Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történik akkor, ha egy 19...

Mi történik akkor, ha egy 19 éves egyetemista elveszíti a szüleit és mivel nincs munkája, nem tudja fizetni a rámaradt lakás rezsijét?

Figyelt kérdés
Illetve pénzt hogy tudna szerezni kajára és kollégiumra? Nincs rá valami megoldás, hogy az egyetemet el tudja végezni tanév közbeni munka nélkül?

2017. ápr. 16. 17:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
79%

Pont ugyanígy jártam. Harom évem volt még a fősuliból.

Ösztöndíj, diákmeló, árvaellátás, és még a lakás is megmaradt.

Nyaranta, hétvégeken dolgoztam, és megéltem.

Az egyetemen is érdeklődj támogatások után, tanulj jól az ösztóndíj miatt, és hidd el, ez nem a világ vége.

Sokkal szarabb helyzetbe kerültem, amikor 30 évesen nem volt munkám pár hónapig.

2017. ápr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%

Őszintén szólva anyagilag nem olyan rossz, ahogy gondolod. (Egyébként ha nem fiktív kérdés, akkor részvétem.)

- Ilyen helyzetben biztosan kapsz szociális ösztöndíjat. Havi 20-30 ezer forint lesz legalább.

- Ha jól tanulsz, akkor tanulmányi ösztöndíjad is lesz. 10-30 ezer forint.

- Nem tudom milyen szakra jársz, de én még nem találkoztam olyannal, akinek heti 20 óra diákmeló nem fért volna bele. Ha nagyon rosszul fizet, ez akkor is 45 ezer havonta.

- Árvaellátás. Fogalmam sincs mennyi, de csak az előzőkből már van kb. 100 ezer forintja.


Kiadások:

- Kollégium havi 10-20.

- Kaja, havi 30 ha ügyes és főz.

- Szükséges ruházkodás, tisztálkodási szerek havonta 10-20 ezer forint. Ez együtt szerintem maximum 70, de inkább kevesebb.


+ Megfontolandó: eladni az örökölt lakás. Nem volt a szülőknek megtakarított pénze? Folyószámla?

2017. ápr. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
16%

Mindenképpen tanulj tovább.


És közben magántanítást vállalj és költözz el.

Mert a szüleid,nem úgy tűnnek, hogy támogatnak.

2017. ápr. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

13#as voltam.


Ismered azt a dalt, hogy "csavard fel a szőnyeget"?


Tanulságos.

2017. ápr. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
5%

egy felnöt már nem kap árvaellátást

amugy mért nem fogatsz albérlöket és keres diák melot

2017. ápr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
#15-ös rosszul tudod. Ha egyetemista és nappalin tanul, akkor 25 éves koráig járhat az árvaellátás.
2017. ápr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"egy felnöt már nem kap árvaellátást

amugy mért nem fogatsz albérlöket és keres diák melot"


Kap.

2017. ápr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
85%
85%-oska,azaz négyeske!Rosszul gondolod,pont,hogy azért szar a rendszer,mert,aki a szülei halála után nagyon-nagyon fiatalon krónikus beteg lesz,és munkaképtelen lesz az èhen is halhat.Bezzeg,ha èlne a szülő... Meg sok esetben az élő szülő el tudná tartani a beteg,munkaképtelen gyerekét,így meg vége az egész életének végképp.Szó szerint.
2017. ápr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
82%

Valószínűleg kapsz szociális ösztöndíjat és árvaellátást.

Add ki a lakást.

Vegyél fel doákhitelt.


Ebből a háromból lazán meg lehet élni.

2017. máj. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!