Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek sem normális...

Szerintetek sem normális dolog az, hogy a volt feleségem, a jelenlegi párja, valamint az exemmel közös 8 éves kislányom hárman egy ágyban alszanak? Vagy csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
A kérdésem adott, annyit fejtenék ki a dologról, hogy ez a kapcsolat az exem és az új párja között egy hónapos, tehát még alig ismerik egymást, a lányom is alig ismeri. Viszont máris összeköltöztek, amivel nem lenne bajom (semmi közöm hozzá és nem is ez érdekel), csak a lányom elmesélte, hogy egy szobában, egy közös francia ágyon alszanak hárman. Ez engem annyiban zavar, hogy aggódok, esetleg a kislány lelki világára ez káros hatással lehet! Nálam külön szobája van, amikor itt van saját ágyában alszik és bennem fel sem merülne, hogy a párommal egy ágyba fektessem! Én nem azt bárom, hogy mindenáron biztosítson neki az exem külön szobát, de azért legalább egy külön ágy alap dolog lehetne. Más szerint sem normális dolog ez, vagy csak én aggódom túl a dolgot? Kinek mi a véleménye erről?
2017. márc. 8. 05:17
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
2%
Szerintem te nem vagy normális. Semmi baja nem lesz a gyerek lelkivilágának. Gondolom már pár hetesen bevágtad a külön szobába. Ez az elítélendő.
2017. márc. 8. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
85%
Eddig hogy aludtak? Mert ha eddig az anyukával egy ágyban aludtak, beköltözik az új párja, és a kislány azonnal új szobát kap, az inkább megviselné a lelki világát. Egyébként a személyes véleményem, hogy egy 8 éves gyereknek már illene tudni egyedül aludni, új pártól függetlenül.
2017. márc. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 Salx Narval ***** válasza:
95%
A kislány lelki világáért nem aggódnék de egyébként osztom a véleményedet, nekem sem tetszene a dolog, pláne 1 hónapos kapcsolat után. Szerintem is az a minimum, hogy saját ágya legyen a gyereknek bár én a külön szoba híve vagyok legalábbis ebben a korban. Én biztos, hogy szóvá tenném, természetesen csak megkérném és semmikép sem utasítanám, vagy követelném.
2017. márc. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
14%
Az apának ugyanolyan joga van a lányhoz, mint az anyának. Mégis milyen alapon követelőzne bárki is ? Baromi sokat képzelnek már magukról a nők manapság. Nem körülöttük forog a világ.
2017. márc. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

Kedves 1.-es válaszoló! Miért ne lennék normális? Ezt miből szűrted le? A gyerek 4 éves koráig egy családként éltünk, 3 évesen lett külön szobája, ahol már akkor ő akart egyedül aludni! Addig velünk egy szobában, de külön ágyban aludt! Szerintem addig egészséges a dolog, amíg úgy alszik a felnőttekkel egy ágyban, hogy az a két felnőtt a szülője, nem pedig egy szinte idegen, akit alig egy hónapja ismer.

Kedves 2.-es válaszoló, eddig is az anyával egy ágyban aludt. Én már régebb óta próbálom mondani az anyának, hogy próbálja legalább külön ágyba szoktatni a gyereket, hogy ilyen esetben, ha új párja lesz, akkor ne vegye magára a gyerek a dolgot! De hiába beszéltem, nem alakított a dolgon! Tudom én is, hogy az nem a legjobb megoldás, hogy ilyen esetben hirtelen külön rakja a gyereket. Ezt fokozatosan kellett volna neki felépíteni attól függetlenül, hogy van párja, vagy sem!

És én kiemelném, hogy részemről nem a KÜLÖN SZOBÁN van a hangsúly, hanem egy külön ágyon! És valóban, egy 8 éves gyereknek már illik megszokni egy külön ágyat, vagy szobát! Ha nálam van evvel nincs is semmi probléma, mert külön aludt akkor is, amikor még nálam laktak és a szoba az megszokott maradt neki! Minden csak szoktatás kérdése és a problémám az anyuka részéről ennek a hiánya!

2017. márc. 8. 06:22
 6/49 anonim ***** válasza:
96%

1 hónap után biztos nem altatnám ott a pasimat, ha egy ágyban alszok a gyerekkel... Nekem sem tetszene, ha a gyerekem egy idegennel aludna egy ágyban, de amúgy ezt a pasit se értem.

A férjem öccse 11 éves koráig a szüleivel aludt, szerintem ez is beteges, nemhogy még az új pasit befektetni mellé...

Az, hogy együtt alszik-e a kislánnyal, anyuka dolga.

2017. márc. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

Kedves 6.-os! Valahogy én is így gondolom, ezért sem értem a dolgot! Régebben már volt egy hasonló helyzet, akkor egy másik férfival volt, de ugyanez volt, hogy egy ágyban feküdtek. Akkor szóltam az exemnek, hogy valami megoldást találjon a dologra, mert ez szerintem nem egészséges dolog, legalább egy heverőt, vagy kinyitható fotelágyat szerezzen be és próbálja meg oda átszoktatni a lányt! De akkor rám förmedt, hogy milyen jogon szólok bele én az ő életébe, meg hogy biztosan az új kapcsolata zavar és azért próbálok meg ilyen úton keresztbe tenni neki! Szóval nem egyszerű az ex gondolkodása! De most ismét megpróbálok vele beszélni, hogy ez így hosszú távon nem működhet, változtasson a dolgokon!

Abba egyébként eddig sem szóltam bele, hogy az anyuka vele alszik vagy sem, csak elmondtam neki a véleményem, hogy ha nem akarja, hogy a kislány majd azt higyje, az új pasi miatt lett hirtelen kirakva az ágyból vagy szobából, akkor lassan de folyamatosan szoktassa rá a külön alvásra!

2017. márc. 8. 06:59
 8/49 anonim ***** válasza:
95%

Én elcipelném az exem egy gyerekpszihológushoz, ahol megmondják neki, hogy ez nem normális!

Eleve már el kellett volna kezdeni a leválasztást és külön ágyba tenni a gyreket, ahogy nálad van, de az hogy egy vadidegen pasival egy ágyban altatni számomra felháborító, én el is perelném a gyereket, úgy hogy ott se aludhasson az anyjánál (mondom ezt nőként). Ne mondja már nekem, hogy nem szexel a pasival az exed meg soha nem csinálják a gyerek mellett, ez pedig később komoly pszihés gátlásokhoz vezethet nála.

2017. márc. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 Salx Narval ***** válasza:
97%
Hát, nem lesz könnyű dolgod ha ilyen felfogású a volt párod de azért csak próbálkozz mert te látod jól a helyzetet nem ő.
2017. márc. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítéseket és látom megértettétek a mondandóm lényegét, hogy nem az exem ellen, vagy az új kapcsolat ellen való támadás ez! Én csak a lányom érdekeit nézem és szerintem ez így nem helyes, ahogy most van! Mindenképp beszélni fogok az exxel, először normálisan, tapintatosan, de ha megint lázadás és sértődözés lesz a vége, akkor drasztikusabban is fellépek! Anno, amikor a másik pasival volt ugyanez a helyzet, akkor addig fajult a dolog, hogy már avval kellett fenyegetőznöm, hogy szólni fogok a gyámügynek! Ekkor vett csak komolyan és változtatott a dolgokon! De most megint ez a helyzet, szóval úgy látszik már elfelejtette azt a dolgot!
2017. márc. 8. 07:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!