Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavarja és zavarta...

Miért zavarja és zavarta mindig anyukámat, ha valakik tiszta szívből nevetnek és ő hallja? És milyen hatása lehet ennek a közvetlen környezetére?

Figyelt kérdés
Anyukám emlékszek már gyerekkoromban is mindig haragudott, és ránk szólt ha jó ízűeket nevettünk nagyszüleimnél. Nagyon szetettünk ott lenni és játszani, közbe nevettünk. A minap is baj volt abból hogy tesómmal nevetgéltünk, hogy ne legyünk már ilyen harsányak. Pedig azt gondolom örülnie kéne ha nagy ritkán nevetek, mert amúgy deppressziós vagyok. De nem csak a családtagjainál nem szereti ezt. Nemrég utaztunk, és a hátunk mögött ülők jókat nevettek. Arra is azt mondta túl harsányak. Én mondjuk erre ezt a szóhadznàlatot sem értem. Engem felvidított, hogy s hátunk mögött ülők jókat nevettek. Nagy ritkán kb. 3-4 havonta előfordul. Hogy vele nevedgélünk, akkor nem zavarja. És lehet ez a nevetés, szívből jövő vidámság ellenessége hatással mentális problémák kialakulására? Pl. Hogy a gyerekei megtanulják, hogy a nagy vidámság a jó kedv nem jó. Ti mennyit szoktatotk családtagokkal nevetgélni átlag helyzetben, és mennyit nehezebb élethejzetben, ha mondjuk egy családtak hosszú idő óta, mondjuk 2 éve súlyos beteg?

2017. jún. 23. 15:51
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha valakinek jó a kedve és nevetgél egy kicsit, akár hangosan is, akkor az nem zavar engem. Én is jobb kedvre derülök így. De ha már fél órán át röhög, az azért már kezd bosszantani.
2017. jún. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Volt gimiben egy osztálytársam aki mindenen röhögött, és szinte ordítva, az egész terem rázkódott amikor mondtam neki egy viccet, direkt mert a lányokat iszonyat idegesítette. Nem lehet valami ilyesmi a baj?
2017. jún. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Előző, te nem vagy százas.

Azért tegyünk már különbséget aközött, hogy valaki nevet egy jót, vagy pedig fülsértő hangon, idegesítően röhög vagy vonyít. Az engem is zavar, és minden normális embert is. Néha tekintettel lehet lenni másokra is.

2017. jún. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez így van, 4-es, de direkt elolvastam újra, nem lónyerítő röhögésről írt a kérdező, jóízű nevetésről.
2017. jún. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Általában aki introvertáltabb típus, az nem szereti a hirtelen zajokat. Én se vagyok oda érte, amikor ülök a vonaton pl., és a mögöttem ülő egész úton nyerít, mint a ló. Mi is meg tudjuk várni az ökörködéssel, amíg leszállunk valahol.
2017. jún. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja a buszos példa egyébként egy 4-5 órás buszút volt, olyan buszon, ahol mindenki azt a kirándulást csinálta. Nem annyira nagy vihogásokról van szó, bár kicsit erősebb, hangosabb nevetésekről. Olyan is van ami rövidebb, meg ami hosszabb. Csak pl. a tegnapi leszólása is idegesített, mert úgy éreztem kellett az a kis kieresztés. Kint voltunk a kertbe, ráadásul kicsit messzebb is voltunk. De úgy látom elég megosztóak itt a vélemények. Hát végül is elképzelhető, hogy ez az erősebb hang már őt zavarja.
2017. jún. 23. 16:48
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

Persze, hogy zavarja, mert retard és sérült, frusztált ő. Ugyanúgy, akik félre akarták értelmezni és a nevetést nyerítésként aposztrofálták. Na ezekről ismerszik meg kérdező a jó kis savanyú pofa depressziós váladék! Ezeknek fáj az élet és más emberek boldogsága, és ezek néznek furcsán, amikor mások jóízűen nevetgélnek :)

Sajnos ezek még a Pisa-teszten is elhasalnának ami nem is csoda, mivel ezek funkcionális analfabéták akik összekeverik a nyerítést a nevetéssel.

De akinek egy kis jókedv a kedvét szegi és mérgelődik, az inkább egy zsáknyi földdel ássa el magát :D

2017. jún. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39-es, állj már le, lehet, hogy a kérdező anyja nem szereti a hangos nevetést, de te meg annyit nem tudsz, hogy mások anyjáról nem beszélünk ilyen civilizálatlan hangnemben.
2017. jún. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Volt egy csapat lány a suliban,akik mindig piszkáltak, és nekik olyan különösen "lelketlen gonosz ribi" hangszínű telepofa röhögésük volt. Ha valakinél egy kicsit is hasonló hangszínt hallok,felmegy bennem a pumpa. Nem lehet,hogy talán anyukád is ahhoz köti,hogy őt anno kinevették,és megalázták? És talán azért idegesíti?
2017. jún. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!