Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a családból mindkét szülő,...

Ha a családból mindkét szülő, és a testvér egyetemen végzett akkor én nem lehetek fodrász?

Figyelt kérdés

A fodrász az OKJ -s képzés, de nálunk mindenki diplomás...

Az nagyon baj lenne ha én nem szeretnének egyetemre menni? (Tanulmányom meg lenne hozzá)

De engem a fodrászat érdekel.

Azt mondják hogy majd megbánom a fizetés miatt, nem lesz munkám , és az a DIPlOMA az KELL ... :(

Most akkor ne tanuljak fodrásznak?

Azt szeretnék ha dietetikus lennék...

De engem az nem nagyon érdekel...

Mit csinaljak?

Ketto szakmat nem szeretnék tanulni.

Köszi a válaszokat :)



2017. ápr. 8. 15:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A te jövődről van szó, ne hagyd,hogy rád erőltessék az akaratukat.

Én az egyetemen rengeteg olyan hallgatóval találkoztam, akik utálták az egészet és csak a szülők akarata miatt voltak ott.

Szerintem ez nagyon gáz és időpazarlás is. Felnőtt embernél nem is értem ,hogy miért a szülő mondja meg mit csináljon?

Jól írta valaki, 40 évig dolgoznod kell majd. Azt csináld,amit te szeretnél, ne amit ráderőltetnek.

Egyébként nem mondom,hogy minden fodrász halálra keresi magát, de vannak sokan,akik igen jól meg tudnak belőle élni.Az én fodrászom pl nem dolgozik drágán és mégis nagyon jól keres, évente sokszor nyaralnak külföldön és egyedül is neveli a gyerekét és meg tud neki adni mindent, nagyon jól élnek. De nagyon jól is dolgozik és sokan szeretik, visszajárnak hozzá.

De olyat is tudok,aki belebukott ebbe a fodrászkodásba, nem dolgozott olyan jól és olyan típus volt,akihez nem szívesen mentek az emberek vissza. Sok mindentől függ.

Ha valaki nem tudja visszaforgatni a pénz egy részét, hanem azonnal elkölti amit keres aznap, az szintén belebukhat, mert azért elég tetemes összeget kell fizetni az anyagért, a bérleti díjért, a rezsiért ,a vállalkozóiért stb..

Követni kell az aktuális trendeket is..Hiába van valakinek 20 éves tapasztalata, ha nem tudja megcsinálni a mai trendeket, akkor bizony a vendégek átmennek ahhoz, aki csak pár hónapja végzett, de tudja a mostani divatokat is. Szóval biztos nem egyszerű, de ha érdekel és szeretnéd magad kipróbálni benne,akkor végezd el.

Ha később úgy döntesz,hogy ez nem a te világod, akkor még mindig mehetsz egyetemre vagy elkezdhetsz egy másik szakmát.

Sosem késő váltani.De próbáld meg amit akarsz, ne is vágj bele olyanba,ami nem érdekel annyira.

2017. ápr. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
53%

Azért az amit egy fodrász megkeres 10-30 perc alatt, az a hivatalos.

A fodrászatban és a medicinában, autó javításkor, és egy csomó szakmában, (az-az- az orvoslásnál) is az adózásban nem látható - az a "csúsztatott jövedelem", ami nagyon is számottevő plusz bevétel.

;)

Na ebből lehet zsenírozni. :)


Szabó néni, Pannika, és stb, nem csak a kötelező tarifát fizeti.

Ez már kényes része a pénzbevételeknél.

Havi értelemben akár tripla is, mint "papíron".

A hála pénz.

Ebből már simán lehet "nyaralni", rendszeresen. :)


Ezt az állambá nem szereti,mert akkor Neki sincs haszon, a jó kapcsolatokból.

Pedig az állambá is pont ugyan ezt csinálja.

Csak utálja a konkurenciát :)



Uhh, ezért megfognak kövezni!

De bevállalom.

Mert az igazság Nekem fontos.

2017. ápr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy azt csináld, amit szeretsz.

