Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kellemetlen szituáció? Vagy...

Kellemetlen szituáció? Vagy én túlzom el?

Figyelt kérdés

Az eredeti szakmám kozmetikus, viszont teljesen mást csinálok. Ám édesanyám nagyon szereti ezt kikotyogni. Pár hónapja volt egy-két dolog, amiben segítségre szorultunk, kb. 3 perces dolgok, konkrétan be kellett bikázni a kocsimat, illetve egy netes dologban, nem nagy valami, anyukám párja és a lánya segített, akivel jóban vagyunk, de nem legjobb barátnők. Külön élünk egyébként én is, a lány is, csak néha megiszunk egy kávét. Persze szóba került, hogy kozmetikus vagyok, mondta, hogy nem talál jót régóta, én meg gondoltam a segítségükért cserébe egyszer szépen megcsinálom a szemöldökét, szempilláját.

Igen ám, de jött a következő hónap, megint kérte, és meg csak meg sem kérdezte tartozik-e valamivel, és ez kb. fél éve így megy. Nem azon a 20-30 perces melón van a hangsúly, de őszintén szólva ismerősnél, rokonnál is azt utáltam, hogy ha megcsináltam valamilyét, akkor persze igyunk egy kávét, beszélgessünk, ottragadok 2-3 órát, holott a rendes nehéz melóm után rohadtul nincs kedvem ehhez. És természetesen soha meg nem kérdezi, hogy tartozik-e valamivel. Ezt őszintén nem is értem. Tudom én vagyok a hülye, hogy az elején nem mondtam, hogy egyszer és kész, és anyámra is haragszom, hogy minek dumálja el, és most nem tudom, hogyan reagáljak, mikor legközelebb kéri. Mondjak egy árat, hogy innentől ennyi a munkám, vagy egyáltalán ne csináljam, de akkor meg mire hivatkozhatok, hiszen eddig csináltam. Szerintetek hogy csináljam, hogy ne legyen sértődés?



2017. jún. 3. 07:43
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Mindenképp állj a sarkadra és ne hagyd ezt tovább még hónapokig, évekig... :) Szerintem nyugodtan mondd el, hogy "Figyelj, Gizike, én nem kozmetikusként dolgozom, van egy teljes állásom, ami eléggé elveszi a kapacitásomat. Persze nagyon szívesen megcsinálom, hogyha belefér épp az időmbe, viszont az ennyibe meg annyiba kerülne, hiszen én is pénzből élek és elvégeztem ehhez egy képzést."
2017. jún. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

simán közöld vele hogy te már ezzel nem szeretnél foglalkozni


vagy mond meg anyádnak hogy szívesen megcsinálod bárkinek ha ő fizeti

2017. jún. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Mond azt, hogy nincs hozzá anyagod, festéked, gyantád, stb. Neked ezt be kell szerezni és mondassz egy árat, hogy mennyiért tudod...

Azért az nem arányos, hogy te egyyszer kértél segítséget 2 különböző dologban, ő meg állandóan jár hozzád kozmetikáztatni...

Én nyíltan megmondanám, hogy eddig tartott ki a maradék alapanyagod, elfogyott, ha szeretné továbbra is megcsinálod, de meg kell venned a hozzávalókat, ami x ezer ft, de ha neki ez sok, akkor sajnos nem tudod többet vállalni. Megfelel? Igen-nem?

Szeritnem ebből ha valaki normális, leesik neki a dolog.

2017. jún. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok, ment a zöld. A 3. ötletét kb. a harmadik alkalom előtt lőttem el, de azt válaszolta, hogy van neki festék. De amúgy az lesz tényleg, amit az egyes írt, nekem ez plusz meló a sajátom után, lenne mit csinálnom otthon is, igenis fizessen. Persze anyámnak biztosan lesz véleménye, mert felhoztam már neki is, azt mondta, hogy "bezzeg, ha máskor segítség kell, akkor az jólesne, mi? De 20 percet nem bírok a mostohatestvéremnek ingyen dolgozni. Legalább beszélgetünk, csajos délutánt tartunk. " Ezek után gondolkoztam el, hogy tényleg én túlzok-e. Gyűlölöm az ilyen embereket, komolyan.
2017. jún. 3. 08:16
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Megcsináltad neki ingyen vagy 3x, a következőnél egyszerűen ne érj rá.
2017. jún. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Én is azt mondom hogy ne érj rá soha.

Vagy pl megbeszéltek egy időpontot és felhívod egy órával előtte hogy jaj bocsi nem érek rá mégse, majd beszélünk. Ezt eljátszod kétszer csak leesik neki.

2017. jún. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

szerintem anyád szivat azzal, hogy elkotyogja mindenkinek



gondolom még mondogatja is hogy menjenek nyugodtan, te szívesen segítesz

2017. jún. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom mennyibe kerül az alapanyag, ha drága, akkor ne vedd figyelembe a válaszom. Én nem értek egyet a többiekkel, havi 20 perc nem sok a jó kapcsolat megőrzéséért cserébe. Maximum kimented magad, hogy időre mész valahova, tényleg fél órád van és indulnod kell. Valóban, ha legközelebb segítségre lesz szükséged, akkor ugyanúgy mondják, hogy hívj szakembert, vagy fizess nekik amiért segítenek a kocsit beindítani? Sokkal macerásabb lenne, nem...? Értem én, hogy az egy alkalom volt, a szempillázás meg 6, de ennyit nem tartok nagy "árnak". Hogyha kérne mellé teljes gyantázást, vagy arckezelést, vagy kiskutyafülét, arra én is azt mondanám, hogy lófüttyöt a s.ggébe.
2017. jún. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, én fodrász vagyok de nem abba dolgozok,nem véletlenül erre minden rokonom meg anyám barátnői is velem akarják állandóan a hajukat csináltatni. Két alkalommal "nem értem rá" vagy lemondtam utána nem is probalkoztak.
2017. jún. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj csak most már nem tudlak ingyen megcsinálni, ne haragudj.


Mondd ezt.

2017. jún. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!