Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokat költ a párom? Hogyan...

Sokat költ a párom? Hogyan értessem meg vele, hogy ne verje el az összes pénzünk felesleges dolgokra? Ha GYES-en vannak a nők többet költenek?

Figyelt kérdés
A párom Gyes-en van otthon a kisbabánkkal. Összesen a nettó bevételünk 310 ezer forint, ő csak gyest és családit kap ami kb 35 ezer én kapok vagy 275 ezret. Kb. 50 ezer rezsink megy el és 40 ezer automatikusan takarékszámlára, hitelünk nincsen-saját házban lakunk. KB. 40 ezer forint megy el az ebédemre meg 20 ezer pelus és popsitörlő. Még mindig marad kb. 150 amiből a párom és a babus eszik. Jellemzően hónap végére ez teljesen elfogy - 15 ezres ruhák, gyereknek minden héten új játék, nasik stb. GYes-en jobban költekeznek a nők, vagy miért veri el az összes pénzt hónap végére? Régebben jobban kijöttünk. 23f
2017. jún. 18. 19:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
59%

Sikerült beválasztanod egy olyan nőt, aki csődbe viszi a családi költségvetéseteket!

Ha havonta 150ezret költ hülyeségekre unalmában, az évente csaknem 2millió Ft.

10 év alatt 20milló...

Megoldás: ne adj neki pénzt, és/vagy zavard el dolgozni!

2017. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
35%
Ne hagyd neki. Miért is hagyod? Mielőtt Veled volt is megtehette, hogy ilyen színvonalon éljen? Mert akkor érthető, hogy nem tud lemondani dologról (bár illene). Elég sokat keresel ő meg elb....a? Más nem keres ennyit havonta. Azért ha házasság ha nem, ennyire aránytalan bevételnél na álljon meg a menet, hogy Ő hozzányúl csak úgy megmagyarázás, kérés nélkül a pénzedhez. Értem én ha házasság, hiába Te keresed meg ő jogilag azt csinál vele amit akar, de nem fair. Mondom ezt nőként (nem azért mert nekem nincs pénzem, megállok a lábamon). Ezért hiszik, hogy minden nő csak gyereket akar meg a pasi pénzét, hogy jobban éljen.
2017. jún. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
59%

Nem kerül 20ezerbe a pelenka és a popsitörlő. A DM-be vettem hó elején egy 104 darabos Pamperst (kuponnal, mert okos vagyok) 6500ért, a popsitörlő pedig 1500 volt. És hónap végén még mindig van belőle.

A pénzt vedd el tőle, mert nem tud rá vigyázni. Ha nem dolgozott előtte és nem volt bevétele, akkor nem tudta megtanulni beosztani és lövése sincs a pénz értékéről.


MIÉRT VAN NÁLA A BANKKÁRTYA?????

2017. jún. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
26%

Nekem lenne pár észrevételem...

A férj ebédje 40 ezer. Na de gondolom eszik reggelit és vacsorát is? Ruhát, cipőt sosem vesz? (Tisztálkodószert, tisztítószert nem használ a háztartásban?) Az egész havi kiadása csak az ebéd?

Mekkora a kisbaba? Ha nem 1-2 hónapos, akkor eszik bébiételt, a feleségnek is csak kell valamit, az sem két fillér, még ha spórol is. Nem?

Mi a nasi? Netán napi 1 túró rudi, vagy 8 krémtúró, 2 zacskó chips és 3 tábla csoki fejenként...? Kis túlzást érzek ebben is. Csak én vagyok így vele?

Minden héten új játék? Mondjuk nem mindegy, hogy hetente 20 ezer forintos játék zongora, vagy egy pöttyös labda!

Kövezzetek meg, de én is hótt simán elköltök 150-et egy hónapban úgy, hogy magamnak nem veszek belőle se ruhát, se sminkcuccot, vagy hasonlókat. Pl. most is vettem hármunknak 1-1 új ágyneműt, ami plusz kiadás a napi alap dolgokon kívül, néha erre is kell költeni. Nem?

2017. jún. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
62%

Én ha bemegyek a boltba veszek reggelit ebédnek valót , vacsorát, meg ami itthonra kell, ez simán naponta 3-4000 Ft.

A bébiétel dbja is 3-400 Ft ha eszik már és szokott üvegeset enni.

Gondolom hogy mivel van miből, így nem is a legsilányabb kajákat veszi meg a boltban.

A 20000 Ftot én is sokallom havonta pelusra, az kb. 10000Ft havonta a popsitörlővel.

Ha hónap végén összeadogatod a sok kis összeget amit itt-ott boltban otthagytál, az kb. ennyi.

Gondolom kell tisztálkodószer, tisztítószerek, gyógyszer esetleg.

Persze hogy jobban kijöttetek annak idején mert akkor nem volt a parod sem otthon egész nap, így elmegy a boltba többet költ mintha étterembe bekapna valamit, meg persze ottvan a baba is akinek kell a friss zöldség gyümölcs.

Csak üzenem itt azoknak akik azt mondják hogy az nem dolgozott aki gyest kap, mert nekem 10 napon múlt a gyedem, és dolgoztam, ráadásul itt fiatalokról van szó, feltételezem a 23\f miatt.

Ha sokallod a kiadásokat, adj neki csak 100 000 Ftot hogy ezt ossza be, a többit rakd félre.

Mivel van miből gondolom így nem is fogja visszafogni magát, csak akkor ha kevesebb pénz van a zsebében.

2017. jún. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
53%

Ha 10 napon múlt volna a gyedet, akkor kaptál volna méltányosságit. Ha nem szólt erről senki, akkor ez már bukta sajnos. Ráadásul apa is mehet gyedre.

Jut eszembe kérdező: ha a kicsi 2 év alatti, akkor miért nem mész gyedre?

2017. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Sajnos méltányossági gyedet sem kaptam, nem tervezett baba, mivel határozott idejű szerződésem volt, így hogy terhes lettem nem is akarták meghosszabbítani.

Próbáltam húzni az időt passzív táppénzzel is, de így sem volt elég az idő.

Így megszüntették a munkaviszonyom.

Mikor kérelmeztem a gyest, előtte a kedves ügyintéző is próbált segíteni hátha van valami kibúvó, sajnos nem.

2017. jún. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!