Diploma akkor kell, ha olyan munkát szeretnél végezni, aminél alap elvárás a diploma. De ha te nem olyan szakmában szeretnél elhelyezkedni, akkor meg miért kéne diplomát szerezned?

Én világ életemben adminisztratív munkát szerettem volna végezni egy irodában. Így érettségiztem, nyelvvizsgáztam és megcsináltam egy OKJ-s képzést. Van egy nagyon jó munkahelyem, amit imádok. Bár nem keresek annyit, mint egy diplomás, de én ezt szeretem csinálni és ugyanakkor egyáltalán nem keresek rosszul, mindenre jut és még marad is.

2017. ápr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha birod fizikailag és lelkileg,akkor légy fodrász.
2017. ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2017. ápr. 8. 21:33
 16/18 anonim ***** válasza:

A fizetés miatt bánod meg? Röhögnöm kell...Egy jó fodrász, aki kiépítette már az ügyfélkört, sokkal jobban keres bármelyik diplomásnál. Az én fodrászom nem mesterfodrász, de saját szalonja van és nem tudtam eddig neki olyan külföldi nyaralóhelyet említeni, ahol már ne fordult volna meg, olyan élet színvonalon élnek, hogy csak lesek, és nem a férje miatt, mert javarészt azt is ő tartja el, többet volt munka nélkül, mint munkában.

Ha a tanulmányi eredményed megvan, akkor én a helyedbe azt csinálnám, hogy párhuzamosan futtatnám a két tanulmányt, van rá mód, az egyetemen pl. lehet egyéni tanrendet kérni, és akkor a fodrászképzést is tudod csinálni. Olyan szakot válassz, amivel pl. tudod majd menedzselni magadat, intézni a majdani fodrász szalonod jogi-gazdasági/pénzügyi dolgait. Te is jól jársz, és a szüleid is boldogok lesznek, ráadásul azt csinálhatod, amit szeretsz, és tényleg te fogsz a legjobban járni a végén.

2017. ápr. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Anyám unszolására mentem szociális munka szakra, untam és utáltam az egészet, borzalmasan nem odaillőnek éreztem magam. Megcsináltam a 3 évet, fél év volt hátra, de otthagytam, mert akkorra már elegem lett (nyilván hiba volt a végén, de akkor ezt éreztem). A nyakamban van 300 ezer diákhitel, csak mert azt tanultam, ami k.ra nem érdekelt. A tanulmányi eredményem alapján felvettek volna anglisztika szakra, de oda anyám nem engedett menni, holott nyelvekből voltam jó.

A suli elhagyása után gyorsan megcsináltam a fogászati asszisztens okj-t, jelenleg is ebben dolgozom, kb netto 230-at kapok havonta. Erre sem mondanám, hogy ez volt minden vágyam, de legalább van egy szakmám.


Azt válaszd, amiben el tudod magad képzelni 10 év múlva is. Amit SZÍVESEN csinálsz. Amit szívesen mondasz ki, hogy "Igen, én fodrász/kozmetikus/dietetikus vagyok".

Ha anno kiálltam volna anyám ellen, akkor most olyan munkakörben dolgozhatnék, amiben bizonyára jobban érezném magam. Te döntésed!!!

N 28

2017. ápr. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az én fodrászom 30 éve dolgozik, önálló szalonnal, stabil vendégkörrel. Csak heti 4 napot dolgozik, mégis medencés házuk van a férével, és évente kétszer nyaralnak valamelyik karib szigeten. Ennyit arról, hogy nem lehet megélni belőle:). Csak az én festés-vágásom-szárításom ( kb másfél -2 óra) 9000 Ft. Ebből kb bevállal 1 napra 5-6-ot, plusz közben, a festék száradási idejében is vállal vendégeket. Szerintem napi 10-12 vendéggel megkeres minimum 60-70.000 Ft-ot. Persze ebből lejön a rezsi, az anyagok, az adó, de elég szépen megél.
2017. ápr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!