Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy működik egy család? Pénz...

Hogy működik egy család? Pénz terén? Vásárolnak egymásnak dolgokat? Mármint pl. egy apa a gázt veszi, egy anya a mosószert + kaját, stb)?

Figyelt kérdés

Egy család hogy működik?

Mármint ilyen "barter" szinten, ha felnőtt otthon élő gyerekek is vannak?


Nálunk olyan a helyzet, hogy a két tesóm otthon lakik:

nővérem 26-27 év körül van (nem is akar elköltözni, dolgozik)

az öcsém 21 éves, pestre költözik majd nyáron. Most felvételizett. Ő is dolgozik.


Én Pesten tanulok, szintén dolgozom. De egyedül élek.


Az érdekelne, hogy természetes az, ha egy család van együtt, akkor így egymásnak vesznek dolgokat? Ill. egymásnak segítenek?


pl. az édesanya megveszi a mosószert, meg a kaját => főz otthon a tesóimnak -> cserébe pl. a nővérem elmosogat, felmos (vagy az öcsém is, vagy ilyesmi, porszívózás)

+ édesanya is ad a rezsibe (? ezt nem tudom)


az édesapa megveszi a gázt, fizeti a telószámlát, meg egyebet

Nővérem is ad a gázba. És pl. ellátja a kutyát, meg ehhez hasonlók.


Én itt vagyok pesten, és csak most értem, hogy milyen nehezen működik egy család. Közgazdász végzettségem van, de ez ugye ilyen "barter" (csere-csere) szinten működik? Csak meg akarom érteni.


23/l



2017. júl. 2. 22:32
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
66%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..


na, ez a két kérdés kb ugyanattól a debiltől származik...

2017. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

#21


Ez a "két" kérdés egy kérdés. :D

2017. júl. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
50%

"A házasság vagyonközösség, csak közös kassza létezik benne (ellenkező szerződés hiányában - ~s ha a szerződés igazságtalan, semmis). Akkor is ha a felek külön kasszásat játszanak benne."


Külön kassza alatt a külön bankszámlát, külön kezelt anyagiakat szokták érteni. Az, hogy jogilag minden közös, a gyakorlatban csak a válásnál kerül szóba. Amíg egy házaspár boldogan együtt él, addig úgy intézik a dolgaikat, ahogy ők akarják, addig igenis létezik a külön kassza, akkor is, ha minden GYIK-kommentelő veri magát, hogy nincs ilyen.

2017. júl. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
37%
Én nem tudom, hogy van, de ha nekem van most mondjuk 10 millióm, a jövendőbelimnek meg 100 ezer forintja, eléggé vicces lenne, ha az a pénz hirtelen az övé lenne.
2017. júl. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
63%

"Külön kassza alatt a külön bankszámlát, külön kezelt anyagiakat szokták érteni."


Már aki! De tévesen.

Az, hogy hova érkezik a pénz és honnan, melyik bankszámláról fizetnek dolgokat, csak LOGISZTIKA.

A közös kassza külön számlával is " működik".

Mivel a közös kassza közös pénzügyi gazdálkodást jelent, azonos pénzügyi szemléletet, közös gazdasági célokat és közös megvalósítást. ;)


Külön bankszámlával vagyunk közös kasszán több, mint 10 éve.

2017. júl. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
70%
A legújabb windows rendszerrel
2017. júl. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a család válogatja.


Nálunk úgy volt, hogy apukám a fizetése 50-75%-át odaadta anyukámnak, ő is az övét, és az volt a házipénztár, amiből a fontos dolgokat fizették (kaja, takarítószerek, rezsi, egyéb számlák, nagyobb konyhai eszközök / TV stb.), mert anyukám jobban tudja a pénzt kezelni. A maradékkal meg mindenki kezdhet azt, amit akar.


De ez mindenkinél máshogy működik. Nálunk pl. én fizetem a rezsit, én járok postára és a nagyobb bevásárlásokat én fizetem. Párom fizeti a netet és a kisebb bevásárlások nagy részét, és ő házimunkázik többet, mert otthonról dolgozik, és több ideje van. Pl. ő mosogat és takarít, én főzök és mosok (gyerek nincs, más családtaggal nem élünk együtt)

2017. júl. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
84%
Közös kasszán vagyunk, 2 külön számlával! A közös kassza nem azt jelenti, hogy egy kalapba be a pénz, aztán minden százasról el kell számolni! Nálunk pl ily 10-20-30 000 forintos összeg, nem képezi megbeszélés tárgyát.
2017. júl. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!