Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Koszos, igénytelen a családom,...

Koszos, igénytelen a családom, tönkretesz az állandó takarítás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A családommal egy kétszintes, kertes házban élünk, vannak kutyáink, cicáink. 22 éves vagyok, főiskolára járok, a húgom 20 éves.

Sajnos minket megesz a kosz, ha én nem takarítok. A szüleim igénytelenek és a tesóm meg végképp nem csinál semmit, őt ki kell szolgálni. Egész évben én takarítok, mert a konyha állandóan retkes, a fürdőszobában a kád ás mosdókagyló piszkos, a wc sokszor kakás. Mivel az állatok bejöhetnek, állandóan fel kell utánuk is mosni, porszívózni, de ha ők nem lennének, akkor is csak egy fokkal lenne jobb a helyzet. Az életem abból áll, hogy ha suli után végzek vagy éppen nem diákmelózom, akkor itthon pucolom a sz..rt, nyáron, ha nincs suli mindig ki kell takarítanom az egész házat egyedül, nem segít senki. A ház összes ablakának megpucolása, összes bútor takarítása, függönymosás. Már felőröl ez az egész. Én magam miatt takarítok állandóan, az én jó közérzetem végett, mert zavar a kosz. Már nem vagyok ura a helyzetnek, sokszor kikészülök és elhatározom, hogy nem leszek cselédje senkinek. De engem nem is kérnek meg, hogy csináljam, magam miatt teszem. Elhatározom, hogy nem érdekel semmi, és a ház sem, ahol lakom. Nem fogom tönkretenni magam és észre se fogom venni a ragadó mocskot, ami körülvesz. Majd ha egyszer lesz saját otthonom, ha egyáltalán lesz,majd azt fogom szépen tartani. Hogyan változtassam meg a gondolkodásmódomat, sajnos eddig csak az elhatározásig jutottam mindig. Segítenétek?


2017. máj. 5. 14:00
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja és nem vagyok kényszerbeteg, sajnos a barátom és a két legjobb barátnőm is elismerte, hogy nem normális az, hogy a családom ilyen koszos. Ők hárman sokszor voltak nálunk...
2017. máj. 5. 14:02
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Költözz el a barátoddal.
2017. máj. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%
Ilyen létezok ? :O
2017. máj. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Én megértelek, sokáig nem is tudtam elképzelni, hogy valaki ennyire igénytelen legyen. A párom anyukája és a lánya pont ilyenek. Férjemnek kellett állandóan takarítania, mert ha ő nem, akkor 10 centi állt mindenhol és senki sem zavartatta magát. Ha a macska kiürítette magát valahova (asztal, fotel, szőnyeg, bármi), lényegtelen melyik nyílásából, vettek egy papírtörlőt és letörölté. Ennyi volt a nagy tisztítás. Szóval a fotelek, kanapék, ilyen félig megszáradt macskahányásokkal voltak tele, a szőnyegre cipő nélkül rá nem léphetsz, mert ki tudja mit rejteget az a folt magában. Alig tudta kivárni a férjem, hogy végre elköltözzön onnan. Az ilyen embereken nem fogsz tudni segíteni. 1 éve költözött el, de abban az egy évben senki sem takarított ott. Képzelheted hogyan néz ki a ház. Csak annyit tehetsz, hogy türelmes leszel és majd idővel elköltözöl te is.
2017. máj. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Az egyik barátnőméknél volt ugyanez. Ő annyit tett hogy az ő szobája patyolat rend volt, még egy lerakott kósza ruha sem volt nála, és a ház többi része, nos az meg ragatt a mocsoktól. Amúgy nem fog a családod takarítani ha ezt valaki ingyen bérmentve szó nélkül megoldja. Hagyd a fenébe, lehetsz még háziasszony eleget a saját házadba. A szobádat tedd rendbe a többit x..ard le. Ha nagyon nem megy akkor menj kollégiumba de ott is lehet gáz a szobatárs, vagy különmentek és és úgy sz..arod le. Nincs értelme kiborulnod rajta.
2017. máj. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

Es amikor neki állsz pl nagytakaritani akkor reagálnak rá valami? Siman elnézik hogy te megszakadsz?


Annyit tudok tanacsolni amint lehet költözz el..

2017. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
98%

NE változtasd meg a gondolkodásmódodat, mert akkor te is igénytelen lennél. Próbálj kicsit kevesebbet takarítani és mielőbb elköltözni otthonról.

A családodat nem tudod megnevelni, sajnos, ezért hát kitartás! Kívánok neked élhetőbb körülményeket és egy szép lakást!

2017. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Anyám is ilyen!! ő a vécét sem húzza le ha pisil-spórol-van hogy három napig nem fürdik..a bőre rohad róla folyton elvakarja a sebet, volt orbánca is..én meg kisgyerekkel otthon, minden reggel fertőtlenítem a vécét, kádat, mosogatót!!!:(..ha kilöttyen a kávé, az ottmarad. Felmosni még csak-csak, de söpörni utál, a kutya a szobában eszik hordja a szőnyegre a zsíros kajákat..nem folytatom.

Nem tudod rávenni, max.ideig-órákig, ha nincs rá igénye..

jelzem, érettségizett nő, jó állással, ezért sem értem..

:(

2017. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
Ezt már egy kicsit elrontottad. Túl nagy terhet vettél magadra. Vegyél vissza a takarításból, de teljesen azért ne hagyd abba, mert attól nagyon rosszul éreznéd magad. A többiek úgy gondolják már, hogy ez a te dolgod. Először szólj minden érintettnek, hogy te ezt nem bírod, aztán jelentsd be, hogy mit vállalsz. Javaslom a saját szoba, fürdő, konyhapultot. Ez érint téged legjobban. A függönyöket és ablakokat hagyd a csudába, időnként kérd meg a fő pénzkeresőt, hogy erre fogadjon takarítót. Legkönnyebben az ilyen időszakos takarításba szoktak belemenni a férfiak is. Anyád könyvespolcán is nyugodtan állhat a por, ő szagolja. Szóval más szobájába be ne menj, a közös helyiségeket pedig módjával takarítsd.
2017. máj. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
szobádat tartsd tisztán, legyen tányérod, evőeszközöd, egy lábasod és azokat tartsd tisztán. kádba vegyél olyan csúszásgátlót,wc-re meg eldobható ülőkét vagy tekerd körbe és kész! ezeket tartsd tisztán, szobád meg zárd
2017. máj. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!