Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez csak rájuk tartozik, nem?...

Ez csak rájuk tartozik, nem? Most miért nem elfogadott?

Figyelt kérdés

Egyik kollégámmal beszélgettünk, hogy ő kijelentette párjának, hogy csak annyi a dolga, hogy rendezze a háztartást, dolgoznia nem kell. (De persze legyen minden rendben, ami ilyenkor elvárható.) Ők ezt ketten megbeszélték. Viszont mesélte, hogy a testvére teljesen ki van akadva ezen, és állandóan csak idegesíti, hogy miért csinálja ezt.


Én úgy vagyok vele, ha megtehetik miért ne. Régen ez nem volt probléma, akkor ez most miért oly megbotránkoztató?


2017. jún. 22. 19:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Azért, mert van ennek a dolognak egy másik oldala is. Régen nem lehetett csak úgy lecserélni az asszonyt egy újabb modellre, mert a válás szégyen volt. Ma ha ez a kolléga egyszer, mondjuk 15-20 év múlva, gondol egyet, kidobja az asszonyt mint macskát sz_rni, akkor mi lesz? Oké talán kap valamicske kis pénzt, meg esetleg egy fél házat a válásból, de aztán? Munkát nem fog kapni 0 tapasztalattal, nyugdíja nem lesz egy fitying se. Hajléktalan lesz? Vagy reménykedik, hogy majd az esetleges gyerekei befogadják és eltartják? Vagy arról nem is beszélve, ha ne adj isten aa pasi meghal betegségben/balesetben, akkor asszonypajtás ottmarad, gyakorlatilag 0 bevétellel, esetleges gyerekekkel és azok minden költségével.

Ha nekik ez így jó, akkor semmi gond. Mindenki azt csinál amit akar, úgy éli az életét, ahogy akarja. Csak azért néha nem árt egy kicsit belegondolni az esetleges rossz kimenetelbe is.

2017. jún. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

Én ha ilyet látok, kicsit mindig elkezdem félteni a nőt, úgy értem a mai világban felnőtt emberként egy másik embertől függeni, totál kiszolgáltatottá tenni magát, ráadásul önként és dalolva... veszélyes.

Nyilván nem akadok ki, rohadtul semmi közöm hozzá, csak ennyi azért megfogalmazódik bennem.

2017. jún. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Ez függőségi viszony, ahol a nő rendkívül kiszolgáltatott helyzetben van. Se állása, se megtakarított pénze, mindenért pitizni kell, a férfi dönti el, hogy mikor és mennyiért vehet ruhát, mikor ad pénzt fodrászra, kozmetikusra stb. Normális nő nem megy bele ilyenbe.
2017. jún. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. De itt a férfi van szapulva.
2017. jún. 22. 20:04
 5/24 anonim ***** válasza:
69%

Én nőként nem így csinálnám, imádom a munkám, így a férjem sem várhatná el tőlem. Véleményem is van róla. Viszont egyetértek veled kérdező, ez más problémája, nem az enyém. A véleményem elmondom, de nem vagyok senki anyukája meg őrangyala hogy rádumáljam valami másra. Lehet, hogy nekik tényleg így jó, kedves egészségükre.


(Szerintem vannak nők szép számmal, akik köpködnek a háztartásbeli társaikra, valójában pedig az irigység megeszi őket. Kevesen engedhetik ezt meg maguknak.)

2017. jún. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Hát 5ös, nem tudom szerinted mi irigylésre méltó van egy ennyire kiszolgáltatott helyzetben. Nem tudom hogy lehet úgy komfortosan élni, hogy folyamatosan ott lóg a kasza a nyakad felett, bármikor kiránthatják a szőnyeget a lábad alól.

Kérdező, én gyanítom a megfogalmazása miatt támadták a pasit, meg azért mert ő van ott. Azt írod "kijelentette párjának". Ez úgy hangzik, hogy a nőnek nem igen volt beleszólása a dologba. Ettől persze, hogy kinyílik a bicska az ember zsebében.

2017. jún. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
70%
#6: Nem így élik meg és kész.
2017. jún. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Én elég lusta vagyok,örülnék ilyen helyzetnek,de soha nem mennék bele mégsem hogy eltartsanak,az nem jó dolgokat szül.Ilyen esetben a nő helyében azt csinálnám,hogy oké,nem kell robotolnom sehol,de ha már van pénz,szeretnék egy kisebb vállalkozást,amiben a magam ura vagyok,és pénzt is tudok csinálni.
2017. jún. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

A párját ingyenélőnek hívta, holott a kollégám mondta neki, hogy ő hogy szeretné. Teljesen lenézi a párját a tesója és már mondta, hogy emiatt meg is romlott a viszonyuk. De lehetséges, hogy az irigység az ok. Mert a mai világban nem minden nő engedheti ezt meg magának. Sőt, manapság nem is biztonságos, ugye a fenn említett okok miatt.


Várok még válaszokat.

2017. jún. 22. 20:26
 10/24 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk az rögződött az emberekbe, mindenkinek dolgoznia kell. Az állam majd neveli a gyerekeket bölcsődétől iskolás korig. A lakótelepek konyhái is azért olyan aprók,nincs bennük igazi kamra, mert az volt a terv, a munka után a feleség nem áll neki főzőcskézni, hanem elmegy a család szépen étterembe.

Tőlünk nyugatabbra általában a családfő úgy keres, hogy eltartja a családot. Viszont nem azt érzik, hogy eltartott lenne a feleség. Az ő dolga a gyerekeket intézni, a háztartást vezetni. Persze, ott is vannak olyan családok, ahol a feleségnek is muszáj dolgoznia, mert a férj keresete nagyon kevés. Ahol a feleségnek hivatása, olyan munkája van, amit nem ad fel,ott dolgoznak mindketten. Igaz, ha gyerek van, azt már nehezebben tudják megoldani, mint nálunk.

2017. jún. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!