Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális vagy...

Szerintetek ez normális vagy én reagálom túl? Az öcsém sajnálja tőlem a pénzt!

Figyelt kérdés
Előre is bocsánat, ha kicsit hosszú lesz, de egyszerűen már nem bírom magamban tartani. Persze, az is meglehet hogy én fogom fel rosszul a dolgot, na a de a lényeg a következő: 18 éves vagyok, most ballagtam középsuliból, illetve érettségiztem, mivel ez utóbbi nagyon jól sikerült, anyukám megígérte, hogy egy július végén megrendezésre kerülő fesztiválra (nem mondom meg a nevét, majd kitalálja, aki akarja) kifizeti a bérletet (10ezer). A párom mennék, ez teljesen rendben van, anyukám vonakodva (mégis csak egy fesztivál) de enged is minket, tavaly is voltunk, akkor mindent a saját pénzemből fizezttem, hiszen akkor volt némi megtakarításom, meg már rögtön a suli végeztével el tudtam menni dolgozni, most viszont, hogy ideaig tartott az érettségi, csak júliusban tudok kezdeni (mezőgazdasági munka egyébként, ha ez számít) de ugye a béremet csak augusztus közepén kapnám meg, ami ugye abból a szempontból már késő. Mindegy, mondtam anyának hogy a költőpénz kérdését megoldom, a bérletet meg megígérte, hogy kifizeti. Közben a 17 éves tesóm is közölte, hogy szeretne jönni erre a fesztiválra, én tökre örülnék is neki, de most az előbb belém kötött, hogy azt ő tök igazságtalannak tartja, hogy nekem anya megveszi a bérletet, neki meg nem. Igen, ez így ideáig tényleg igazságtalannak tűnik, de hadd mondjak el pár dolgot az öcsémről: Én négy évig kollégista voltam, ő most tizedikes volt és bejárós, kb. 20 percet buszozott egy nap. Nos, én míg kaptam egy hétre anyától 4ezer forintot élni úgy, jelzem, hogy csak ebédet kaptam, tehát az plusz két napi étkezést öt (négy és fél) napon keresztül pótolnom kellett ebből a pénzből (otthonról ugyan mindig vittem egy kis kaját de azt a legtöbbször ellopták, vagy már vasárnap este megettem azért, hogy ne lopják el), ehhez hozzájött, hogy anya (így akarván spórolni valamicskét) nem adott külön pénzt vonatbérletre, az odafele és a hazautat is ebből kellett perkálnom (ergo sokkal rosszabbul jöttem ki mintha bérletem lenne, de mindegy), valahogy azért mégis megoldottam, félretenni viszont nagyon nehézkesen tudtam, egy-egy ezrest alkalmanként, nem tagadom, ezt aztan el is költöttem, elsősorban a barátomra, vagy ha együtt mentünk el valahova (nos, ő egy olyan barát, aki nem nagyon szeret fizetgetni dolgokat a barátnőjének, de mindegy, nem is várom el, ő is tanuló még, csak az ő és az én családom átlagkeresete között akad egy nagy szakadék, lényegtelen), de akkor itt jön a tesóm, aki itthon él, itthon eszik, ebédet nem fizet az iskolába; anya megveszi neki a drága fornettiket, meg az üdítőt, plusz, iskolába is visz enni valót, de mikor hazaér is várja valami finomság, és akkor még főtt vacsorát is eszik (mert ha anya legalább este nem főzne valamit és szárazat kéne ennie akkor rögtön menne a hiszti, meg anya mindenféle lusta nőszemélynek el lenne hordva, holott ő is este hatig dolgozik, tehát nem itthon ül és kötöget), de nem is ez a problémám, hanem hogy mindemellé naponta ezer-ezerötszáz forintokat kap, úgy hogy még buszra sem kell költenie, mert van bérlete. Szóval így ő mindig félre tud rakni, mindig tud magának új márkás ruhákat venni (mert mostanában már a kelleténél is jobban ad magára, tényleg kis divatbúza lett, már bocsánat) én meg soha nem merem megkérdezni anyát, mikor esetleg látok valamit (pl. a Hádában) hogy megvehetem-e. A lényeg, hogy most konkrétan azon akadtam fenn, hogy kérdeztem őt, jön-e majd akkor erre a fesztiválra, és mondta, hogy nincs pénze (nem igazán akartam elhinni, bár tekintve hogy a minap jött meg a 6ezer forintos e-cigi csomagja, aminek a felet anya fizette, így most tényleg lehet nincsen), de mondtam neki, hogy hiszen úgyis július közepén lesz a szülinapja, biztos kap majd pénzt mamáéktól is, de erre mondta, hogy ő abból ruhákat meg menő cuccokat akar venni, én meg erre azt válaszoltam, hogy hát akkor döntsön, melyik a fontosabb, és akkor így nekem támadt, hogy ez milyen igazságtalanság, hogy nekem anya megveszi a bérletet, neki meg nem. Azt azért így a végére hozzátenném, hogy egy fillért nem kaptam ballagásomra, csak egy "jól van, gyerek"-kel el lett intézve az egész. Nem mintha olyan nagy igényeim lennének, csak hát jövőre egyetemee szeretnék menni, remélem, fel vesznek államilag támogatottra, stb., azért mégis, kellene némi pénz, és szeretnék már kicsit a saját lábamon állni, dolgozni is szeretnék majd iskola mellett, mert bevallom, nem nagyon érzem már magam ebbe a családba valónak. Egyáltalán nem azért, mert nem engedhetünk meg magunknak annyi mindent (az összkereset egyébként egy teljesen átlagos színvonalon lenne, de anya szörnyen bánik a pénzzel, túl sok ételt vesz, emiatt sok ránkrohad és ki kell dobni, a hónap végén meg már tényleg csak májkrémes kenyér van; apukám alkoholista, ő mindenre sajnálja a pénzt csak piára nem, én meg bevallom férfiasan, a szart is megenném ha nem volna büdös, nem befőttes üveg a gyomrom, nem látja senki mit ettem, nekem fontosabb lenne, ha lenne félretett pénzünk mondjuk nyaralni, vészhelyzetre, stb, anyának meg öcsèmnek viszont nagyon kényes a belük és az utóbbi semmilyen kaját nem eszik meg másnaposan, szerintem ez szomorú és idegesítő is egyben), hanem mert valamiért én kicsit jobbnak érzem magam ezeknél az embereknél. Persze, ez biztos nincs így, de én mégis valamiért ezt érzem, anya elég buta és aluliskolázott, apa egy papucs kb. csendes és semmiről nincs véleménye, 18 évem alatt egyszer nem beszélgettem el vele normálisan kettesben, tesóm meg hát tesóm. A kérdésre visszatérve: tényleg igazságtalanság, hogy nekem meglesz véve a bérlet, tesómnak meg a ruhára és a hülyeségeire szánt pénzéből kéne eljönni-e ha akar egyáltalán?

