Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kellemetlennek érzem, ha...

Kellemetlennek érzem, ha ajándékot kapok, hogyan kellene megoldanom, hogy ne erőltessék?

Figyelt kérdés

Minden évben karácsonykor, felesleges, drága dolgokat próbálnak rámerőszakolni, ami elveszi a kedvem ettől az ünnepi hangulattól.


Leginkább az zavar, hogy elvárják, hogy ú de most nekem mennyire boldognak kell lennem és ez kistresszel teljesen, ami miatt persze mindenkinek elrontom a kedvét.


Most jelenleg egy telefont akarnak venni nekem, (eddig tudtam húzni azzal hogy valami ruhát kértem eddig mindig, de most már ez tényleg esedékes) ami rendben is van, mert a mostani már 5 éves, ami csodaszámba egy hogy működik még, de a probléma, hogy az árkategória amiben mondták, hogy nézelődjek...

Először azt hittem viccelődnek, hogy "legalább 100e Ft" körül nézzek valamit..... De hát persze nővérem is adja a lovat alájuk, úgyhogy nem hátrálnak ki és kb nem érdekli őket, hogy én mit akarok.


22/f


2016. nov. 24. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Oszinten sajnallak.
2016. nov. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Majd ha lesz időm, sajnállak...
2016. nov. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Most lehet röhögsz ezen, de ez egy komoly probléma.
2016. nov. 24. 09:26
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Kellemetlennek érzed?? Mégis miért?

A szüleiddel élsz és nem dolgozol még, ők tartanak el? Vagy dolgozol és külön élsz tőlük?

Az lenne a legjobb, ha megbeszélnétek ezeket a dolgokat. Például arra gondolok, hogy maximalizáljátok az árat, beszéljétek meg, hogy mindenki max. 5 ezer Ft-ért vesz, így nem lesz aránytalanság.

Ha eltartanak és nincs jövedelme, akkor próbálj meg kreatív lenni, az interneten számos ötletet találsz, akkor is lepd meg a családtagjaidat valamivel!

2016. nov. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Még velük élek és sajnos még nem tudok tanulás mellett dolgozni is, leghamarabb most nyáron tudok majd elmenni gyakornoknak.
2016. nov. 24. 09:39
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

Hasonló helyzrtben vagyokén is. Nem szeretek drága ajándékot kapni. Ami kellett laptoo telefon mind összeraktam dikmunkából :)

Bár ők másként gondolkodtak e téren

21L

2016. nov. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Kérj vásárlási utalványt és megleped magad azzal amivel akarod
2016. nov. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
44%
Én kérek elnézést a drága ajándékokért :D Amúgy meg a ajándékozással nem lehet kiváltani a szeretetet, ez az egész hülyesség, az év minden napján legyen béke és megértés egy családban.
2016. nov. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 gömbicica ***** válasza:
93%

Ha egy fore ennyi jut, akkir mondd meg a szuleidnek, hogy tegyek ossze az egeszet, es utazzatok el egyutt valahova.

Szamomra az elmenyajandek a tuti ajandek, nem a targyak!!!!

Vagy valassz valami utazasi lehetoseget, ha van baratnod, azzal egyutt.

Kuponosok is vannak agyon jo aron, 100 ezerert ha ugyes vagy 2 db 2 ejszakasat is tudsz venni 2 fore felpanziova

2016. nov. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
37%

Nézd ha nem igényled a drága kütyüket, akkor is diákként csak jól jön valamihez a pénz, pl. öltözködéshez, bulizáshoz, sporthoz, szabadidős programokhoz.


Mondjuk az is lehet az oka, hogy nővéred mondja szüleidnek, hogy ahhoz, hogy ma csajok észrevegyenek egy nem szuper jóképű srácot látszania kell rajta kicsit a jómódnak. Ezt drága márkás ruhákkal, drága telefonnal lehet demonstrálni.

2016. nov. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!