Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell alkoholt inni?

Miért kell alkoholt inni?

Figyelt kérdés
Nem lehet elmenni sehová mert mindenhol erőltetik az emberre, "csak kóstold meg", "egytől nem lesz semmi bajod". Hát de lesz. Mit képzelnek magukról az ilyen emberek? A családomban és az ismerősök között is sok ilyen van. Nem tűröm ezt. Ha akarják tegyék tönkre az életüket 18 évesen de ne az enyémet.
2017. jún. 26. 11:43
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%
Mit is szeretnél tudni? Hangulatkeltésen kivül semmi ertelme így a kérdésnek.
2017. jún. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell. Ez egy rossz kelet-európai szokás.
2017. jún. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon egyszerű megmondod, hogy nem iszol minden egyes alkalommal amikor megkínálnak
2017. jún. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
34%

Azért az elég fura hogy ha elmondod hogy te inkább iszol egy ücsit és utána is erőltetik. Velem sosem fordul elő ilyen.


Jó, mondjuk én nem iszok ücsit, lehet azért.. 😆

2017. jún. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
54%
Nem kell prosztó emberek közé járni. Milyen érdekes, rám senki nem akar alkoholt erőltetni.
2017. jún. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%
Érdekes környezeted lehet.. Nekem mondjuk semmi bajom a kulturált, nem rendszeres alkoholfogyasztással, de ha nincs kedvem inni, akkor nem iszom és kész, még soha nem erőltette, tukmálta rám senki. Ha pedig ennyire nem tartanák tiszteletben az akaratom (legyen szó bármiről, a nem az nem), akkor nem foglalkoznék velük egyáltalán, nincs szükségem ilyen emberekre az életemben.
2017. jún. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%
5. Válaszolóhoz hasonlót szerettem volna írni. Rám sem erőltetik soha. Minek jársz ilyen emberekkel szórakozni?
2017. jún. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
13%

ram nagyon sokszor ram eroltettek... es nem tarsasag fuggo, ha fiatal szemrevalo lany vagy akkor rad is fogjak...

sok bajom is lett belole... mindig csak, ohh csak egy nem lesz bajod, hopp megegy stb.. vagy kerdezes nelkul rendeltek nekem koktelt es ohh szulinapos, nem lehet megserteni... vagy dupla annyi mennyisegu alkohol kerult egy koktelba, mint egy normal...

aztan egyszer csak erot vettem magamon, h tudjatok mit soha tobbet nem iszok ! nem jarok olyan helyre szorakozni ahol nem kineznek ! es vannak helyek igenis ahol kineznek... szomoru valosag !

2017. jún. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%

1. Ezzel a hozzáállással nem lesz egyszerű a társasági életed

2. Minden kultúrában vannak szokások és aki kilóg a sorból, az általában "megszívja"

3. Ha kerülöd az olyan társaságot (nem lesz könnyű olyat találni), ahol nem fogyasztanak alkoholt, akkor nyert ügyed van

4. Ha viszont, olyan társaságba mész, ahol az alkohol mindennapos és elfogadott szokás, akkor ott a te jelenléted hangulatromboló lesz

5. Nem az alkoholt fogyasztók fognak alkalmazkodni hozzád

6. Ha vállalod minden ódiumát annak, hogy te az absztinenciát választod, akkor azt is vállalnod kell, hogy a többség nyíltan vagy/és a hátad mögött meg fog szólni

7. Az alkohol kultúránk része..., nem kötelező elfogadnod az alkoholt, de tisztában kell lenned vele, hogy kilógsz a sorból és ugyan ezért egyesek még tisztelni is fognak, de a többségnek kimondva vagy kimondatlanul, de örök "szálka" leszel a szemében

2017. jún. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
49%
Nekem is próbálták eröltetni. De ha nem kérek, akkor nem fogom meginni. Egy idő után elmúlt. Mondtam, hogy nem, mert nem szeretem, meg rosszul leszek. Eleinte nem értették meg, mert "ennyitől nem lesz bajod", de inekem lesz, mert nem bírom. Volt jópár alaklom. Már csk simán megkínálnak, megkérdezik, hogy biztos nem kérek? De aztán nem eröltetik, mert rájöttek, hogy ha nem, az nálam nem!!! Majd iszik, ha szeretnék.
2017. jún. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!