Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 3 éves kisfiam azt állítja,...

3 éves kisfiam azt állítja, hogy apósom megverte! Nem látok rajta sérülést, és a család is tagad. Mit tegyek, kinek higgyek?

Figyelt kérdés
Ma 2 óra hosszára ott kellett hagynom a kicsit életemben először ,mert orvosnál voltam, és fiam azért sírt egész este,hogy ő többet nem megy oda. Apósom tényleg agressziv fajta, az egész családot verte anno.
2008. okt. 16. 20:19
1 2
 11/17 anonim válasza:
97%
Ha azt írod, hogy anno mindenki kapott a családban akkor valószínű, hogy a picidet is megverte! De van még egy fontos dolog: a részeg és a kisgyerekek MINDIG!!! igazat mondanak! Én azért jobban hinnék a saját gyermekemnek, és rákérdeznék az apósom előtt hogy hol ütötte meg! Akkor látnád mind a gyermeked, mind az apósod reakcióit!
2008. okt. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkivel értek egyet. De az biztos, hogy egy 3 éves gyerek nem talál ki ilyen hazugságot. Állítsd szembe tényleg őket és kérdezd meg hol ütötte meg. A férjednek meg melletted kellene hogy álljon, hiszen a felesége vagy és a gyereke anyja. Ha ennyire az apja mellett áll, akkor rossz apa az ilyen, már bocsánat a szóhasználatért.
2008. okt. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát tényleg furcsa a férjed viselkedése...főleg, hogy ismeri az apját milyen volt! Én nem hagynám magam, és a gyereknek hinnék. Mondd meg, hogy mivel első alkalom, természetesen neki hiszel, hisz még sosem hazudott, (ennyi idősen...?). Ha netán mégegyszer előfordul, akkor majd kiderül azért kinek volt igaza, de természetes, hogy a felnőttek tagadnak, hisz nekik van rá okuk!!! Szerintem amíg nem akar, ne hagyd ott náluk, majd meglátod, hogy viselkedik a nagyszülőkkel ezentúl. DE! Amíg nem bizonyított, hogy egy gyerek hazudik, addig igenis kötelességed hinni neki, főleg ilyen pici korban, amíg nem is áll érdekükben a hazugság! Ha már rajtakapod majd a füllentésen, onnatól már kételkedhetsz!
2008. okt. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 bendzso ***** válasza:
84%

hadd kérdezzek valamit! az utóbbi időben nem volt téma nálatok vagy a gyerek barátai között a verés? nem lehet, h egy másik anyukával ilyesmiről beszélgettél? vagy nem hallhatott ilyen szitut?

ezt csak azért kérdezem (és remélem,megnyugtatólag hat), h bizony ezeknek a gyerekeknek már igenis elég komoly a fantáziájuk!! mert pl nekem annyira fájt a fogam, h az éjjszakai ügyeleten kötöttem ki. néhány hét múlva dédizni voltunk, jöttek mentek a rokonok és az én három éves nagyfiam mindenkinek azt mondta: "nagyon fáj a fogam, megyek a doktor bácsihoz". vagy egy óra volt, míg rájöttünk,h miért is mondja, hisz a foga nem fájhat, mert, ha valóban fájna, akkor visítana és nem szinte dicsekedve közölné boldog boldogtalannal. valamiért bekattant neki a sztori és magával is elhitetve adta elő a történetet.

szerintem ne vedd ezt annyira komolyan, adj sanszot az öregnek, valahogy nem tudom elképzelni egy nagypapáról, h csak úgy elverné az unokjáját... pláne, ha ott az egész család... szal őszintén nekem sántít a dolog. és nem azt mondom, h hazudik a gyereked, de lehet, h valahonnan elővette azt, h otthagytad és összekötötte a büntetéssel. lehet, h téged akar büntetni... persze ez nem tudatos nála, hisz nem eredendően gonoszak ezek az édes kicsi törpék, csak valóban élénk a fantáziájuk és ők maguk is elhiszik...

szerintem a gyerek előtt egy fél szóval se említsd az inzultust. most várjatok néhány hetet nagypapi látogatóval (pláne, h már akkora a patária, h most még élesen emlékszik a gyerek arra, ami a mondatai után következtek, anya haragszik nagypapira stb). aztán menjetek el úgy, mintha misem történt volna. adj sanszot a gyereknek is meg a nagypapinak is. ja és ha nem akarod elvágni magad apósod előtt, akkor bizony ne gyanúsítgasd, mert mi van, ha tényleg nem verte meg? vagy mi van,ha csak játszás közben megpaskolta a fenekét? mivel nem tudod, h mi történt valójában, legyél nagyon óvatos, mert egy életre elvágod magad apósnál, majd anyósnál és így tovább, nem hiszem, h kell neked egy megromlott viszony! ügyes légy! drukkolok!

2008. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolóhoz: Az lehet, hogy a gyerekeknek élénk a fantáziájuk, de akár hiszed, akár nem, van olyan nagyszülő (szülő is), aki igenis elkalapálja a pici gyerkőcöt is, akkor is, ha nem vétett a gyerek akkorát, hogy ilyent érdemeljen. Én is kaptam (nem játszhattam nagyszüleimnél homokozóban, mert poros lett a leghétköznapibb ruhám is... ezért is elkalapáltak), tesóm is kapott, anyukám is, életre szóló rossz emlék, főleg, hogy nem állt egyikünk mellé se senki, még mindig emlékszem a csípős vessző fájó suhintására a lábszáramon, milyen érzés, éveken keresztül remegett a kezem, orvosok nem tudtak vele mit kezdeni. (most se múlt el teljesen, 24 leszek)


A kérdezőhöz:

Az, hogy szembesíteni lehet a gyerkőcöt a nagyapával, jó ötlet, sok múlik azon, a gyerek hogy áll hozzá, és a nagyapának mi a reakciója. De most én még nem tenném, hagynám lenyugodni a kedélyeket, csak ha még egyszer előfordul hasonló. A gyerek apját nem értem, én a helyében minimum kételkednék a nagyapában egy picit, hiszen tudja, milyen ember.

2008. okt. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem is gondolkoznék azon, hogy hogy is történt a dolog. A kisfiadnak rossz élmény volt az ott töltött idő, mindegy, hogy tulajdonképpen miért. Én nem vinném oda, ha ő nem akar menni. Majd, ha azt mondja, hogy szeretne ott maradni, csak akkor hagynám ott legközelebb. Mivel bármilyen formában is, de valami trauma mindenképpen érte őt, ha nem akar maradni, és mégis ott hagyod, úgy érzi majd, cserben hagytad. Ennyit meg nem ér az egész.
2008. okt. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ mindenkinek, érdekesen alakultak a dolgok azóta is. Apósom azóta volt nálunk,és a fiam bebújt a szekrénybe,és nem akart kijönni,míg ott volt.Nem sírt, mikor kértem,jöjjön ki,azt mondta,hogy ő most szomorú... Az egész család kivan, eléggé felfújták anyósomék, és persze én találtam ki mindent. A gyerekemnek hiszek, a férjem is , bár ő lehet hogy csak azt mondja.
2008. okt. 19. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!