Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen velem? Hogyan...

Miért ilyen velem? Hogyan jöhetek ki ebből nagyobb önbizalommal?

Figyelt kérdés

egy kis mesedélutánnal kezdem.

Anyu egyedül nevel engem, és hát elég kevéske önbizalma van és egy kicsit zárkózott, és sajnos nekem is az lett meg a két testvéremnek is.

Én pl. nagyon rondának és férfiatlannak tartom magam, pedig állítólag az "átlagos" és a "jóképűség" határán mozgok, ismerősök és idegenek szerint.

De ez a dolog, hogy csúnya vagyok elég rendesen belém égett. Pedig régebben anyukám mondta hogy nem vagyok ronda, de akkor azt gondoltam "milyen anyuka az aki azt mondja a fiának, hogy : igen ronda vagy!" ezért nem hittem neki.

most hogy már idegen megerősítések miatt kezdene nőni az önbizalmam anyu visszahúz, mostanában amikor beszélgetek vele és szóba kerül (néha felhozom mert nekem nagyon fontos a külső megerősítés), azt mondja hogy nem vagyok olyan ronda, aztán beszélt a nagyon jóképű aranyos fiúkról hogy ők milyen szélhálmosok ebből kiderült hogy jóképűnek és aranyosnak sem tart, és akkor ideges lettem mondtam neki, hogy akkor még hátrányosan is indulok az életben a pofám miatt is, erre azt mondta, hogy láttam már nálad rondább fiút...

miért csinálja ezt velem? vajon fél attól, hogy végre barátnőm legyen, amit 21 évesen már szeretnék? (bár nem hinném mert jól elszokott lenni magában!)

Sajnos nagyon adok a szavára, mivel ő nevelt fel, de most végképp összetört és kétségek között hánykódok: ő volt őszinte és a többiek akik szerint egyáltalán nem vagyok ronda ők csak bíztatni akartak? vagy anyu nem volt velem őszinte, vagy csak meggondolatlanul fogalmaz?

most azért hiszek neki mindennél jobban, mert egy szülő nem "rombolja" le gyereke önbizalmát ezért úgy tekintettem hogy objektívan nézett most engem.

amúgy egyáltalán nem egy rosszindulatú hárpia, hanem egy kedves kicsi asszonyka, ha gonosz lenne tudnám, hogy szándékosan rosszat akar, de így...

nem tudom mit gondoljak most


2010. máj. 16. 13:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak rosszul vigasztal.
2010. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
tehát nem olyan mint a vizesnyolcasból az adam sandlers anyukája...
2010. máj. 16. 13:40
 3/19 anonim ***** válasza:
Azt nem láttam. Lehet, hogy nem vagy egy Tom Cruise, de ettől még nem leszel ronda.
2010. máj. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám mindig azt mondta nekem:-Nem vagy te egy bomba nő! -Hogy lehet így felöltözni?-Úristen milyen a hajad?

Viszont a pasiktól pozitív megerősítést kaptam,így nem lett gond. Talán csak fél , hogy elveszít.Egyedüli gyermek vagy?

2010. máj. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
rosszul fogalmaztam egyedül nevel minket, két kisebb testvérem van, de tény hogy én segítek neki a legtöbbet
2010. máj. 16. 13:45
 6/19 anonim ***** válasza:
57%
Linkelj egy képet, és mi majd megmondjuk, hogy "ronda" vagy-e vagy sem:)
2010. máj. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Akkor te vagy a férfi a családban. Ez lehet a megoldás. Fél, hogy elveszít. Nem irigylem a leendő barátnődet.:)
2010. máj. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%
Egy kép tényleg jó lenne.
2010. máj. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

szia:)

lehet, hogy nagyon sok problémája van anyukádnak, és nem úgy akarja ő mondani, amit mondd, csak már nem jut ideje az önbizalmad erősítésére:)

és amikor kérdezed, arról h milyennek lát téged, másfele jár a gondololata...:)

szerintem nem azért mondja ezeket, mert meg akar sérteni, vagy azt akarja h ne legyen bnőd:)

amúgy én is ilyen vagyok, mint te...csak lány, és egy évvel fiatalabb:)

mondjuk nekem nem sokan mondták még, h pl. szép vagy vagy ilyesmi...itthon mondják, de én is arra gondolok, h biztos csak azért mondják, mert nem akarnak megbántani, ugyanez az ismikkel is...így msn-en mondták nekem talán a legtöbbször, de azok akik élőben nem is láttak, csak képen...szóval:(

ha ez kicsit is segít, nem vagy egyedül:)

ami a legfontosabb, h te elfogadd önmagad, mert biztos vagyok benne, h nagyon helyes, kedves és értékes ember vagy:)

ezt hidd el, és akkor nagyobb lesz az önbizalmad:)

ha szeretnél erről még vki ismeretlennel beszélgetni, írj nyugodtan:)

szóval ne aggódj, tuti helyes vagy, és ha másoknak is ez a véleményük, akkor merd elfogadni:)

és ami a legfontosabb, az h te magad milyen vagy, és az írásodból átjön, h értékes...ez többet ér egy Brad Pitt kinézetnél:)

2010. máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én így kép nélkül is megmondom, hogy nem vagy ronda. Tudod mennyi valóban ronda pasi van akkora önbizalommal, hogy 6 embernek elég lenne? Gondolom te is egy aranyos kedves lányt szeretnél aki neked tetszik és szeret. Igaz? Csak arra kérlek ha összeszeded a bátorságod, hogy lányokkal ismerkedj légy magad és ne keseredj el ha azonnal nem sikerül. Vannak nők akiknek a lejobb sem elég jó és választanak valami totál losert.

Minden rendben lesz.

2010. máj. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!