Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az állandó harc a...

Miért van az állandó harc a gyerekesek és a gyerektelenek között? Miért nem tudják elfogadni, hogy egy nő gyerek nélkül is lehet boldog és élhet teljes életet?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 14. 11:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
63%
Miert nem sz..rja le a gyerektelen no, azt, hogy ki mit mond es miert nem eli az eletet? A sok osanyat ugyse lehet meggyozni. Nem kell veluk foglalkozni.
2016. ápr. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
69%
azért, mert sok gyerekes szülő aki pampog, valójában csak a gyereket tudja felhozni az életben mint teljesítményt és azzal hogy neked pampog hogy milyen remek a dolog a gyerek vagy magát próbálja piedesztálra emelni vagy próbálja erről magát is meggyőzni, mert valójában belefáradt a gyereknevelésbe.és van akinek ez az egyetlen sikerélménye ezért 100 %-an próbálja mindezt kiélni és nem hiszi el az istennek sem hogy nem mindenkinek ez az életcélja, hisz ha egy percre is belátná ezt akkor rálátna, hogy elég céltalan az élete hisz csak a gyereknevelésről szól semmi másról.
2016. ápr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
59%
De szivemből szóltál! Hát igen, sok ősanya valóban nagyon túlkapja a dolgokat. Én gyerek nélkül is tökéletesen élek, sportolok, utazgatok a párommal, eszembe nem jutna ezt tönkretenni. A "kismamis" nyomiskodást meg inkább hagyjuk is :D
2016. ápr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
60%
2. nak milyen igaza van! Szülni kb mindenki tud szerintem, az nem az élet legnagyobb teljesitménye, dicsősége.
2016. ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
60%
A kismamik már megjelentek lepontozni mindenkit ;)
2016. ápr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem néhány borzalmas szülő és átlagnál türelmetlenebb ember gerjeszti a feszültség nagy részét. Ha elmegyek pihenni, akkor értelemszerűen nem akarok üvöltő, rohangáló gyereket a repülőn, az étteremben, a strandon és mindenhol ahova lépek, de ha közben látszik, hogy a szülő próbál fegyelmezni, esetleg elhagyják a terepet, hogy ne zavarjanak másokat, akkor azt a kis időt illik megjegyzés nélkül hagyni, csak egyesek nem bírják ki. Fordítva pedig egyes szülők nem veszik figyelembe a gyerektelenek igényeit, hogy ők nem kíváncsiak más gyerekének hisztijére, esetleg nem is koruknak megfelelő programokra viszik őket, aztán persze, hogy megunja a gyerek. Én a szórakoztatásban dolgozom olyan helyen, ahol a közönség úgy 50%-a gyerek. Az előadás nem rövid, mégis hoznak olyan gyereket, aki nem tud egy órát végigülni, majd szünet után még egyet. Erre most mit mondjak? Nem titok, hogy ilyen hosszú, a műsor sem titok, mégis. Nem fogják fel, hogy 3-4 éves kor alatt fölösleges elhozni, aztán borítékolva is van a konfliktus azokkal, akik szeretnék élvezni az előadást.
2016. ápr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
81%

Én a gyermektelen táborba tartozom, de azért vigyázzunk a szavakkal kérem, mert az sem igaz, hogy szülni mindenki tud. Sajnos egyre több a meddő nő, ezen kívül abszolút nem veszélytelen. Tehát én nem állítanám, hogy nem teljesítmény, viszont engem is sokszor az ősanyák támadása zavar. Bármit érek el az életben, mindig az a kérdés, hogy "és baba mikor lesz?", "miért nem lesz?", "mit akarsz így kezdeni magaddal?" "pedig ez az élet értelme".stb Pedig nekem igen is számít amit eddig elértem, de ezzel szinte a földbe döngölnek egyesek.

Az is hozzájátszik a dologhoz, hogy az anyukák nem mindig olyan felhőtlenül boldogok, mint amit mutatni próbálnak kifelé. Egy idő után igen is zavarja őket, hogy nem tudnak magukkal törődni, és ez zavarja őket, hogy van aki önző módon önmagát választotta. Csak közben nem tudják kiket sértenek meg, mert mint írtam az elején, nem mindenki önszántából választja a gyermektelenséget, sokszor csak belenyugszik és nem akar beszélni róla. Egy idő után magának is azt hazudja, hogy nem is akar, ezáltal a külvilágnak is. Én pl. már sok kudarcon estem át amikről már nem beszélek, ezért nagyon fájó, ha ezt firtatják.

2016. ápr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
88%
Nem lenne harc, ha mindenki elfogadná, hogy nem vagyunk egyformák, és nem lennének olyan emberek akik mindenáron a saját maguk igazát akarják bizonyítani, legyen az gyerekes vagy gyermektelen. Sokszor olvastam már olyat itt is, hogy az egyik fél degradálóan, vagy éppen provokálóan beszélt a másik félről, amire jött a reakció, és oltári nagy vita kerekedett belőle. Nem kellene bántani senkit sem, és nem lenne probléma. Csak mivel nem ilyen világban élünk, ez nem fog változni sajnos. Itt a kérdés alatt is rögtön jöttek a válaszok, hogy mert a gyerekes csak a gyereket tudják felmutatni, vagy éppen, hogy a gyerektelenek önzők stb. Ha nem ezzel indulna egy beszélgetés, hogy általánosíatunk a nagyvilágba akkor választámadás sem érkezne szerintem. Fogadjuk már el egymást, és ne akarjuk már megváltoztatni más emberek életét! Mondom ezt úgy, hogy szeretnék majd gyereket, de tökéletesen megértem azt aki nem. Csak is rá tartozik, hogy miért nem, de azért barátoktól, rokonoktól sem kell rögtön támadásnak venni, ha netalán meg merik kérdezni, hogy miért nem.
2016. ápr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
88%

Ez általánosítás. Vannak, akik nem tudják elfogadni, de hogy állandó harc lenne, azt nem hiszem.

Nekem 2 gyerekem van, és van gyerektelen barátnőm, sőt a testvéremék sem terveznek gyereket.

Semmi nagy dráma nincs egyiküknél sem ebből. Persze, van aki osztja az észt, de nem annyian, hogy vitát kellene belőle itt nyitni.

Tapasztalatom amúgy azt mutatja, hogy aki boldog gyerek nélkül, az nem hangoztatja ezt, aki pedig állandóan arról papol, hogy gyerek nélkül milyen szupi az élete, az csak saját magát győzködi.

2016. ápr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem azok mondják folyton ezt,hogy "mit kezdesz magaddal",akiknek nincs semmi hobbijuk.


Én sosem értettem az embereknek mi öröme van egy gyerekben.

Mikor ilyen családi filmeket néztem,akkor elnevettem rajta,de max ennyi.Nem kellene a vele járó nyűgök.

Én is szeretek sportolni,filmezni,stb..


Ha egyszer megunom ezt az életet,mondjuk 50 évesen(hamarabb nem hiszem),és a helyzetem megengedi,akkor kiveszek egy kamasz gyereket az árvaházból,azok úgy sem kellenek senkinek.


27/F

2016. ápr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!