Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti erre hogyan reagálnátok,...

Ti erre hogyan reagálnátok, nagyon nem értem a környezetem szélsőséges reakcióit?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Együtt éltem egy férfival. 2,5 évig voltunk együtt. Idén nyáron beleszerettem egy másik férfiba és szakítottunk. A sztori nem szép, az exemet megcsaltam a jelenlegi párommal, aztán még szenvedtünk 1-2 hónapig, hogy együtt maradjunk, de mivel ugye én mást szerettem eléggé meddő volt a dolog.


Ami viszont engem rettentően meglepett a környezetem szélsőséges reakciói. Anyám totál kiakadt, mert szerette az exemet, és már amúgy is esküvő stb. el volt tervezve, és én miért csinálom ezt vele (mármint az anyámmal), hogy megszeret egy fiút, aztán most szerethet meg mást, aztán majd azzal is biztos szakítani fogok, én már senkit haza nem vihetek, csak akihez hozzá is megyek.


Apám és nővérem az exem előtti exemet siratja még mindig!!! Így őket pl. abszolút nem érdekelte a szakításom, csak az anyagi vonzatai, hogy albérletbe költöztem, van-e rá pénzem stb.


A barátaim egyik fele totál kiállt mellettem és sokkal többet kaptam tőlük a nehéz helyzetemben, mint remélhettem.


A barátaim másik fele meg meg van rám sértődve, hogy szakítani merészeltem, és nem beszélnek velem, holott engem 10 éve ismernek, az exemet meg 2,5.


Esküszöm nem értem. Mikor az exem előtti exemmel szakítottam, mindenki sajnálkozott, de nem volt ilyen cirkusz. És nem, nem az a bajuk, hogy megcsaltam az exemet, hanem a tény, hogy szakítottam vele. Jó nyilván elítélik, amit tettem, de erre meg azt tudom mondani, hogy ne duzzogjon, hanem mondja a szemembe, hogy r.bi vagyok, 10 év barátság után, meg a családom tagjaiként megtehetik.



2014. okt. 2. 18:26
1 2
 1/11 Különlegescsajszi ***** válasza:
12%
xD
2014. okt. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Kedvelték az exedet biztos. De a te hibád,hogy eltűröd ezeket a beszólásokat,és hisztériát.

Aki meg ezért nem beszél veled ,azt nem nevezném barátnak .


A megcsalást azért ne reklámozd,nem fogok erre kitérni de ehhez sincsen semmi köze sem a szüleidnek,sem a barátaidnak.

Nem nagyon értem a sértődés okát ,őszintén szólva .. én is kedveltem az öcsém barátnőjét,de eszembe nem jutott a szemére hányni mikor szakított vele több év után .

2014. okt. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Erthetõ a negativ jelzesek!!

Nem kellet volna sz eskuvot szervezni ha kozben fere kurtal es meg el is hagytad de semmi szegyen erzeted nincs!!ha nem szereted nem kellet volna vele lened es hulyenek nezni a masikat! Tudod az elet mindent visszaad,te elhagytad azert mert talan mas szeretesz lehet ez a pasi fogelhaguni egy jobb csajert amit meg js erdemelned.. de ribi vered lehet ha csak azert voltal vele hogy fax legyen alattad!!

2014. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
a megcsalást nem kellett volna mindenkinek elmondanod, az emberek ezt nehezen értik meg, az lett volna a legjobb, ha senkinek nem mondod el beleértve a volt párodat is, neki is könnyebb lenne ha nem tudna erről és mivel szakítottatok, úgyis teljesen mindegy.
2014. okt. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%

Én azt nem értem, miért nem érted a reakciókat?:) Az exed nem csak hozzád tartozott, az életed részévé vált, ezzel együtt a családod és baráti társaságod részévé. Aki szerette, az most úgy veszítette el, hogy az egyáltalán nem az ő döntése volt. Ráadásul mivel esküvőt terveztetek, fixnek érezték, nem is gondolták, hogy ő még kikerülhet a képből, nem tartottak vele távolságot, hanem "magukévá tették" őt.:) Ráadásul te fájdalmat okoztál az exednek, mert megcsaltad. Aki szimpatizált vele, biztos úgy érzi, nem érdemelte meg. Akik nem beszélnek veled, lehet, hogy az exeddel fogják tartani a kapcsolatot, mert hiába csak 2,5 év, akkor is közelebb kerültek hozzá, mint hozzád. Az exed előtti exed valószínűleg nem volt ilyen meghatározó személy a társaságban. És igen, az is tök normális reakció, hogy a jelenlegi párodhoz csak hosszú idő múlva kezdenek kötődni, mert még friss a veszteség. Még a "nem akarok másik sógort, én a régit akarom!" fázisban vannak. Az sem törvényszerű, hogy az újat is úgy szeretik majd, mint a régit. De nem is nekik kell vele együtt élniük, úgyhogy a választás a tiéd.

