Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem vagyok hajlandó beülni a...

Nem vagyok hajlandó beülni a kocsiba, mikor a mostohám vezet?

Figyelt kérdés

Jogsija sincs, de ő autószerelő elméletileg (hosszútávon [fél év] működő kocsit még nem rakott össze). Szeret gyorsan hajtani az elhagyottabb részeken és valamikor még rángatta is a kormányt 200 km/h felett nem egyszer, mert milyen vicces a kiabálásom, hogy álljon meg... De ahhoz kretén, hogy lerakja 11. nekifutásra a jogsit.

Bátyám erre mindig mondja, hogy nem érti mi bajom, mert anyám vezetett, mikor egyszer karamboloztunk és a kocsi egy mély árokba zuhant. Senkinek se lett semmi baja, de a kocsi eleje totálkáros lett és pár karcolás a kitört üvegek miatt.

Anyám is kiabál ilyenkor, mégis ő adja át a kulcsot, mert neki nincs kedve vezetni.

Mostanában rászoktam arra, hogy nem szállok be mellé. Ha út közben cserélnek helyet (elakadásjelzővel oldalra húzódnak és átülnek), akkor én is kiszállok, bárhol legyünk és inkább stoppolok ha messze vagyunk, ha pár órányira, akkor sétálok. Többször majdnem erőszakkal rángattak be, ma már futok pár métert, mert én amellé a barom mellé nem ülök többé be. Vágja fel az ereit, ha halálvágya van.

Családom szerint túlreagálom, de többször megígérte, hogy nem csinálja (nem gyorsít és rángatja a kormányt), ennek ellenére 5/3 alkalommal megteszi, mikor beültem ha ő vezetett. Most ott tartunk, hogy nem megyek velük Horvátországba, mert akkor ő is fog majd vezetni. Akkor nem megyek.

Szerintetek tényleg túlzás? Eddig 2x csapódott lámpaoszlopnak, de mindannyiszor egyedül volt a kocsiban. Anyám azt állítja, hogy a fiával a kocsiban ezt nem fogja megcsinálni, de én akkor is inkább itthon maradok.


2017. jún. 30. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Biztos nem ülnék be mellé!
2017. jún. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogsija nincs, akkor vezethet? Szerintem csak cukkolnak vele. Mégis hol ment 200 felett???
2017. jún. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szabályellenes, de még sose kapták el, szóval vezet.

Pl. szülei Mezőtúr mellett laknak egy kisvárosban. Paks mindig útba esik. Egy külön úton kell lekanyarodni az atomerőműhöz, ahol csomószor ki van írva, hogy forduljon vissza, idegeneknek belépni tilos (vagy valami ilyesmi). Szereti ott ezt megcsinálni, mert az egész út kihalt (vajon miért?), de időben visszafordul. Nem órákig csinálja ezt, hanem pl 2-3 percig. Sok ilyen út van, mire elérünk odáig...

Egyébként egy csendes helyen lakunk, viszonylag kevés a kocsi, kora reggel és késő este majdnem kihalt, ekkor is simán megteszi, de napközben is, ha kevesebben vannak. Kutyafuttató mellett is megcsinálta pl a régi lakhelyünknél, ami a Pillangó-Örs Vezér terét kötötte össze. Elhaladt a rendőrség mellett is ilyenkor... Ma már vannak ott fekvőrendőrök. Kb bármilyen kihaltabb úton.

2017. jún. 30. 21:27
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Én sem ülnék be mellé...tisztára nem normális! Jogsi nélkül vezetni itthon és ráadásul elindulni külföldre is nagyon gáz. Nincs félelem benne arra nézve, hogy igazoltathatják valamikor? A másik, ami nagyon durva, hogy az ilyen hülyék miatt történik a legtöbb baleset, persze nagy átlagban ők élik túl. Na, ezért nincs jogsim és nem is lesz. Sosem bíznék a velem szembejövőben...
2017. jún. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Jelentsd be a rendőrségen!
2017. jún. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
28%

Ülj be mellé és mond neki, hogy mennyen 200 km/h-val az autópálya leállósávjában, a buszsávban vagy fekvőrendőrön ennyivel mennyen át.


Viccet félre téve névtelenül jelentsd be a rendőrségen.

2017. júl. 1. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bazz pedig egy jogsit még egy csimpánz is le tud rakni...
2017. júl. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És mégis, hogy terveztek lejutni horvátba igy? :) tuti elkapják, aztán szuper nyaralás lesz a rendörségen dekkolva.
2017. júl. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!