Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Szüleimnek 50....

Mit tegyek? Szüleimnek 50. házassági évfordulójuk lesz, anyám nagyon szeretné, ha minden gyereke ott lenne. Több mint ezer km távolságra lakunk. Nagyon drága az út, és szabadságom sincs annyi.

Figyelt kérdés

Ráadásul szerintem a házassági évforduló intim ünnep. Vigye el apám anyámat egy wellness hétvégére vagy ilyesmi.Ráadásul apám 70.születésnapja lesz előtte egy hónappal,ez alkalommal befizettük őket egy 3napos két személyes ,ellátást is tartalmazó pihenésre,közel hozzájuk,hogy ne kelljen sokat utazniuk,egy felkapott helyen. Anyám nem engedte,hogy apám elfogadja ezt az ajándékot,mert ő ragaszkodik ahhoz,hogy az évfordulóra menjünk. Nincs szabadságom rá!

Egy hónapja meglátogattuk őket,gyerekekkel anyám veszekedett ok nélkül,mintha direkt izzította volna a hangulatot.


2010. máj. 17. 10:13
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szerintem elvárható, hogy a szüleid megértsék az érveidet.

Küldj nekik egy lapot, és kész. Majd találkoztok máskor.

2010. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és szerintem is intim ünnep. Miért ünnepeljem más rossz házasságát? Anyósomék házassági évfordulója is totál kínos volt.
2010. máj. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat az utolsó kettő nagy segítség volt.
2010. máj. 17. 12:26
 14/23 anonim ***** válasza:
23%

Igen, mivel csak önigazolást kerestél...

Kár volt kiirni a kérdést....

2010. máj. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%

6 egyet nem értő és 2 egyetértő. Ja, persze neked a 2 egyetértő segitett sokat.

Megnyugtatni a lelkiismeretedet...

2010. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
kedves 12:36-os nincs önigazolásra szükségem. Azért azt tartottam segítségnek,mert abból a válaszból kiderül látja a lényeget.Egy rossz házasságról van szó,és teljes elnyomásról anyám részéről,aki nem szeret senkit magán kívül,így nem számíthat ajándékokra csak tőlünk( mivel mi nem azért adunk ajándékot ,és nem azért szeretjük ,mert megérdemli hanem mert az anyám.Nem akartam rosszakat írni róla,de mindkét testvérem ő miatta vált el,mert addig kínozta a házastársaikat telefonon és szóban is,hogy nem bírták tovább. Csoda ,hogy él még az apánk.
2010. máj. 17. 12:51
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem kéne bántani a kérdezőt és lehurrogni állandóan!

Én teljesen megértelek. Elolvastam minden kommentet, és komolyan nem értem az embereket. Azt hittem, majd mindenki a te pártodat fogja, hiszen a munkahelyedről is szó van! Ha egyszer már nincs szabadsága, szerintetek hogy tudna másképp hazamenni? Meg egy házassági évforduló miatt minek? Azt nem a gyerekeknek kéne ünnepelni, hanem KETTESBEN a szülőknek! Akárhanyadikról is van szó. A családnak ott van a karácsony, húsvét, szülinapok! Én érthetőnek tartom, hogy emiatt nem akar hazamenni 1000 km-ről, főleg úgy, hogy ilyen édesanyja van, már elnézést. Szerintem akármelyikünk szülei, ha ilyen ajándékot kapna, kétlem, hogy visszautasítaná. És ha az édesanyja nem lenne féltékeny a saját férjére, amikor ketten kapták ezt az ajándékot, akkor felfoghatná igazán úgy is, hogy ez a házassági évfordulóra is ajándék mindkettőjüknek! Mert azért gondolom nem került olyan nagyon kevés pénzbe...na mindegy, lényeg az, hogy szerintem először bele kéne gondolni abba, hogy milyen érzések kavarognak a kérdezőben, illetve, hogy az állását kockáztatná és nem menne be dolgozni! Mégiscsak külföldi állásról van szó és nem itthoniról, azért valljuk be, kicsit nehezebb lenne onnan hazaköltözni, ha emiatt kirúgnák. Úgyhogy ez az én véleményem.

2010. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Érthető ha 60annyi éves anyukád nem wellness hétvégére vágyik,hanem a családja melegségére.Főként ha ilyen távolság van köztetek.Én mindenképp elötérbe helyezném a szüleim kérését és valahogyan meglátogatnám öket.Utols lehetöségként ha most nincs rá anyagi fedezeted,megkérném egy kevés ideig elhalasztani azt a családi ebédet.
2010. máj. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha csakugyan ilyen az anyukád akkor ne edd magad az utazás miatt.Az én családomban is van ilyen,utálja is mindenki.Na nem az én anyukám,Ő egy Tündér!És hadd jegyezzem meg,jol csináltad h 1000 km-re mentél töle,mert lehet eddig elvált lennél te is!Az én unokatesom is igy járt,pedig ö is más országban él,600 kmre az anyjátol,de mégis sikerült elválasztania a családjátol.
2010. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban nincs szabadságod már,ne csinálj gondot belőle. Az egyértelmű abból amit írtál,hogy anyukád semmiféle meleg családi légkörre nem vágyik,hisz akkor nem cincálta volna szét tesóid házasságát. Rosszindulatú teremtés, nincs tekintettel rád és a családodra. Szerintem ne engedd,hogy Apukádon uralkodjon,igenis ajándékozd meg apádat,ha nem akar elmenni vele pihenni,vigye el apukád a barátját,testvérét ha van neki ilyen...
2010. máj. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!