2017. jún. 25. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Ennek az egésznek semmi értelme.
2017. jún. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Végig olvastam ezt a sületlenséget. Tudod mi a véleményem? Hogy te és a tesód kéz a kézben járkálhatnátok, mert mindketten egy pénzszívók vagytok. Te sem vagy különb az öcsédnél. Buta vagy, mert a barátod is kihasznál, te meg anyádat használod ki. Minden a pénzről szól nálad is.
2017. jún. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Vicces, mert egyáltalán nem érzem magam meglepve. Anya is megmondta, hogy csak ellopjuk a pénzét, ezért kár volt megszülnie minket. Esetleg abban még tud ázok segíteni, hogy akkor miben változtassak?
2017. jún. 25. 21:33
 4/11 A kérdező kommentje:
tudnátok*
2017. jún. 25. 21:34
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Miben változtass?

Dolgozz meg a saját pénzedért. Tessék dolgozni menni, és nem nyaggatni anyádat, hogy adjon pénzt. Ilyen egyszerű.

Ja, és még valamit. Ne pénzeld a barátodat, mert így olvasva, ő nem szerelemből van veled, hanem te vagy neki a kiapadhatatlan pénztárcája. Hosszabb távon te jársz rosszul. Nem árt ha tudod: Egy szerelmes férfi nem sajnálja a szeretet nőtől az anyagiakat, és nem mond olyat, hogy téged idézve " nos, ő egy olyan barát, aki nem nagyon szeret fizetgetni dolgokat a barátnőjének".. Nem várod el?? De igenis várd el! Igenis hívjon meg fagyira, vacsorára, fizessen mozijegyet neked is. Ezeket megteheti ha már te is költesz rá. Ha továbbra is kijelenti, hogy ő nem olyan srác aki mindent fizet a nőjének, akkor közöld vele, hogy mától te is olyan nő leszel aki nem fog fizetni a barátjára. Onnantól kezdve mindenki fizesse a maga költségeit.

2017. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Asszem a gond, h nincs barátod akinek ezt a sok marhaságot el tudnád pletykálni.

A feléig jutottam, de fájt tőle a felem.

2017. jún. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A kollégiumért nem kellett fizetni?
2017. jún. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

hanem mert valamiért én kicsit jobbnak érzem magam ezeknél az embereknél. Persze, ez biztos nincs így, de én mégis valamiért ezt érzem, anya elég buta és aluliskolázott, apa egy papucs kb. csendes és semmiről nincs véleménye,


De a pénzük az bezzeg jó mi? Hisztis pcsának tűnsz nekem, aki semmit nem tud értékelni. Én a szüleid helyében ha már ilyen véleménnyel vagy rólunk nem fizetném a bérleted se.Old meg magadnak. Gondolom tovább se tanulsz, vagy ha igen azt is magadnak fogod finanszírozni, hiszen ha ilyen rossz és nálad alacsonyabb rendűek a szüleid, akkor biztosan nem várod el ezt tőlük. És attól mert letetted az érettségit(bárki letudja) még nem vagy iskolázott, nem teljesítmény...

2017. jún. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"én meg bevallom férfiasan, a szart is megenném ha nem volna büdös, nem befőttes üveg a gyomrom, nem látja senki mit ettem"


És akkor az anyád a buta és aluliskolázott... hát neked sincs több eszed érettségivel. Egyél akkor szart, férfiasan... :DD

2017. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Valahogy az en korosztalom meg a gyerekeme kozott elcsuszott a neveles,


Remelem az en lanyaim soha nem jutnak idaig,anyukam haztartasbeli volt,apu gyari munkas soha nem otlott a fejembe,hogy aluliskolazott, stb...


Mit tanacsolok? Mutasd meg anyukadnak,kerj bocsanatot es ne menj iden fesztivalra,keress normalis baratot aki fizet egy kolat es kozos celjaotok vannak.kb ennyi

2017. jún. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!