Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen büntetéseket kaptál...

Milyen büntetéseket kaptál gyerekkorodban, ha rossz voltál? És melyik büntetést utáltad legjobban?

Figyelt kérdés

Én ha nagyon rossz voltam nadrágszíjjal kaptam ki, ezt utáltam a legjobban.

Persze volt még más is, de azok kisebbek. Pl egy-két pofon.


Köszönöm a válaszokat!! :)


2010. máj. 16. 22:09
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
91%
Minden cuccomat, ami szórakozáshoz volt köthető felvitték a padlásra-kazetták, könyvek, más. De volt olyan is, hogy apám kettétépte a kedvenc könyvemet.
2010. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
97%

Sajnos a gyerekkori büntetések, ha durvák voltak, rettenetes emlékek. Azt hiszem meg kell bocsátani őket. És vigyázni, de nagyon, hogy nehogy szülőként megismételjük véletlenül.

Egyszer kaptam óriási pofont, de vendégek szeme láttára, megalázó volt.

És a testvéremet elfenekelte az apánk bőr sakktáblával, és én a kert végébe menekültem, hogy ne halljam sírni szegény tesómat.

Szörnyű indulatok szülik ezeket. Legtöbbször nem is logikusak, szeretetnek semmi köze hozzá, csak a lappangó gyűlölködés, vagy saját gyerekkori megaláztatása tör fel ilyenkor. Én már megbocsátottam.

2010. máj. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
47%

igazén még csak 15 éves vagyok de azért írok :)

én semmien büntit nem kapok/kaptam mivel én visszabeszélek elég csúnyán anyumnak.

apum meg nem látom vagyis kb ugy 3 percre jön haza. anyumék elváltak de kénytelenek vagyunk még apámmal egyházba lakni :(

szval semmi bünti :P

15/L

2010. máj. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
40%
Nem kaptam soha bünteteést.Nem adtam rá okot.
2010. máj. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
81%

Csak szimplán elvertek, de azt gyakran. Lelki terrort soha nem alkalmaztak (játék elvétele, ilyesmi), kikaptam, aztán minden ment tovább.

Azt utáltam, amikor jogtalanul kaptam ki - sajnos a húgom kb kétévesen ráérzett arra, hogy ő a kicsi, úgyis neki hisznek inkább... emiatt a húgom utáltam sokáig, de szerencsére már felnőtt.

2010. máj. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
100%

22:15 Szívemből szóltál.

15 éves lány: Sajnos ha én visszabeszéltem, akkor jött a fizikai része a büntinek.:O Első voltam.

2010. máj. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
89%

Nekem nem dutak kitalálni olyan büntetést ami megrendszabályozott volna :)

De komolyan! Voltak olyanok, hogy én mentem fel a lépcsőn, apum meg közbe verte a posimat. És az Ő tenyere hamarabb fáradt el mint mint ahogy az én kitartásom kifulladt volna!

Hát... elggé makacs lány voltam (illetve vagyok...)

Voltak még ilyenek:

számítógép megvonás (találtam mást :)

plüss állatka elvétele (talán ez volt a legrosszabb.)

kiabálás. (kac-kac. Immunis vagyok :) Bármekkora veszekedés közben eltudtam aludni)

Sötét WC-be való bezárás. Ez azért eléggé sz@r volt. Bár egy idő után hozzá szokott a szemem (és elkezdtem játszani a fogkefékkel...)

Utkozben kocsiból való kitétel, és esküdözés, hogy ott hagynak az utt mellet. Na ezt nagy-nagyon-nagyon utáltam!


Bátyám volt aki mindenre megijett. Őt könnyü volt megneveleni. De Őt föképpen a magas hangok iritálták. (hála anyámnak, akik úgy tudott ordibálni (és még ma is tud) mint egy elmebeteg, ráadásúl olyan magas hangol mint egy opera énekes). Nála meg olyanok voltak, hogy ha kihúztam a ragasztót (tudjátok né közben úgy "serceg") elkeztett sírni :(

2010. máj. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem, hogy valaha megbüntettek volna. Egyszerűen megmondták, hogy ez vagy az csúnya dolog volt, nem szabad ilyet csinálni. Mondjuk eleve szégyellnivalóan jó és szelíd kislány voltam, az oviban elég volt, ha csak rámszóltak, és már sírtam is. Otthon sem volt jellemző, hogy direkt rosszalkodtam volna, ha valami rosszat csináltam, akkor azt azért, mert nem tudtam, hogy rossz.
2010. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%

22:17

"Nem adtam rá okot."


Volt olyan barátom, akiknél a büntetésre való ok egy el nem pakolt cipőnél kezdődött...

2010. máj. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
88%
22:15 meg kell bocsájtani? ma le se köpném az apámat olyan szép volt a gyerek korom
2010. máj. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!