Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nincs tekintettel a...

Miért nincs tekintettel a családom a cukorbetegségemre?

Figyelt kérdés

Én 20/L vagyok, egy éve 1-es tipusú cukorbeteg. Apum közel 20 éve szintén 1-es tipusú (tőle örököltem).

És a családban kb senki nincs erre tekintettel. Max olyan téren hogy anya ritkán süt sütit, és azt felesben csinálja: fele cukor, fele édesítőszer, fele fehérliszt, fele teljeskiörlésű. De van amikor teljesen cukrosan csinálja. Mert szerinte nem jó íze van ha csak tk liszt van benne meg édesítőszer. Érdekes, én már külön élek tőlük, mégis mindent csak tk liszttel csinàlok meg xilittel...

De ami engem nagyon bànt, hogy pl ma volt unokatesóm ballagása. A kaja pizza volt, persze teljes kiörlésűt eszükbe se jutott rendelni. és volt vagy 5-6 fajta süti, sütött unokatesóm anyja, mama, anya is. És persze mindenki jó cukrosan. Még anya is. Mondván, ajàndékba visszük a sütit, és a többiek nem nagyon szeretik a diabetikus sütit. Oké... és àllja meg az ember hogy nem eszik úgy hogy előtte van 6 fajta süti és rajta kívül 15 ember eszik. Szerintem senki sincs aki ezt meg tudná állni.

Miért nincsenek rám (és apára) tekintettel a többiek?


2017. jún. 16. 21:52
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
87%

22F vagyok, 2 éve búza, tej és még sok dologra allergiás. Nálunk az szokott lenni, hogy mindig nyomják az orrom alá a tiltott dolgokat, hogy "áá de ebben csak egy kicsi van, ezt biztos kibírod".

Egyszerűen szerintem az lehet, hogy ameddig nekik nincs ilyesmi problémájuk, át sem érzik a súlyát. Sokmindent ellene tenni nem lehet, egyedül kell előteremteni a megfelelő kaját.

2017. jún. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
29%

Nem kell tekintettel lenniük, van személyi igazolványotok, felnőttek vagytok, gondoskodtok magatokról. Én ilyen helyre viszem azt, amit ehetek, vagy kiválasztom abból, amit elém raknak. Eszembe se jutna más ballagásán magamnak rendeltetni teljes kiőrlésű pizzát más pénzére.

És hogy állod meg, hogy ne egyél?Érdekes, én megállom, az egészségemről van szó.

2017. jún. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
89%

Mert nem érzik át a súlyát a nehézségét . Nem tudják milyen így élni. Szerencsére én sem, de van bennem empátia , van a családunkban krónikus beteg ha őt hívjuk meg előtte mindig megkérdezem mit és hogyan ehet.

Nem vagyunk egyformák, de egy kis figyelmességgel odafigyeléssel szebbé tehetjük a másik ember napját :)

2017. jún. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
61%

Apukád hogy van ezzel?

Ő eszik ilyenkor cukrosat? Ha igen, nem lesz rossz következménye?

2017. jún. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
84%

Nincs igazad 2!

Nálunk ha szeretünk valakit akkor figyelünk rá. Ha valaki nem szereti az erőset vagy kaprosat vagy bármit mindig van olyan amit szeret. Ez nálunk csak kedveskedés. De ha valaki beteg és azért kellene figyelni nálunk biztos mindenki nagyon komolyan venné. Nem értem az ilyen bunkó anyát akinek a gyereke és a férje cukros és nem úgy főz süt hogy az a cukorbeteg családjának jó legyen. Az én anyám és mamám mindent megtenne hogy segítsen ha ilyen beteg lennék. Szóval a családod bunkó és sajnállak érte. És lehet nem mennék ilyen banzájokra ha a szűk családomnak nincs annyi esze hogy a tíz pizzából kettő olyat rendeljen amit ehetek vagy olyat főzzön ami mindenkinek megfelelő. Vagy a húsz tálca süti mellé vegyen 2 szelet cukor nélkülit ( ha lusta megsütni)a cukrászdába az apàmnak és nekem. Anyukámnak egy betegség következtében feljebb ment a cukra kb 10 éve. Átkellett szoknia az édesítőre. Én akkor 16 évesen önként dalolva vágtam bele anyummal a dologba hogy támogassam. Először fura volt vele a tea stb .. de együtt éreztem vele segíteni akartam. Na azóta is úgy iszom . És ez csak egy dolog amit írtam. A kérdező anyjának kellett volna idomulnia a gyerekéhez és férjéhez hogy segítse őket. Már rég hozzá szokott volna.

2017. jún. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
18%
Én is ezzel élek, ezért írtam, hogy viszem magammal a kajámat vagy megeszem vendégsében azt, amit meg lehet. De más pénzén ilyen elvárni enyhén szólva is bunkóság nekem. Hogy én elvárjam, hogy nekem drágábban csináljanak bármit is? Nonszensz.
2017. jún. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
32%

Honnan tudjuk?! Nem ismerjük őket.


A teljes kiőrlésű pizza diabetikus étel?

2017. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
31%
Ajándékba, másoknak miért kellene diabetikus sütit vinni csak azért, mert te cukorbeteg vagy? Felnőtt vagy, nem fog az egész család lemondani az édességekről, mert te nem eheted, neked kell megállnod. Barátnőm hatéves kisfia képes már erre, te is bele fogsz jönni.
2017. jún. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
84%

Inkább az a nonszensz, hogy egy CSALÁDBAN annyira nem vagyunk egymásra tekintettel, hogy nem tudunk egy 1300 forintos sz@ros teljes kiörlésű pizzát rendelni ami nem drágább mint a hagyományos. A cukormentes süti sem drágább.


Gratulálok a családodhoz, jó nagy érzéketlen parasztok lehettek.

2017. jún. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
40%

#7 Nem az. Legfelejbb lassúbb felszívódású szénhidrát az alapja, de attól még nem az. Erősen számolós. Továbbra sem értem, mik azok az érvek, amik alapján egy ballagásra ajándékba xilites süteményt kellene vinni.

És miért nem sütsz magadnak? A te egészséged a te felelősséged. Az, hogy apád meg te nem bírtok vigyázni magatokra, ne az unokatestvérek gondja legyen már.

2017. jún. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!