Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélgessek vele?

Hogyan beszélgessek vele?

Figyelt kérdés

Anyukámék kb 1 hónapja örökbe fogadtak egy 11 éves kínai fiút akinek a szülei meghaltak, ezért a magyar nagyapjával lakott, de ő nagyon beteg lett ezért azt mondta a szüleimnek, hogy megbízik bennük és azt kérte, hogy neveljék fel, persze a szüleim bele is egyeztek.


Nem is beszél velünk csak köszön (tud magyarul is mert itt lakott). Még a szobájából is alig jön ki. Elhiszem, hogy nagyon rossz lehet most neki, de ha kérdezek tőle valamit arra se válaszol. Inkább bemegy a szobájába és nem csinál semmit.

Szerintetek miről beszélgessek vele? Vagy mit csináljak, hogy egy kicsit megnyíljon? Ha már egy házban élünk és testvérek lettünk beszélgethetnénk vagy csinálhatnánk valamit, nem?

14/L


2010. máj. 16. 16:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Közelíts felé kedvesen, vigyél neki egy pohár üdítőt, vagy egy szelet sütit, ülj le mellé, kérdezd meg, hogy van-e kedve beszélgetni, vagy sétálni egyet, lehet, hogy elsőre nem sikerül, de ha látja rajtad, hogy jó szándékú vagy, akkor meg fog nyílni.
2010. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Olvastad A kisherceg-et? Próbáld megszelidíteni. Ne akarj vele mindenáron beszélgetni. Inkább azt érezze, hogy barátságos vagy, de nem tolakodó. És hogy ha nem akar, akkor nem kell beszélnie, de ha igen, akkor te ott vagy. Sok-sok türelemre van most szüksége, hiszen mindenkit elvesztett, aki számára fontos volt.
2010. máj. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen,nyiss felé és legyél nagyon kedves vele..,ha tud magyarul(mint irtad),kezdeményezz beszélgetést,kérdezgesd mindenféle általános dolgokról,de ne légy "sok"!Vagy kérdezd meg mit szeret játszani és igy is közelebb kerülhetek egymáshoz,sok szerencsét!!;)
2010. máj. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a kisfiúval nagyon sok rossz dolog történt az utóbbi időben. Nagyon nehéz mindazt feldolgozni amin átment. Hiszen minden szerettét elvesztette, úgy érezheti egyedül van. A gyásznak időt kell hagyni. Szerintem legyél türelmes. Idő kell ahhoz még megszokja, hogy számára idegen emberek lesznek mostantól a családja. Ne erőltesd a haverkodást. Ám legyél mindig barátságos és figyelmes vele. Akkor érezni fogja, hogy barátian közeledsz hozzá. Előbb utóbb megnyílik. Ám egy ekkora veszteség után egy pszichológus sem ártana neki.
2010. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szegény, pedig még olyan kicsi :(. Szerintem legyél figyelmes és ha akar valamit akkor úgyis beszélni fog. A szüleiddel milyen? Velük se beszélget? Mielőtt hozzátok került ismert titeket?
2010. máj. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg megtudni tőle pl.: milyen zenéket szeret, és kezdetben akár csak közösen hallgassátok ezeket a zenéket úgy csendben. Ha te másokat szeretsz, akkor akár idővel ezeket is megmutathatod neki, feltéve ha nem vad, mert ő most lelkileg eléggé ki lehet...légy, nyugott zenére van most szüksége.

Menjetek sétálni, családi piknik...mutasd meg neki te mit szeretsz csinálni pl. gyöngyfűzés stb. De vigyázz ne légy sok, ha látod rajta, hogy most inkább egyedül lenne, akkor hagyd, de mielőtt kijössz tőle mond neki, hogy ha úgy érzi menjen át nyugodtan hozzád. Viszont minden nap próbálj hozzá közelebb kerülni, valahogyan most meg kell találnod az arany középutat (ne légy sok, de mégis légy vele is nap, mint nap). Mond el neki valami kis titkodat, így látja, hogy te nyitsz felé, megbízol benne. Előbb utóbb ő is ki fog nyílni feléd.

Anyuddal készítsetek valami olyan ételt, amit nagyon szeret...akár kérhetitek, hogy segítsen benne. Vonjátok be a családi programokba: sütés-főzés, beszélgetés, társasjátékozás...akármi, amit együtt szokott csinálni a család.

Ennyi jutott most eszembe. Remélem valami beválik és hamarosan jól fogja magát érezni nálatok!

2010. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem erőltetem. Ha kérdezek tőle valamit vagy mondok neki valamit és nem válaszol akkor mindig mondom neki, hogy ha kell valami szólj.

Hát az lehet h lassan pszichológus kellesz...most új suliba került ahol csúfolják..már anyát egyszer behívták be a suliba mert összeverekedett másokkal, de én ezt megértem :S

2010. máj. 16. 16:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérd valamiben a segítségét. Keress egy olyan dolgot, amihez ő jobban ért (számítógép, bármi). Éreztesd azt vele, hogy nélküle ebben az ügyben nem boldogulsz. Akkor talán hasznosnak érzi majd magát és nem koloncnak.
2010. máj. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Hát az lehet h lassan pszichológus kellesz...most új suliba került ahol csúfolják..már anyát egyszer behívták be a suliba mert összeverekedett másokkal, de én ezt megértem :S"


Igy akkor még empatikusabbnak kell lenned,ha a suliban is csúfolják!Nem elég a saját gondja,még a suliban is csesztetik..:(Nehéz lehet neki,sajnálom!:/

2010. máj. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ma pont jókor mentem be :). Beszéltem az egyik osztálytársával, mert megint majdnem verekedtek. Amikor végeztem az osztálytársával akkor jött hozzám és megköszönte. Hazajöttünk és megnéztünk egy jó filmet. Szerintem már egy kicsit közelebb is kerültünk egymáshoz. :)
2010. máj. 17. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!