Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog hogy 20 évesen akikkel általánosba anno egy osztályba jártam, a 15 lányból 12-nek már van gyereke?

Figyelt kérdés
Ez korai szerintem,az èletèt nem tudja megalapozni ès èlni ílyen fiatalon..Butasàgnak tartom hogy nincs alap munka,hàza ès a szűlőnek viszik haza a gyereket mert a pasi ott hagyja őket.Vagy csak èn vagyok règi módi?
2017. ápr. 21. 22:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
67%
Nem a te életed, nem a te gondod. Úgy tűnik divat lett újra fiatalon szülni.
2017. ápr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%

Én 1989-ben végeztem a suliban, akkor voltam 18 éves. 21 éves koromban szültem meg a fiamat. Még abban az évben volt egy osztálytalálkozó , ahol talán 3 lánynak nem volt gyereke a 25 fős lányokból.

Nem volt lakásom, de volt munkám, és bár fiatalon szültem, de szép lassan megalapoztam a jövőnket.

Amúgy nemrég volt egy újabb osztálytalálkozó. A legtöbbünk sokra vitte, pedig mind fiatal anyukák voltunk. Én bevallom élvezem, hogy 45 évesen élem az életem, és mivel már felnőtt a fiam, így olyan dolgokkal foglalkozhatom amivel akarok. Utazhatok, hajnalig szórakozhatok, motorozhatok stb..

Szóval kinek mi korai...

2017. ápr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem más életébe beleugatni nem normális. Mégis ki a fenének hiszed magad, hogy te döntöd el mi butaság ? Előbb tanulj meg rendesen magyarul, mielőtt másokat lebutázol. Az nem kifogás, hogy telefonról írsz, mert én is arról írok. Bármilyen hihetetlen, van olyan fiatal, akinek van munkája, sőt háza és nem a szülők nyakára vállalnak babát. És nem minden férfi hagyja el a családját.
2017. ápr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

#3-as

.Magyar tanàrnő..Nem ugattam bele a bele ugatàs az ha beleszólsz màsok èletèbe,èn sosem szóltam nekik egy rossz szót sem.Kèrdezztem itt valamit ha nem tetszik,ne nèzzd!Az ők helyzetűket ismerve tettem fel a kèrdèst nem àltalànosítottam mert làtom hogy nem úgy alakulnak a dolgaik ahogy akarjàk.19-20 èves fiúk "àltalàban" csak megcsinàljàk a gyereket,aztàn mennek szórakozzni egyikről màsikra mert nem mind akarja magàt mèg lekötni.Boccs ha talàlsz helyesíràsi hibàt,de ezt az iskolàban szoktàk javítani nem itt! De vègűlis nem írtam annyira èrthetetlenűl hogy ne èrtsd meg ès hozzàszólj.. :-)

2017. ápr. 21. 23:34
 5/24 anonim ***** válasza:
28%

A kérdésed normális, amit alá írtál, bunkóság.

22 vagyok, szinte minden volt osztálytársamnak van gyereke, van akinek már nem is baba. Én az elsőt várom.

De hogy ki mit hogy alapoz meg, azt nem a te dolgod eldönteni, se más életébe beledumálni, ítélkezni. Én meg azt tartom butaságnak, hogy nyomod a hülyeséget valamiről, amiről fogalmad nincs. Ha ezt nekem egy ismerős személyesen adná elő, elküldeném a zavarosba. Igaz..van munkám, külön élünk, a "pasim" pedig nem hagy ott, csak mert te azt mondod.

2017. ápr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem kell mindent kiforgatni! Nem minden 20 èvesre írtam! Úgy èrtettem ès kèrdezztem hogy nekik így volt e èrtelme hogy egy kalandból vagy 1-2 hónap utàn màr terhesek is lettek ès mesèlik hogy egyedűl hagytàk őket mert akiktől teherbe estek pàrat ott hagytak ès a többiek se àllnak biztos ponton.Nem tudom mire jó mindig belekőtni egy kèrdèsbe ès akinek nem tetszik mièrt àll bele..Nem ítèltem el őket csak reàlisan nèzztem a helyzetűket mert hiszem hogy így nehèz lesz.Okès leírjàk itt az èlet törtènetűket pàran,de akinek nem inge ne vegye magàra!
2017. ápr. 22. 00:09
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, azért látszik valakin, hogy akarja azt a gyereket, vagy kell neki a segélyosztáshoz. Ez is egy lehetőség, amire sok példát lehet látni. Nem ilyesmire gondoltál akkor?

Utolsó.

2017. ápr. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%

Nem az a baj, hogy úgymond alap nélkül fiatalon szülnek a nők. Régen ez nagy divat volt, és 25 évesen vénlánynak számított az, akinek nincs gyereke.


A probléma az, hogy a mai értékrendek teljesen másak. Most nincs olyan, hogy kitartunk a másik mellett, és feleségül vesszük a gyerek miatt, meg stb... stb... család, eltartás mittudomén. Régen is voltak olyanok akik csak megmászták a nőket és falu bikák voltak, és most is vannak olyanok akik önzetlenül ténylegesen szeretik egymást. Viszont ma már pont a kilátástalan dolgok, és a mértékletesség teljes hiánya miatt a felek nem tudnak felelősségteljesen dönteni, elszakadnak egymástól, a nők hirtelen abortuszellenes istennők lesznek, és szépen szülik a gyereket a saját szüleik nyakára. Azt se feledjük el, hogy régebben máshogy álltak a fogamzásgátláshoz, mint most.


Szóval a kérdésre a válasz, a kor szempontjából nem feltétlenül korai, mert ha valami jól működik, ténylegesen megvan minden ami kell akkor hagy szóljon. Ha a pénzügyi részét nézzük nyilván egy nehezítés, de valahol így is úgy is el kell kezdeni, aki tud az gyerek mellett is tud alapot teremteni, aki nem tud, az gyerek nélkül se fog.

Inkább abban látom a felelőtlenséget, hogy ha olyantól várnak gyermeket, akivel nem jönnek ki, és az elején már látszik, hogy az egész vége az lesz, hogy a nagyszülőkön fognak élősködni a gyerektartásból.

2017. ápr. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem, ez nem "divat" dolga.


Hanem az utókor helytelen neveltetési hibája és most ez a fiatalokon csapódik le.

Ők szenvednek a régi szüleik neveltetési problémái matt.

2017. ápr. 22. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
26%
Az Ő életük, az Ő döntésük. Nem gondolkoznék azon, korai-e. Ezt mindenkinek magának kell éreznie, tudnia, mit vállal.
2017. ápr. 22. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!