Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Koszos, igénytelen a családom,...

Koszos, igénytelen a családom, tönkretesz az állandó takarítás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A családommal egy kétszintes, kertes házban élünk, vannak kutyáink, cicáink. 22 éves vagyok, főiskolára járok, a húgom 20 éves.

Sajnos minket megesz a kosz, ha én nem takarítok. A szüleim igénytelenek és a tesóm meg végképp nem csinál semmit, őt ki kell szolgálni. Egész évben én takarítok, mert a konyha állandóan retkes, a fürdőszobában a kád ás mosdókagyló piszkos, a wc sokszor kakás. Mivel az állatok bejöhetnek, állandóan fel kell utánuk is mosni, porszívózni, de ha ők nem lennének, akkor is csak egy fokkal lenne jobb a helyzet. Az életem abból áll, hogy ha suli után végzek vagy éppen nem diákmelózom, akkor itthon pucolom a sz..rt, nyáron, ha nincs suli mindig ki kell takarítanom az egész házat egyedül, nem segít senki. A ház összes ablakának megpucolása, összes bútor takarítása, függönymosás. Már felőröl ez az egész. Én magam miatt takarítok állandóan, az én jó közérzetem végett, mert zavar a kosz. Már nem vagyok ura a helyzetnek, sokszor kikészülök és elhatározom, hogy nem leszek cselédje senkinek. De engem nem is kérnek meg, hogy csináljam, magam miatt teszem. Elhatározom, hogy nem érdekel semmi, és a ház sem, ahol lakom. Nem fogom tönkretenni magam és észre se fogom venni a ragadó mocskot, ami körülvesz. Majd ha egyszer lesz saját otthonom, ha egyáltalán lesz,majd azt fogom szépen tartani. Hogyan változtassam meg a gondolkodásmódomat, sajnos eddig csak az elhatározásig jutottam mindig. Segítenétek?


2017. máj. 5. 14:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem költözz el!

Az én családom szerencsére "tiszta". Párom szülei hihetetlenül igénytelenek. Nem tudom mikor takarítanak, de nem szeretek átmenni hozzájuk. A wc szaros, nem merek ráülni, a konyhapult tiszta morzsa, meg mindenféle van rajta estébé. Amíg össze nem jöttem a párommal, nem is tudtam hogy ez létezik.

2017. máj. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Az a te bajod, hogy nem tudsz nemet mondani semmire.
2017. máj. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Már leírták. Költözz el, 22 évesen amúgy is itt az ideje. Nem kell egyedül laknod, barátoddal, barátnőkkel is lehet.
2017. máj. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Hát igen, jó is lenne elköltözni. Ez itt a fő probléma, hogy nem tudok. Mondjuk már megtettem volna régen, ha tudnám. Aki meg azt írta, hogy épp ideje, annak valószínűleg a szülők vettek anno egy kecót, így jutott egyről kettőre , nem önerőből, csak a gyik-en könnyű osztani az észt. Vagy fogott egy palimadarat és lehúzta. Sajnos a családom nem tudna anyagilag támogatni, a diákmeló meg nagyon kevés pénzt hoz. Meg aztán minek költözzek össze vadidegenekkel egy pici lakásba, akik lehetnek ugyanolyan igénytelenek. Akkor már legalább egy házban viselem el a koszt, ahol legalább van saját szobám. A párommal 4 hónapja vagyunk együtt és egyikünk sem híve a nagy összeköltözésnek, ráadásul őt sem tudják anyagilag támogatni. Köszönöm a válaszokat, sokat segítenek, viszont ahogy nézem mindenki csak lát a k9rnyezetében ilyet, de nem a saját otthonában tapasztalja ezt.
2017. máj. 5. 18:30
 15/18 anonim ***** válasza:

Ne csináld, a szobádban tarts rendet és ennyi. Nem a te felelősséged és nem is szabad ekkora terhet magadra venned. Pusztuljana meg a koszban, ha ilyen igénytelenek és pont.

Mellesleg én elköltöznék, de a hugit monimum agyonütném.

2017. máj. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
18%
Egy főiskola 3,5 éves a bsc. 22 évesen már végezned kellet volna, kivétel, ha később kezdted szakma miatt. De ha van már szakmád dolgozhatnál iskola mellet. Menjetek albérletbe a barátoddal.
2017. máj. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16-os, neked is jó volt ugye?...dettó!
2017. máj. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Van saját szobád? Azt mondom a szobádba legyen nagyon nagy tisztaság, és ha jön hozzád valaki ők a családod fogják lenézni nem téged. Mert belépnek a házba körül nézni, gondolják kik ezek a retkesek, belépnek a te szobádba és meglepődnek hogy mint ha nem is ugyan abba a házba volnának. Szerintem is fogjál vissza ebből a nagy takarításból, azt mondom elég a konyhát és a fürdőszobát takarítanod. Ez a kettő fő szektor ami kell a túléléshez, hogy te is túléld azt a mocskot. Sajnálom hogy ilyen családba kellet születned, én anyám is ki tud akasztani.

Most vettem zsír új szönyeget elég drágán, bejön a szombámba a rektes cipőjével mert hozz valami papírt utána megy ki, kösz szépen. Egyszerűen idegesítő mikor a saját szobámba se tudok rendet tartani mert bejárkálnak.

2017. júl. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!