Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha az Édesapámat...

Mit tehetnék, ha az Édesapámat egyáltalán nem érdeklem?

Figyelt kérdés

11 éves koromban váltak el a Szüleim. Most 17 vagyok. Úgy hagyott itt minket Édesanyámmal és Nővéremmel, hogy ha pár napon belül nem veszik meg a házunkat elvitte volna a bank, és mehettünk volna sátorba lakni. De szerencsére úgy ahogy megoldódtak a dolgok, Nővérem az ELTE-n tanul nagyon büszke vagyok rá, de a legjobban Édesanyámra hogy kitartott mellettünk és felnevelt bennünket. Már felnőttem ahhoz hogy megértsem, ha egy házasság nem működik, nincs mit tenni. Csakhogy itt vagyok én és a Nővérem Apa nélkül.. Tulajdonképpen azt sem tudja hány éves vagyok meg hányadik osztályba járok. Nem érdekli hogy lyukas cipőbe járok, nem érdekli hogy hónap végén nem tudunk mit enni, nem érdekli hogy Édesanyám egy kocsmában dolgozik napi 12 órát vagy többet, aki már így is beteges. Megszakad a szívem! Már írtam neki könyörgő levelet hogy: "Apa hiányzol szeretlek.." de különösebben nem hatotta meg. 2 étterme van Németországban.. A hat évből talán egy évben küldte a gyerektartást normálisan, másfél év kimaradt, vagy mindig késik. Pedig tudhatná hogy főleg ez a nővéremnek fontos akinek Pesten az a kis gyerektartás sokat segít.

Elkorcsul a világ! Nem tudom egyszerűen felfogni hogy lehet ilyen valaki?! Mi az amivel tudnék rá hatni mert úgy érzem már nincs több ötletem és nincs több erőm.. Adjam fel és éljek együtt a gondolattal hogy "Apa már nincs"?!


2010. máj. 19. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:
én is így vagyok. Csak nálunk valamivel rosszabb. Felejtsd el, nem tudsz mit csinálni, vannak ilyen roh@dék emberek.
2010. máj. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pedig kötelező lenne neki mindig fizetni. Menjetek be az illetékes helyre akik az ilyeneket intézik és ott reklamáljatok, mert ilyen nincs hogy "nem fizet".

Meg lehetne amúgy simán oldani, hogy minden hónapban automatikusan levegyék a számlájáról az összeget, és hozzátok utalják.

2010. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ha nincs meg benne magától az apai szeretet, nem lehet belebeszélni hogy szeressen.

Amugy meg lehet hogy nem is ő az apád, és ezért nem szeret, csak te hiszed azt hogy az apád.

2010. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De, biztos hogy az apám! A baj talán ott kezdődhet, hogy mikor Anyu terhes lett, már akkor is verte, ivott, kitette otthonról,.. stb. Van két bátyja, akik mind előtte váltak sikeressé és gazdaggá, és szerintem titkon mindig is féltékeny volt rájuk. Ezért ment ki Németországba, hogy meggazdagodjon. És ebbe a történetbe mi nem fértünk bele..
2010. máj. 19. 16:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha verte édesanyád stb... akkor örülj hogy nincs a közeletekbe. sokan nőttek/nőttünk fel így és mégis teljes életet tudunk élni. 16 éves koromig volt velünk apám(de minek?!) vert minket, ivott és mindennapos volt a cirkusz. aztán örültünk mikor végre elköltözött. 10éve nem láttam, és nem is hiányzik. tönkre vágta anyum életét és a mi gyerekkorunkat.

Mindennek meg van az oka.lehet jobban jártatok hogy így történt.

2010. máj. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én nem azt akarom hogy újra legyenek együtt Anyámmal!! Csak hogy egy évben egyszer beszélgessünk már.. Sajnálom, én a dolgai ellenére is szeretem nem tudok ellenne tenni! Valaki könnyebben dolgoz fel dolgokat, valaki nem.. Mindenki más!
2010. máj. 19. 17:25
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem az is eszembe jutott, hogy mi van, ha azért nem küld pénzt, mert nincs is neki. Mert mondjuk elissza, vagy ilyesmi?


Másrészről pedig nem mindegy, hogy honnan szerzünk pénzt. Azt mondják, hogy a pénznek nincs szaga. De ha beleláthatnánk egymás életébe, akkor látható lenne, hogy aki más kárán gazdagszik meg, annak nincs boldog élete. Kocsmáros, dohányárus, cukrászdás, díler.. senkinek nincs boldog élete, akinek a pénze mások károsításához való hozzájárulásból származik, és addig nem is lesz, míg nem változtat. Lehet véleményt nyilvánítani arról, hogy ebben nincs logika..stb., van benne. Keresse meg, aki nem hiszi! Alapvetően abból kell kiindulni, hogy azt kapja vissza az ember lényegében a sorsától, amit másokkal tesz.

2010. máj. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Egy közösségi oldalon láttam a házáról az éttermeiről és a BNW-ről képet. Nem hiszem hogy kenyér problémákkal küzdene. De most nem is a pénzen van a hangsúly. Bár az lenne a legnagyobb probléma hogy nem küld pénzt..
2010. máj. 19. 18:39
 9/10 A kérdező kommentje:
*M
2010. máj. 19. 18:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem egy ilyet. Mikor terhes volt az anya az apa nekivágta a teli lábost a nő arcának, elől 1 foga nem maradt.

Aztán a kislánya fejét verte bele az emeleteságyba, kérdem én: szeretett az az ember bárkit is?

Ha apád árva, vagy félárva, ha egyik szülője meghalt, vagy ha úgy nevelték, lehet hogy kihalt belőle a szeretet.

csak arra vigyázz, ő általa és a tettei által, nehogy belőled is kihaljon a szeretet, mert akkor az esetleges párod, és a környezeted fogja meginni a levét.

Egy sokat tapasztalt fiú vagyok, higyj nekem.

Ideje hogy elkezd a szeretet útját járni.

Nem akarlak megtériteni, de ha ő ilyen veled akkor nem tehetsz róla.

Indulj ki abból hogy ha egy gyerek hibázik is, akkor is szeretni kell. Ha meleg, ha rocker, ha repper, ha Punk, akkor is szeretni kell.

Nincs ok amiért erőszakkal kéne bánni az anyával vagy a gyermekkel, vagy épp le sem tojni őket.

Egy nőnek jobban fáj ha nem törődnek vele, minthogy pofonvágják.

Tudod az élet átfordul néha, lesz amikor ő benne ébred fel a bűntudat, és kapar utánad.

Számtalan ilyet láttam.

Egyszer rájön, hogy nincs senki akihez tartozna, ha mondjuk az uj csaja lelép.

De ekkor már csak űr betöltésére lennél jó neki.

Fogadd el. Gondolj arra, a nagyszüleid, (ha meghaltak) nélkül is tudsz élni, nem felejtetted el a szeretteid de tudsz nélkülük élni, hát tukmáld rá magad, hogy nélküle is menni fog!

2010. máj. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!