Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy reagálnátok erre?

Ti hogy reagálnátok erre?

Figyelt kérdés
Én és a férjem 8 éve váltunk el. A bátyám és a sógornőm 10 éve váltak el. Nálam is náluk is van 1 gyerek. A válás a bátyáméknál békésen , nálam veszekedéssel zárult. Az elmúlt években én és a bátyám újra házasodott, a bátyámnak lett egy kisfia, nekem 2 lányom az új házasságban. Mindketten boldog házasságban élünk. Volt férjemmel a közös gyermekünk miatt tartjuk a kapcsolatot, ahogy a volt sógornőm is a kislányuk miatt tartja a kapcsolatot a bátyámmal. Elmúltak a közös családi ünnepek, partik, de nagy ritkán én is találkoztam a volt sógornőmmel aki mindig kedves volt. Jó magam is kedvelem. Pár hónapja a volt férjem megkérdezte, hogy rosszul érezném magam, ha udvarolna a volt sógornőmnek (aki neki is a sógornője volt) Meglepett a dolog, de áldásomat adtam rá, végül is semmi közöm a volt férjem kapcsolatához. De rendesnek tartottam, hogy ő maga hozta fel. Később a volt sógornőm is megkérdezte, hogy mennyiben zavarna engem ha ők ketten egy párt alkotnának. Megkérdezték a bátyámat is, és neki sem volt kifogása, hasonló okokból mint nekem. Így felvállalták a kapcsolatukat, és ma egy párt alkotnak. Múlt héten a volt férjem eljött hozzám, és közölte, hogy nyáron szeretné elvenni a volt sógornőmet, de nem tudja, hogy a család többi tagja hogy reagálnának. Szerdán anyuéknál voltam, és szóba jöttek, így anyuéknak elmondtam, hogy egy pár lettek, és nyárra tervezik az esküvőt. Azóta anyám nem normális. Szó szerint zaklatja a volt férjemet, és volt sógornőmet is. Életemben nem hallottam az anyámat úgy káromkodni, és olyan rondán beszélni ahogy beszélt a telefonban. Egyszerűen nem értem a reakcióját. Ma a férjem már nem bírta a hisztijét, közölte vele, hogy neki ehhez semmi köze, ahogy egyikünknek sem. Na azóta én is egy undorító hányinger vagyok, aki engedi az egészet. Anyám közölte, hogy ha én és a bátyám nem teszünk valamit ez ellen, ő soha nem akar sem minket sem az unokákat látni. Közölte, hogy nem öröklünk semmit, kitagad minket. A vagyona, pénze nem érdekel. De nem értem, hogy miért bukott ki ennyire. Apám is hasonlóképpen reagálja le a dolgokat, csak ő a csendes fajta. Dühöng magában, mert anyám mellett nincs hangja.. Tényleg ekkora bűn ez?
2017. jún. 2. 23:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Fura, de nem bűn. Ha titeket nem zavar, akkor neki nincs beleszólása. Az mindenképpen dícseretes, hogy kikérték a véleményeteket.

Majd megnyugszik, egyébként is minden csoda három napig tart.

A gyerekek mit szólnak hozzá?

2017. jún. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Érdekes helyzet, főleg ha lesz gyerek is. Én is értékelném a volt férj őszinteségét. Ez elsősorban benneteket érint, mivel ti voltatok házasok. Édesanyád mégis mi a francot szeretne? Verjétek egymást agyon és éljetek gyűlölködésben?? Ha ti tudjátok kezelni a helyzetet, akkor az nekik miért fáj? Mitől lesz nekik jobb, ha kirobban egy óriási cirkusz? Attól szerintem ők igyis-úgyis egybekelnek. A gyerekek miatt pedig érdemes békésen folytatni az életetek, hiszen ahogy irtad mindeni boldog az új párjával.

Amúgy ha ilyent mondana anyám, hogy még az unokákra sem lesz kiváncsi, azt hiszem akkor hátat forditanék neki és az örökségének is. Hihetetlen, hogy mennyire próbál zsarolni. Azt sem zárom ki, hogy jelenlegi állapotában jót tenne neki egy pszichiátriai kezelés, mert ez nem normális.

2017. jún. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
18%
Ilyeneket csak a Maunika show-ban lehetett látni! Hihetetlen, hogy 10 milliárd ember között csak egymással bírtak összejönni ezek!
2017. jún. 3. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Felajánlanám anyámnak, hogy elkísérem a pszichiáterhez, mert szemmel láthatólag ilyen segítségre lenne szüksége.
2017. jún. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21%
Köszi a lepontozást, akkor is betegek!
2017. jún. 3. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem anyukád problémáját, ne is haragudj, de talán túl sok szabadideje van. Én megmondanám, hogy az ő problémája, és nekem ehhez semmi közöm, oldja csak meg ő ha annyira akarja.
2017. jún. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Azért lássuk be ez egy nem mindennapi szitu..

Anyukád gondolom azmiatt aggodik hogy majd az emberek mit gondolnak ha megtudják azt hogy: a lánya

volt férje elveszi a volt sogornőjét..

Megértem ha mérges..de ez mae valoban tulzas.


Le a kalappal előtted.en biztos rosszul érezném magam ha elválnék a férjemtől es ő meg később a volt sogornőmnek udvarolna.

2017. jún. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem igazán találom benne a problémát... anyukádnak semmi köze ahhoz,hogy a volt férjed és a testvéred volt felesége kivel él együtt,kivel házasodik stb stb. Azt se értem,hogy ezért rátok miért van berágva,hiszen ehhez mi közötök?Az unokáknak mi közük hozzá?
2017. jún. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
"Köszi a lepontozást, akkor is betegek!" Miért is? Nem rokonok, nincs vérkötelék, kulturáltan intézték a dolgot. Szerintem rendben van ahogy csinálják.
2017. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Én azt nem értem, hogy a te családodnak mi köze ehhez? A te gyerekednek, meg a tesód gyerekének igen, mert apjukról/anyjukról van szó, ha jó a viszony, akkor mondjuk te meg a tesód is meg vagy hívva esetleg, oké.

De a ti családotok, anyátok, apátok az égvilágon semmilyen rokonságban sincs a volt mennyel, nem kell rá az áldása, még csak arra sincs indok, hogy miért legyen meghívva az esküvőre...

Szóval őszintén, nem értem az egész hajcihőt, hasonló szituban én szerintem be se avattam volna anyámat-apámat.

2017. jún. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!