Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen beszólásra mit reagálnát...

Ilyen beszólásra mit reagálnátok? "Vicces, hogy iskolatáskára nem telik, de babadologra igen. "

Figyelt kérdés

Unokatestvérem most fog elballagni az óvodából, kérdeztem a nagynénémet, hogy mit vegyünk (kérdeztem az unokatestvéremet, ő fagyit mondott...).

Azt mondta, vegyük meg az iskolatáskát neki. Nekem akkor még fogalmam sem volt, mennyibe kerül egy alsós táska, de most nézegettem és még a legalapabb Budmil is 14 ezernél kezdődik.

Nem vagyok sem sóher, sem szegény, de látatlanban nem vennék így ekkora összegért, plusz én tőlük sosem kapok semmit, vagy olyat, amit nem használok. Pl. még a gimnazista ballagásomra is 5 ezer forintot adtak, mikor csak a kaja volt 6.000 Ft/fő. Oké, nincs úgy pénzük, nem is várom el, hogy több százezres ajándékokat adjanak, csak kicsit furcsa volt, hogy ők egy óvodás ballagásra minimum 15 ezres ajándékot kérnek.

Tegnap mondtam, hogy mi inkább valami élményt adnánk az unokatestvéremnek, mondjuk elmegyünk állatkertezni, elviszem manikűröshöz (imádja nézegetni a körmeimet és kifesthetnék neki ott, persze nem géllakkot rakatnék neki), vagy ilyesmi, mert játéka rengeteg van, amikkel nem is játszik, mert egész nap a számítógép előtt ül. Akkor mondta a nagynéném, hogy jó ötlet, meg örült is. Viszont később megjegyezte az anyukájának (aki az én nagymamám), hogy vicces, hogy babaholmikra és babaruhákra képes vagyok otthagyni egy vagyont, de iskolatáskára nincs pénz. Ezt azért mondta, mert 34 hetes terhes vagyok és a lányunk dolgait újonnan vettük meg, és a babaruhákat is leginkább külföldről rendeltem.


2017. máj. 14. 11:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

A ballagás a gimiből van. Minden egyéb egy vicc. (És valljuk be, a gimiből való elballagás sem valami "nagy szám")

A rokonaid részéről azért szép próbálkozás ez a lehúzósdi, jó, hogy nem dőlsz be nekik.

Iskolatáskára 15 ezer meg marha sok, sok jóval olcsóbb megoldás is van - persze, akinek csak a "márkás" jó, az más... (Az fontos, hogy a táska kényelmes legyen, kímélje a hátat, jól lehessen elrendezni benne a dolgokat, strapabíró legyen stb., de ehhez nem feltétlenül X vagy Y márka kell)

2017. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%
Alapból vicc az óvodai "ballagás", de mindegy. A hülye anyja miatt ne a gyereket büntesd, egy közös program aranyos ötlet, iskolatáskát emg alapból nem vennék senkinek látatlanban, azt válassza ki a ygerek, amelyik neki tetszik, persze figyelembe vége, hogy normális fazonút kapjon és ne tegye a hátát tönkre.
2017. máj. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
79%

Jól le akar húzni a nénéd. Én megmondanám neki, hogy mindenki viselje a saját gyereke kiadásait. Gondolom a te babádnak ő sem vett kiságyat.

Ezek után az unokatesó tényleg max fagyit kapna, az ovis ballagás amúgy is hülyeség.

2017. máj. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Kicsit túlzásnak tartom az óvodai ballagás körüli felhajtást, ami az utóbbi években megy egyeseknél. Mondom ezt úgy, hogy egy középső és egy kis csoportos lányaim vannak.


Nálunk a családban kis csokrot szoktunk adni, esetleg édességet, vagy valami tényleg apróságot, de ilyen nagy ajándékokat nem várunk el egymástól. A lányomnak mi vennénk meg az iskola táskát, nem másra "ruháznánk át" ezt az ajándékozási lehetőséget. De ugyanez igaz más nagyobb kiadásra is.

Kicsit más tétel, de babaágyat, babakocsit se mással vetetek meg, hanem a férjemmel együtt vettük meg annak idején.

Normális, jó iskolatáska elég drága, ebben az értékben ajándékozni óvodás ballagásra túlzásnak tartom.


A tavalyi évzárón fordítva sült el egy kisfiúnál ez: a keresztszülei ott adták át neki az ajándékot, iskolatáska + tolltartó, és sírni kezdett, mert hogy ő utálja az iskolát, nem akar odamenni, nem kell neki az ajándék.


Az élmény ajándék jó ötlet, annak biztos örülne, szerintem jobban értékelik.

2017. máj. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%
Oké, túlzás a tizenezres táska, de akkor mi a francért kérdezted meg őket?
2017. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
66%

Egy.nagyon jó tapasztalat :

Kisiskolás Budmill táskák mind egytől egyig sz@rok.

Maximum egy évet bír ki még akkor is ha a gyerek ,,féltve óvja".

Ne vegyel ilyen nagy öszegben , ha mindenképpen táskát akarsz venni ne vegyél nagyot mert hetköznap a padban fogja hagyni hétvégén hozzá haza csak azt az 5kg-t.

Később mikor már nagyobb lesz akkor se vegyél 15 ezerért Iskolatáskát mert ha pl valamilyen sportboltba is körülnézel adidas ,nike puma táskák mind max 10 000ft

2017. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Hűha ezen problémáznia a másiknak..

Lehet sóher vagyok, de egy saját gyereknek se adnék ki 14ezret egy iskola táskára, főleg nem így.

Meg ő osztaná be a pénzed?😲 sztem a saját gyereked számodra és párodnak, "előnyt" élvez alapból. Meg lehet irigy hogy neki minden újonnan megvan, mármint a babádnak uj mindene.

Talán legjobb lenne 5-10ezer forint vagy amenyit jónak látsz, összeget adni és kész.

Ennyi erőből ne vegyen senki semmit ami drága, és szeretné mert az irigy rokon bele szól :(

2017. máj. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
31%
Minek kérdezted meg, ha utána itt beszélek ki a hata mögött?
2017. máj. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%
Minden esetre az iskola táska akkor több értelme van mint a köröm festesnek, de ha te bizonyos összeget szansz a dologra akkor inkább ne kérdezted volna meg..
2017. máj. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
38%
Kínaiban pár ezer forint egy iskolás táska. Mióta a budmill az alap? Én az enyémet ~3 000Ft-ért vettem a TESCO-ban.
2017. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!