Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy működik egy család? Pénz...

Hogy működik egy család? Pénz terén? Vásárolnak egymásnak dolgokat? Mármint pl. egy apa a gázt veszi, egy anya a mosószert + kaját, stb)?

Figyelt kérdés

Egy család hogy működik?

Mármint ilyen "barter" szinten, ha felnőtt otthon élő gyerekek is vannak?


Nálunk olyan a helyzet, hogy a két tesóm otthon lakik:

nővérem 26-27 év körül van (nem is akar elköltözni, dolgozik)

az öcsém 21 éves, pestre költözik majd nyáron. Most felvételizett. Ő is dolgozik.


Én Pesten tanulok, szintén dolgozom. De egyedül élek.


Az érdekelne, hogy természetes az, ha egy család van együtt, akkor így egymásnak vesznek dolgokat? Ill. egymásnak segítenek?


pl. az édesanya megveszi a mosószert, meg a kaját => főz otthon a tesóimnak -> cserébe pl. a nővérem elmosogat, felmos (vagy az öcsém is, vagy ilyesmi, porszívózás)

+ édesanya is ad a rezsibe (? ezt nem tudom)


az édesapa megveszi a gázt, fizeti a telószámlát, meg egyebet

Nővérem is ad a gázba. És pl. ellátja a kutyát, meg ehhez hasonlók.


Én itt vagyok pesten, és csak most értem, hogy milyen nehezen működik egy család. Közgazdász végzettségem van, de ez ugye ilyen "barter" (csere-csere) szinten működik? Csak meg akarom érteni.


23/l



2017. júl. 2. 22:32
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

mármint így értem:

édesanya kimos, főz -> van kaja -> édesapa, tesók úgy esznek vagy még vesznek maguknak valamit

édesapa fizeti a gázt, pl. UPC-t -> édesanya cserébe tévézik, netezik meg a tesók is neteznek, filmeznek


nővérem pl. felmos, takarít szintén, és "cserébe" pl. netezhet, filmezhet, meg édesanya főztjéből eszik


Tudom furi, csak sokáig éltem egyedül, és nehezen értem ezt... 2 éve fent vagyok pesten. (melózom) érdekelne, hogyan működik ez.

2017. júl. 2. 22:38
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Hagyd ott azt az egyetemet, mert sík hülye vagy hozzá....
2017. júl. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
98%

Biztos nem Westworld-ben élsz, és most ébredtél öntudatra?


Úgy működik, ahogy megbeszélik a családban lévő emberek.

2017. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
???
2017. júl. 2. 22:43
 5/28 A kérdező kommentje:

A kérdőjeleket az első kommentelőnek szánom. Nem értem, miért lennék szánalmas, hogy kiírom ezt.. csak nem értem.


Én egyedül élek albérletben, mellette melózom, és elszoktam a családi élettől. És ezt szeretném megérteni.

2017. júl. 2. 22:44
 6/28 anonim ***** válasza:
88%

Próbálom röviden:

Egy normális családban a szülők közös kasszán vannak, abból fizetik a rezsit, ételt, tisztítószereket, nyaralást, színházat, szóval a szükségleteket.

Teljesen mindegy ebben a leosztásban, hogy melyiküknek mennyi a jövedelme.

Ha felnőtt dolgozó gyerekeik velük élnek, nekik is nyilván arányosan be kell társulniuk a rezsibe, ha közös koszton vannak, akkor az étkezésbe is.

A nagykorú, de nappalin tanuló gyerek a szülők háztartásában él, de az ilyennek illik valami időszakos diákmunkát vállalni, az extra passziói fedezésére.

A házimunkából mindenkinek ki kell vennie a részét képességei szerint.

Ezalatt azt értem, hogyha az egyikük szeret és tud főzni, akkor az azt csinálja, másvalaki segítsen a keze alá, a többiek takarítsanak, bevásároljanak, kertet rendezzenek, de valamilyen formában vegyenek részt a háztartásban és a ház körüli teendőkben.

Ez (lenne) az ideális.

Megjegyzem az én szüleimnél, a mi családunkban ez így működik.

2017. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%
Jobb helyeken a szülők egy kasszán vannak, úgyhogy közösen fizetnek mindent. A házimunkát beosztják, a gyerekeknek illik részt venni benne.
2017. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Nálunk nem egy kasszán vannak, mert igazából bonyolultak.. vagyis furi az édesapa - édesanya kapcsolat, de mindegy.


Az utolsó előttinek köszönöm, hasznos volt a válaszod! :)

2017. júl. 2. 22:55
 9/28 anonim ***** válasza:
54%

Családfüggő s azért az anyagi helyzettől is függ. Gondolom, ha a szülők 1,5 milliót keresnek, akkor kevésbé várják el, hogy a 20 éves gyermek elmenjen kukoricát címerezni vagy valami. Persze van, aki a feleségét sem viszi el nyaralni, s él a sokszorta több fizujából, elég érdekes helyzetek vannak.


A házimunkát jó megosztani, de persze van, ahol ez sem igaz.


Barter? Nem hiszem, hogy ennyire rámennének. Nyilván ha dolgozik az otthon lakó felnőtt gyerek, akkor ad pénzt és munkát is vagy az egyiket, de abból többet, de egészen biztos vagyok benne, hogy rengeteg család támogatja a gyermeket, nem csere alapok vannak. Van, ahol direkt vesznek a felnőtt gyereknek autót, gyűjtenek lakásra, nemhogy kiszámolják a beadandó pénzt pontosan...

2017. júl. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező neked ilyen mentális problémáid vannak? Sérült vagy igaz?


HOL van belőled az empátia? A segítőkészség? A szeretet? Az összetartozás? És még sorolhatnám napestig...

Azt hiszem te sosem értenéd meg..


Te eddig hol nőttél fel? A pusztában? Majmok neveltek fel?

Mondjuk ez rossz példa, mert ott tényleg kommunkában élnek és mindenki segít mindenkinek és egymáson. Az egész bagázs.


EZ nem ----> Bartell. Ezt úgy hívják: szeretet, összetartozás, és mindenkinek megvan a maga feladata a családban.


Hát anyám... Téged sem irigyellek! Sok bajod lesz még az életben és igencsak nehéz lesz egy normális hapsit találnod aki így ahogy most vagy elfogad téged!


De azt hiszem... Inkább menekülni fognak előled....


TE hol lettél ilyen? Ki nevelt fel?

2017. júl. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!