Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám bántja anyám, mit tudok...

Apám bántja anyám, mit tudok tenni? (16/L)

Figyelt kérdés

16 éves egyke lány vagyok, és kezdenek teljesen felőrlődni az idegeim. Apám kamionsofőr és 3-6 hetet dolgozik külföldön, 1-3 hetet van itthon. Anyám munkanélküli.

Már kiskorom óta vannak otthon kisebb-nagyobb cirkuszok otthon, ami van hogy csak annyi, hogy apám trágárul beszél anyámhoz, de van hogy teljesen komollyá fajul a helyzet és bántja őt, üti, rúgja, tárgyakat vág hozzá meg a földhöz és ordít. Engem soha nem bántalmazott, max. egy kis tasli a nyakamra, de ordítani velem is szokott, megaláz, stb.

Miután van egy-egy ilyen cirkusz apám mindig azt mondja sajnálja és próbál kárpótolni, meg megígéri hogy többet nem történik, de soha sem így van. A veszekedések között eltelhet pár hét vagy pár hónap is.

Egyszerűen nem bírom már, amikor dolgozik apám akkor is csak arra bírok gondolni, hogy mennyire félek attól hogy hazajön és megint balhé lesz. Rengeteget sírok titokban, és úgy érzem, hogy fogságban vagyok. Amikor pedig itthon van, akkor kész idegroncs vagyok, próbálok minél kevesebbet otthon lenni, másoknál aludni.

A barátommal majdnem másfél éve vagyok együtt és egyedül ő tudja elfelejtetni velem, hogy mi is van otthon. Mindig ő bátorít és nyugtat meg engem, néha már úgy érzem, hogy csakis miatta érdemes még élnem.

Egyszer kb. másfél éve volt egy ilyen cirkusz otthon, szüleim részegek voltak és apám bántotta anyám, akkor kiléptem az ablakon és átfutottam a barátomhoz, mivel elég közel lakik. Szinte egész éjjel sírtam és szüleim szerencsére nem hívták ki a rendőrséget, hogy hazavigyenek (valószínűleg tudták, hogy akkor megmondanám a rendőröknek, hogy mi folyik otthon).

Mit tudok én egyáltalán tenni? Ha arra gondolok, hogy rendőrségre kell menni, mindig elfog a bűntudat és félek hogy apámat lecsukják, anyám meg alig fog tudni enni, meg apám amúgy is mindig vesz nekem dolgokat, meg ő tart el minket gyakorlatilag.

Mit tehetek? Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. ápr. 30. 19:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a nagymamával akkor, és menjetek elintézni, hogy ő legyen a gondviselőd, és a tartásdíjat is oda küldjék, meg a családi pótlékot, ne a szüleidnek.

A szüleid alkoholisták, nem alkalmasak gyereknevelésre.

Emiatt állami gondozásba is tudnak venni, ha akarod.

A nagymamához nem szoktál menekülni?

2017. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%
nálam is ez volt még régebben másfél évig folyamatosan fizikailag anyukám nem bántalmazott mert fiú vagyok apukám ritkán megpofozott , sokszor volt az hogy rajtam is levezették a feszültséget de és 2 éve amikor annyi idős voltam mint te nekem betelt a pohár és elküldtem őket a p*csába nagyon ideges voltam és mindent a fejükhöz vágtam elmondtam mit érzek a konkrét igaz véleményemet és azt mondtam hogy ha nem változtatnak a dolgokon addig ne is szóljanak hozzám mert ti nem vagytok a szüleim majd pedig összetörtem egy tányért (úgy ahogy ők azt szinte minden balhénál csinálták ) ezután 1 hónapig hozzájuk sem szóltam alig jártam haza és ők leálltak majd szépen nyugodt körülmények között elváltak és bocsánatot kértek tőlem. Most barátok és nagyon jó a kapcsolatom velük
2017. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig anyád nem szedi össze magát és megy el dolgozni addig nem lesz jobb. Nem tudod az összes okot hogy mi miért van, valószínű ez is benne van hogy csak ő dolgozik anyád meg otthon ül és ez zavarja apádat. Könnyen lehet hogy ez is benne van és ezt meg is értem, de akkor sem így kéne ezt közölni vele.
2017. ápr. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Ignis Subdialis ***** válasza:
Kérlek hívd fel a NaNe segélyvonalát. Nagyon tapasztaltak, mert sajnos ez nagyon gyakori probléma - már itt a hozzászólások is mutatják, mennyire az. Ki kellene jönnöd ebből, a fogalmazásodon, helyesírásodon, helyzetfelismeréseden látszik, hogy van mivel gazdálkodnod, sokra vihetnéd, ha nincs rajtad ilyen nyomás. Bármilyen reménytelennek tűnő szituból ki lehet jönni úgy, hogy megteszed az első lépést és NEM latolgatod az esélyeket/következményeket, ezt tapasztalatból mondom, én konkrétan megszöktem otthonról a Te korodban, a szökés pillanatában valószínűtlennek tűnt, hogy ez segíthet, s az ezt követő események sorát se lehetett volna kikövetkeztetni, de bejött. A hatóság vagy a hivatalos út egyébként olykor segít, sokszor nem segít, van hogy egyenesen akadályoz, de az alapítványok, jogvédő szervezetek és nagyon sok magánember segít krízisbe jutott embertársain, érdemes kérni, igénybe venni ezt.
2017. máj. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon jó válaszok vannak.


Én is azokat tudom csak mondani.

Elsőnek anyudat kell meggyőznöd, hogy függetlenedjen apudtól, és akkor költözés vagy valami. Nem állhat fenn tovább az, hogy ellustálkodja az életét, kihasználja a férjét... (amit írtál abból ez jön le sajnos)


Ha nem sikerül, akkor pedig menekülni kéne.

Ilyen lehet esetleg egy bentlakásos-koleszos suli is, talán ez nem jött még szóba. Aztán meg ugye a rokonokhoz költözés van még, amit írtak.

16 évesen szerintem ezek a lehetőségek vannak :/


Aztán érettségi után már lehet menni egyetemre vagy okj-ra vagy valami, és akkor függetlenedhetsz anyukádtól :)


Diákmunka is jó arra, hogy távol maradj az otthon zajától.


Az pedig pozitívum, ha pszichológushoz jársz. Én emellé mindenképp ajánlanám, hogy nézz utána az önfejlesztés-önismeret témának, esetleg kölcsönözz ki könyvet, vagy van fent enkóron is. Segítségedre lehet mindenképp. Asszertív kommunikáció hasznos lehet, főleg mint belső kommunikáció, hogy megnyugtathasd magad feszült helyzetben :)

2017. máj. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nagyon örülök, hogy ennyi segítőkész ember van, akik így szívükön viselik mások sorsát.Gyermekvédelemben dolgozóként elmondhatom, hogy nem egyedi eset, azonban azzal bíztatnálak, hogy egy jó irányba tett lépés változást hozhat az életedben. Próbálj anyukáddal beszélni, ha az alkohollal kapcsolatban problémái vannak segítséget felkutatni. Nem ismételném most részletesen az előttem írók hozzászólásait, de valóban hasznos lehetne a pszichológus, iskolai szociális munkás, vagy gyermekjóléti szolgálat segítsége. Fontos, hogy ne szégyelld, tudatosítsd magadban, hogy nem te viselkedsz így és nem kell, hogy ez a TE életed legyen. Nagyon szorítok neked!
2017. máj. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!