Ez az egész a legkisebb mértékben szól rólad. Vagy azt gondoltad, csak azért viselik el az exedet, mert hozzád tartozik? Most gyászolnak..

2014. okt. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért azt a környezetednek tudnia kell, hogy ebben csak te dönthetsz, hogy kivel akarsz élni. Most azért maradj vele, mert a barátaid, családod szeretik? Kicsit nonszensz. Én soha nem haragudnék azért egy barátomra, mert válik, vagy szakít, ez mindig benne van a pakliban.
2014. okt. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy kiakadnak, meg megsértődnek emiatt?! Ez a te életed, te alakítod úgy, ahogy akarod, ahogy neked jó! Ha ezt nem értik meg, akkor nem igazi barátok. A családodnak meg szintén el kéne fogadnia, hogy ez csakis a te életed, így a te döntéseid, amit tiszteletben is kellene, hogy tartsanak.
2014. okt. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Én azért elgondolkoznék magamon, ha olyan barátok jobban szeretik az exemet, mint engem, akik engem 10 éve ismernek, míg őt csak 2,5 éve. Mondjuk, a barátodat is megcsaltad, aki valószínűleg normális srác volt, szóval túl sokat nem nézek ki belőled, sőt inkább azon csodálkozom, hogy az ilyen rinyáknak sajnos jutnak normális barátok. Akik végre eszükhöz kaptak legalább ebben az esetben.
2014. okt. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha hazaviszel egy aranyos kiskutyát, mindenki megszereti, imádják, aztán 2 év múlva örökbe adod, mert ráuntál, akkor is utálni fog mindenki, mert elvettél tőlük valakit, akit szerettek. Ez ugyanúgy érvényesül baráttal/barátnővel is. Ha meg még meg is csaltad, akkor örülhetsz, hogy senkitől nem kaptál egy egészséges pofont. Én sem nézném el egy barátnőmnek/barátomnak/családtagomnak sem, ha egy másik embert (akit ráadásul kedvelek is) ennyire megalázna és megbántana.
2014. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Esküvőt még nem szerveztünk konkrétan csak szó volt róla, mint jövőbeli tervről, de nem volt se lánykérés, semmi.


A megcsalás része pedig: az exem rájött, amint egyszer meglátott minket együtt, valójában iszonyatos szikrák voltak közöttünk mielőtt történt volna bármi, sok mindenkinek feltűnt, hogy van köztünk 'valami' még mikor nem is volt, akkor is, a családom és a barátaim előtt meg nincsenek titkaim. Az, hogy kinek mi a véleménye a megcsalásról az másik dolog, mindenkinek joga van a véleményéhez. Nem szép dolog, de ez van. Megtörtént. Annak is igaza lehet, aki írta, hogy aki ezért nem beszél velem, az nem barát. Tulajdonképpen jobb is, ha időben kiderül, kire lehet számítani.


Azt nem értem, hogy valaki írta biztos meghatározó személyiség volt az exem. Hát nem! Mindenhova úgy kellett rángatni, sokszor el sem jött, befásultunk teljesen, mindegy ez nem lényeg, a kapcsolat tönkre ment, beleszerettem valaki másba, lefeküdtem vele, szakítottam. Ennyi. Most jönnek az okosok, hogy fordítva kellett volna. De valahogy az élet sosem igazolja ezt ez idillikus elképzelést. Azért mert én pl. onnan tudtam, hogy a kapcsolatomnak vége, hogy ezt meg tudtam tenni. És még akkor sem voltam benne biztos, mit érzek, vagy mi történt. Nem mentegetem magam, ezt csak az érti, aki volt már ilyen helyzetben. Nem bántam meg. Így kellett lennie. És igen, talán egyszer visszakapom a sorstól, de nem azért, mert én ezt tettem, hanem mert az emberek alapvetően így működnek. Sokszor kell egy ilyen esemény, hogy rájöjjenek, amiben vannak, az tényleg rossz. Én is tagadtam magamnak, hogy rossz a kapcsolatunk. Nem azért nem szakítottam előbb, mert szívatni akartam szegényt, hanem mert magamnak sem vallottam be, hogy nem vagyok boldog. De van egy pont mikor már el kell gondolkodni ezen. Pl. ha képes vagy mással lefeküdni, az elég biztos jel arra, hogy valami nagyon nem oké 'otthon'.

2014. okt. 2. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!