Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 éves kisfiam azt állítja,...

3 éves kisfiam azt állítja, hogy apósom megverte! Nem látok rajta sérülést, és a család is tagad. Mit tegyek, kinek higgyek?

Figyelt kérdés
Ma 2 óra hosszára ott kellett hagynom a kicsit életemben először ,mert orvosnál voltam, és fiam azért sírt egész este,hogy ő többet nem megy oda. Apósom tényleg agressziv fajta, az egész családot verte anno.
2008. okt. 16. 20:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

hát...az hogy verte a családod,az az mellett szól,hogy lehet,hogy bántotta.viszont van egy történetem:van egy irtó rossz 4éves hugom.itt volt nálunk pár órát,és kiakasztott.odacsaptam a fenekére,amikor a kutyáimat bántotta.este felhívott az anyja,hogy tényleg megverted a kislányt?tegyük hozzá,hogy akkorát csaptam,hogy utána kiröhögött.:-)én meg elmondtam,hogy mi volt.

Szóval azért az ilyen kicsi gyerekek szeretnek túlozni.de ez csak egy példa volt,én nem szoktam verekedni.

2008. okt. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
Hat igen,tulozni szoktak,de pl. en tudom hogy a fiam mikor hazudik es mikor oszinte,ezt minden anya megerzi.Szembe kell allitani aposoddal es kerni a gyereket hogy mutassa meg hogy hol utotte meg.
2008. okt. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Szia! Van egy 3,és egy 6 éves gyerekem.Tapasztalataim szerint irok. A gyerekek kitalálnak dolgokat,ez tény. Élénk a fantázia! Viszont! Verésröl/odaütésről még soha nem hallottam,hogy ne lett volna igaz! Tehát szerintem,1 verést a gyerek nem talál ki! Én töbször rákérdezem pl. hová ütött?ha a gyerek mindig ugyanazt a választ adja,és szavahihetően,én elhiszem. Ha még egyszer megtörténik,a Picúr igazat mondott!ÉN nem várnám meg!
2008. okt. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
3 éves kisfiú még nem szokott ilyen szinten hazudozni... Főleg nem ilyen komoly dologról. Ha eddig is verte a családját, szerintem a kicsit is bánthatta... Ha nem komoly, márpedig nem láttál rajta sérülést, akkor nem tudsz mit tenni, csak távoltartani a kicsit a nagyapjától..
2008. okt. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát ezek után biztos nem viszem el apósékhoz a gyereket,viszont anyósomnak megszakad a szíve.Soha nem kaptam még füllentésen a gyerekem, bár ő azt állítja,hogy nagyon kikapott. A férjem az apjáéknak hisz, és most ezért áll a bál itthon is.
2008. okt. 16. 21:27
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, elég nehéz helyzet,nem irigyellek...valami összetűzés biztosan volt a gyerek meg a nagyapa között, viszont egy kérdésem lenne: a kicsi tud az apósod előtörténetéről? mármint hogy bántotta a családját? ha nem, akkor szerintem biztos igazat mond. Ekkora hazugságot ennyi idősen még nem találnak ki. Ha esetleg tudja, akkor is csinálhatott valamit az após, azt viszont valóban lehet, h kiszinezte.
2008. okt. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
huye kerdes, de talan segithet eldonteni. gondolom megviselte a manód, csinalt valamit, ami ezt alatamasztja? ugyertem pl bepisilt, pedig nem szokott, vagy ilyesmi? szerintem nem ok nelkul ellenkezik a gyerek, hogy nem akar tobbe odamenni, gondolom eddig szeretett..
2008. okt. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt érdemes lenne tudni, hogy "csak" egy fenekelés történt-e, vagy komoly bántalmazás. Az nem számít, hogy van-e nyoma, mert nyom nélkül is eléggé meg lehet ütni egy ilyen kicsi gyereket, de lehet, hogy tényleg csak a fenekére ütött egyet a nagypapa. Bűr ettől függetlenül, szerintem ez is túlzás, én sose kaptam ki a nagyszüleimtől, ők mindig úgy tartották, hogy a szülő dolga az ilyesmit lerendezni. És ez így is van. Azt nem kérdezted meg a kisfiadtól, hogy miért kapott? Mert én azt is el tudom képzelni, hogy csinált valami rosszaságot, ezért a fenekére lett csapva és kapott egy oltári nagy leb*szást, és ez benne úgy maradt meg, hogy meg lett verve, és persze nagyon rossz élmény neki ami történt és ezért nem akar többet odamenni.
2008. okt. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A gyermek nem tud(hat) arról,hogy apósom milyen (volt). Soha nem említettük neki. Rákérdeztem,miért kapott ki,azt mondta,mert "nézte a tévét.."--Bár itt én gondolok arra, hogy kapcsolgathatta a távirányítót, mint itthon is szokta. De apósomék, meg még a 12 éves sógornőm is azt állítja,hogy jó kisfiú volt,nem történ még ez sem meg. A combját, meg hátul a nyakát fájlalja,azt mondta, ott kapott ki nagyon. Hozzáteszem: soha nem kapott még tőlünk ki, tehát nincs ilyen jellegű tapasztalata. A férjem persze a síró anyósomékat vigasztalja, én meg kétségek közt vagyok. Tényleg jó gyerek szokott lenni máshol, viszont apósom tényleg verekedős. Szerintem ez már sosem derül ki :(
2008. okt. 16. 23:16
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

3 éves gyerek ilyet nem talál ki. Ha megtörtént és a család tagad, én azon se lepődök meg.

Én is kaptam a nagyszüleimtől gyerekként, még olyanért is, amit nem én csináltam, meg olyanért, amiért ma normális ember nem üt meg gyereket, emlékszem, nem is egyszer, csípős vesszővel... stb, és persze soha nem jó semmi, ritka a kivétel, amikor mégis, a testi fenyítések szóbeli folyamatos szurkálódásokra módosultak részükről, eltávolodtam nagyszüleimtől (másik oldalról csak nagyapámat ismertem, de őt se sokáig), szeretem őket, de távolról. Mai napig bennem maradt a gyerekkori rossz emlék, és hidd el, nem jó ez így. Anyukám szülei, vele se bántak/bánnak jobban.

Egyik unokaöcsim apukája nem az a tipikus "mintaapa", sőt, a nagyszülők folyamatosan szidták apukát a kissrác előtt is, és azt érték el vele, hogy kb. 3 éves korban (ugyanígy, mint a te kisfiad) ezek hatására kislány akart lenni, mert folyamatosan azt hallotta, hogy az apja rossz, és ebből azt szűrte le, hogy a fiúk rosszak.


Ez már nem fog kiderülni, ahogy írod, de figyeld a kicsi viselkedését.

2008. okt. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!