Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek az apámon?

Hogyan segítsek az apámon?

Figyelt kérdés
Apám 61 éves életerős, céltudatos, értelmes, igazi rendes ember. Munkáját tekintve szobafestő, immáron több mint 40 éve. A város egyik legjobbja, rengeteg munkával, folyton bővülő ügyfél körrel. A több évtizede tartó fizikai munka és ami annál sokkalta destruktívabb, a szűnni alig akaró stressz felőrölte az egészségét. Túl van egy szívrohamon, magas a vérnyomása, a cukra sem tökéletes, úgy ahogyan a húgysav szintje sem az. Az izületei még bírják, de egyre rosszabb állapotban vannak és ha ez nem lenne elég, zöldhályog is van a szemein. Mindezzel együtt fiatalokat meghazudtoló lendülettel éli a mindennapjait, látszólag kiváló formában van és az orvosi eredményei is relatíve jók. Rokkant nyugdíjas, de kénytelen dolgozni ugyanis a havi 80 ezer forint semmire sem elég. Nehéz gyerekkora volt, amit most nem részletezek, de tudva, hogy honnan indult és hová érkezett, bármoféle elfogultság nélkül kijelentem, hogy majdnem a csoda kategóriába esik. Ezzel együtt a gyenge idegek, és a stresszre való hajlam végig kíséri az életét és táplálkozik fiatalságának problémáiból, amit a jelenlegi gondok csak tovább erősítenek. Olyannyira erősítik, hogy rettegek, belehal a feszültségbe. A gondok abból erednek, hogy nincs megbízható, képzett munkatársa, kénytelen fogatlan alkoholistákat megtűrni maga mellett, akik bármelyik pillanatban magára hagyják a tucatnyi munkával. Gondolkoztam azon, hogy a festés helyett keresnem kellene neki másik munkát, de gőzöm sincs mi lehetne az. Egész életében ezzel és csakis ezzel foglalkozott, nem tudom mit lenne képes elfogadni és végrehajtani. Hozzászokott, hogy ő a főnök, nem tudom miként kezelné a zuhanó felelősséget, és "hatalmat". Másfelöl viszont, bármennyire is szidja a szakmáját, pontosabban az azt körbeölelő körülményeket, a bő 40 év alatt a festés lételemévé vált. Vagy dolgozik, vagy idegeskedik azon, hogy nem dolgozik, a pihenés és kikapcsolódás szavak aligha ismertek számára. Ha "megfosztanám" a festéstől lehet nagyobb kárt okoznék vele, mint amit az azzal járó nehézségek jelentenek. Nem tudom, mi tévő legyek. Szerintetek?
2017. jún. 12. 23:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Elnezest, de ha egy ember nem latja, hogy miben el, akkor buta emberen nem lehet segiteni.
2017. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Addig örüljön a papa amíg rá nem jönnek hogy stikában dolgozik. A rokkant nyugdíjat azért kapja mert nem tud fizikai munkát végezni de ilyen a munkája. Na már most ha mégis bírja... Érted ugye?

Másik kérdés, 40 év alatt mit ért el? 80nak elégnek kellene lennie ha nem kell albérletre költenie és másokat eltartani. Mi kerül ilyen sokba?

Azon sajnos egyáltalán nem tudsz segíteni hogy ilyen idegölő temperamentuma van. Viszont anyagilag lehet tudnád támogatni.

2017. jún. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
66%

A szomszéd kétszintes családi házat, másfél milláért festették ki két hét alatt.

A festő-vállalkozó a legújabb BMW-vel jött mindig ellenőrizni a munkát.

Lehet, hogy szintén rokkant-nyugdíjas a kolléga??!

2017. jún. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!