Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kéne megoldanom ezt a...

Hogy kéne megoldanom ezt a barátommal?

Figyelt kérdés

Igazából arról lenne szó hogy jövőhéttől nálunk lesz a barátom , nálunk fog lakni mert együtt fogunk dolgozni. Kb másfél hónapig lesz itt , de csak hétköznap. Tehát hétvégente hazamegy. A házimunkáról lenne kérdésem, hogy eddig amikor itt volt nálunk csak hétvégente akkor általában

kiszolgáltam mert még is csak vendég, és 1-2 napot volt itt, illetve fordítva is a barátom adott ennit, elmosogatott utánam stb. Én néha megszoktam kérni hogy mosogasson el ha nálunk van , én meg ott csak berakom a tányérom a mosogatógépbe az meg nem nagy dolog. De most még is gondolom mosni is szeretne mert itt lesz a ruhája, az ebédet anyum csinálja szóval főzni nem kell, de leginkább a kaja készítéssel és a mosogatással nem tudom mi legyen, mert még is vendég nálunk tehát nekem kéne szednem, vagy vinni neki de még is olyan mintha nálunk élne ezért kicsit elgondolkodtam. Tudom hogy szívesen segítene ha úgy van meg elpakolna ő is, csak ezt még nem beszéltem meg vele és kíváncsi vagyok véleményekre hogy ti hogyan csinálnátok.



2017. jún. 13. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mármint te akarod kiszedni neki a kaját? Hát ezen most nevettem. Még sose voltam olyan vendégségben, ahol a vendéglátó egyesével mindenkinek szedett volna kaját.

Egyébként meg ha értelmes ember, akkor magától is fel fogja ajánlani, hogy kiveszi a részét a házimunkából. Gondolom fizetni nem fog semmit, szóval ez a minimum. De ha nagyon kényelmesen érzi magát, akkor szépen meg lehet kérni, hogy ezt meg azt legyen szíves megcsinálni.

2017. jún. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Remek, szóval én vagyok a gáz mert kb szinte ingyen itt lakik és szeretném ha valamennyire kivenné a részét...értem. Egyébként meg én is egész nap elleszek , és mivel egésznap itt lesz nem kettő tányér lesz hanem minimum 5 az enyémmel már 10, és egy heti ruha azért nem egy két póló, és a kaja csinálás is azért egy nap 12 db szendvics.
2017. jún. 13. 19:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm 10 napot töltött nálunk, és teljesen természetes volt, hogy beszáll a házimunkába.
2017. jún. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván eszébe jut magától is annyi, hogy segít mosogatni, vagy beteszi a ruháit a gépbe, illetve a szennyesbe. Ha nem, hívd, hogy csináljátok együtt. Nem kell ezt túlbonyolítani.
2017. jún. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát úgy értve hogy bevinni a szobába és én csinálom meg.
2017. jún. 13. 19:10
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Én pont úgy kezelném, mintha együtt élnénk. Tehát egyszer én, egyszer Ő mosogatna stb... :)
2017. jún. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem te vagy a rossz, de hidd el, simán megkérheted, hogy mosogasson el. Ha pl vacsora után mosogat el ő, az sem tart öt percnél tovább. Illetve pár szendvicset megcsinálni sem hosszú idő, szóval nyugodtan bízz rá ilyeneket. Ő is jobban fogja magát érezni, mert látja, hogy nem vendégként van kezelve, és így jobban feloldódik majd.
2017. jún. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk én vagyok a lány, aki munka miatt a párjához + szüleihez költözik 1 hónapra:)

Azzal kezdtem hogy mennyit adják a rezsibe, tekintve hogy nem vendégnek megyek hanem lakni és dolgozni. Az már csak párom anyujának a jófejsége, hogy ezért külön nem kér pénzt. Kaját természetesen veszek, illetve egy adag mosókapszulával és öblítővel beszállok a mosásba + én vasalom minimum párom és én cuccaimat de nyilván ha más odaáll egy inggel, nem hajtom el :D

a házimunka meg alap, ahol szükség van rám, ott szállok be: mosogatás, főzés, hazafelé vásárlás, porszívó, takarítás...bár ez nem különbözik az otthoni rendszertől szóval annyira ezek nem is voltak nálunk kérdés témák soha :D

2017. jún. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
Kerdezo, ugye a kotonguminak a felet te szoktad fizetni?
2017. jún. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Én is laktam a barátoméknál a nyaralójukban 1 hónapig, természetes volt, hogy beállok segíteni. Nem kell ezt túlbonyolítani, egyszerűen kaja után felállsz, hogy "gyere, elpakolunk, mosogatsz vagy törölgetsz?", bapakolod a mosógépet (a fiúk nem mindig igazodnak ki ismeretlen mosógépen:-)), és megmutatod, hova tud teregetni stb. Ez a világ legtermészetesebb dolga, kezeld is úgy.
2017. jún. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!