Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A ti családotokban szoktak...

A ti családotokban szoktak alkoholt inni a 18 év alattiak? Milyen gyakran, mennyit?

Figyelt kérdés
2013. dec. 18. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak ünnepekkor egy kicsikét, jelképesen.

Olyan 17-18 körül már buliban is valamennyit annó, ugyanezt látom a rokonságban ma is. 16 alatt nem igen, de pl. közel 18 éves unokatesóm már alkalmanként sörözik a haverokkal.

Tiltani nem érdemes, mi is megtettük.

2013. dec. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
2%
Nem nekik való,ezért nálunk nem.De gondolom pont ezért normális családban sehol nem jellemző.De olvashatsz a témában itt.: [link] Érdemes tudni a hatásairól amit leírnak.Ezek lennének a gyerekek,és a fiatalok céljai?Legyünk betegek,és ártsunk a szervezetünknek? Nem jobb sportolni inkább?
2013. dec. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
16-tól inkább szoktunk inni. persze nem sokat. a nagy piálások is inkább 18+ban vannak. vagy buliban a barátokkal, vagy egyéb alkalmakkor. de akkor sem a sárga földig isszuk magunkat, inkább csak 1-2 tömény, kis bor, sör kinek mi az ízlése
2013. dec. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

16 éves kor körül és leginkább otthon, de akkor már többet (1-1 pohárral).

Én teljesen normális családból származom, de 12 éves korom óta "belenyalhatok" a szüleim italába. Ha tiltanák sokkal erősebben akarná, mert "csak azért is".

2013. dec. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kb 15 voltam, mikor a barátommal és egy barátnőmmel és annak a barátjával "bulizni". Eljöttek hozzánk, a szobámban iszogattunk.

Anyukámék vettek vörösbort meg kólát, apum csinált szendvicseket stb. A barátnőmék is hoztak valami piát meg chipset.

Ha meg jó idő volt akkor a kertünkben nyársaltunk vagy főztünk, közben iszogattunk 4esben.

Buliba nem járok és nem is jártam. Elengedtek volna a szüleim, de én féltem, hogy beletesznek valamit az italomba.

Itthon azt iszok amit akarok és akkor amikor akarok. Ha álmos vagyok közel az ágyam, vagy ha baj van anyuék a közelben vannak.


23 évesen azt mondom, jól tették, hogy az ő felügyeletüknél engedtek inni. Így sosem hazudtam nekik, mert nem kellett. Nem tiltottak szinte semmitől, sokkal felelősségteljesebb lettem.

2013. dec. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem iszik egy fiatal se, csak ketten cigiznek, egyedül én szerettem meg fiatalon az italt, leginkább bort vagy sört mikor mihez van szerencsém, 16 éves voltam mikor már magamnak vettem, általában délután evés végeztével ittam 1-2pohárnak megfelelőt, előtte meg pár kortyot

21/F

2013. dec. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk 18 alatt senki nem iszik. A gyerekek elfogadják, hogy ez van. Én is elfogadtam, és jelentem, teljesen normális felnőtt lettem :)
2013. dec. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
16 körül alkalmanként 18+ felett amikor akar. /de ez se valami gyakori/
2013. dec. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A mi családunkban néha ittunk 18 év alatt, és jé, egyikünk sem lett alkoholista vagy bunkó. Jó nem is napi szinten, az igaz.

Én 14 éves koromtól kaptam rendes pezsgőt szilveszterkor, 16 éves koromtól viszonylag rendszeresen (párhavonta) ittam egy-egy pohár bort szüleimmel társaságban (alapvetően nem egy nagy ivós a család, de ha vendégek jönnek - az is elég ritka-, vagy mi megyünk vendégekhez, vagy egy jobb étterembe megyünk). Öcsém apukámmal sörözött párszor nyáron. Ja meg pálinkát kóstoltam párszor. Ennyi alkohol még nem az ördögtől való. Csak meg kell tanítani az alkoholivás kultúráját: mértékkel élvezz egy pohár jó nedűt :).


Most 24 vagyok.

2013. dec. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
6%
Olyan érzésem van ahogy olvasom amit írtok,hogy kötelező 16 éves kortól inni.Nem ettől lesztek felnőttek!
2013. dec. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!