Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismertek olyan családot, akik...

Ismertek olyan családot, akik soha nem járnak nyaralni, mert az "felesleges pénzkidobás"?

Figyelt kérdés
Én ismerek,pedig a gyerekek nagyon mennének.
2017. febr. 21. 09:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
Megtehetik? Lehet, hogy csak másra kell a pénz, és rosszul fogalmaztak.
2017. febr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek olyat, de azóta már külön élek.
2017. febr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 evimeri ***** válasza:
98%
Itt vagyok én. 22 éves vagyok a párommal és eddig egyszer nyaraltunk Horvátországban, akkor is csak azért mert cége fizette egy hétre a szállás. A párom pedig - mivel sokat dolgoztak akkoriban külföldön - a napi díjából megspórolt annyit, hogy elég volt a költségekre. Nem azt mondom, hogy nincs mit ennünk annyira szegények vagyunk - sőt nyaralni, utazgatni is nagyon szeretnék -, de én is mindig úgy vagyok vele, hogy kell fontosabb dolgokra. Sajnos manapság egyre kevesebben engedhetik meg maguknak ezt a luxust.
2017. febr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Én ilyen családban nőttem fel. Se anyám, se apám nem szeretett menni sehová sem, max. egy napra kirándulni (a nászútjukról is hazajöttek három nap után). Mi viszont mehettünk táborozni, ha akartunk. Érdekes módon én sem vagyok nagy nyaralós (legalábbis a klasszikus értelemben véve), az egynapos programokat, városnézéseket szeretem.


Mondjuk hozzátartozik az is, hogy most munka miatt sokat utazom más országokban, és néha inkább kötelező nyűg valahová menni, inkább otthon a négy fal közötti semmittevés a pihenés és "nyaralás"...

2017. febr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%
Igen, a mi családunkban szinte senki nem volt még Románián, Ausztrián túl. Mi mondjuk soha sehol, mikor kicsi voltam, mert kb. templomi egér státuszunk volt. De nagybátyám pl. vezérigazgató, a többi családtagunk is megtehetné, de nem voltak. Viszont én, miután megismertem a férjemet, mi aztán bepótoltuk. Jártunk Európában szinte mindenhol, decemberben kezdtük Afrikát, Marokkóban voltunk, idén elvileg Brazília és Abu Dhabi a cél. De külföldön is élünk, otthoni fizetéssel, spórolással esetleg Görögország, vagy Horvátország telne ki. Szerintem az egyik legjobb dolog az utazás, más kúltúrák, népek életét, szokásait megismerni. De ez az én véleményem, mindenkinek más a fontos.
2017. febr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Ismerek . Mi is azok vagyunk 5 éve nem nyaraltunk. SEHOL!! Még a Balatonon sem.
2017. febr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
14%

milyen ez emberek

20- 30 - 40 - 50 évesen sem fog érdekelni ki hol nyaralt


csak ti gondoljátok hogy érdekel ez valakit


Adjon az Isten erőt egézséget és lehessen minden nap

nyugodtan aludni , pihenni

na ez az igazi " Nyaralás "


ja és még ha dicsekedtek ilyenekkel még az Isten is megver


Olvassátok inkább a Bibliát

és adjatok a szegény koldusoknak pénzt , ruhát élelmet

mert ha nem sokan a pokolba kerülnek sajnos

2017. febr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
58%
Misem voltunk még nászúton sem. Maximum, három nap távollét, de az nekünk olyan fárasztó, hogy utána két hétig hulla fáradtak vagyunk. Bárhová megérkezünk, még a bőrönd ki sem lett nyitva, már mennénk haza
2017. febr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt sokan félreértik a kérdést.

Nem arról van szó, hogy ne lenne pénzük rá, vagy hogy "csak" a környező országokba mennek, a kérdés olyanokról szól, akik simán megtehetnék, hogy elmennek nyaralni, csak épp a hozzáállásuk olyan, hogy ami nem hoz pénzt - vagy neadjisten még viszi is - az minden értéktelen.


És igen, ismertem ilyet, apai nagyszüleim a mintapéldái voltak ennek a hozzáállásnak. Őket az töltötte el büszkeséggel, hogy egész életükben csak akkor hagyták el a falut, ha muszáj volt. Emellett amit csak tudtak mellőztek, ami pénzbe került.

Nem arról van szó, hogy baj lenne, ha valaki nem megy nyaralni. Én is egy kezemen meg tudom számolni, hányszor voltam úgy kimondottan nyaraláson, de én azért, mert egész egyszerűen más jelenti számomra a kikapcsolódást. A baj az, amikor valaki annyira fukar, hogy a legkisebb luxust is sajnálja magától (és családjától).

2017. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%
Nem ismerek ilyen embereket. Az alapvető értelmiségi attitűd része, hogy nyitottak erre az emberek, és pontosan tudják, hogy mennyit ad hozzá a tudásszinthez, a személyiséghez, valamint a család és a párkapcsolat kohéziójához.
2017. febr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!