Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy működik egy család? Pénz...

Hogy működik egy család? Pénz terén? Vásárolnak egymásnak dolgokat? Mármint pl. egy apa a gázt veszi, egy anya a mosószert + kaját, stb)?

Figyelt kérdés

Egy család hogy működik?

Mármint ilyen "barter" szinten, ha felnőtt otthon élő gyerekek is vannak?


Nálunk olyan a helyzet, hogy a két tesóm otthon lakik:

nővérem 26-27 év körül van (nem is akar elköltözni, dolgozik)

az öcsém 21 éves, pestre költözik majd nyáron. Most felvételizett. Ő is dolgozik.


Én Pesten tanulok, szintén dolgozom. De egyedül élek.


Az érdekelne, hogy természetes az, ha egy család van együtt, akkor így egymásnak vesznek dolgokat? Ill. egymásnak segítenek?


pl. az édesanya megveszi a mosószert, meg a kaját => főz otthon a tesóimnak -> cserébe pl. a nővérem elmosogat, felmos (vagy az öcsém is, vagy ilyesmi, porszívózás)

+ édesanya is ad a rezsibe (? ezt nem tudom)


az édesapa megveszi a gázt, fizeti a telószámlát, meg egyebet

Nővérem is ad a gázba. És pl. ellátja a kutyát, meg ehhez hasonlók.


Én itt vagyok pesten, és csak most értem, hogy milyen nehezen működik egy család. Közgazdász végzettségem van, de ez ugye ilyen "barter" (csere-csere) szinten működik? Csak meg akarom érteni.


23/l



2017. júl. 2. 22:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
91%

Értem a logikádat. De egy család nem úgy működik, hogy én kifizettem a tv-t, akkor köszönd nekem h nézheted, cserébe meg mosogass el (ez volna a barter, tehát hogy hasonló értékű dolgokat cserélnek egymás közt). Egy család a kölcsönös gondoskodáson és önzetlenségen alapszik, és mindent mindenképp el kell végezni, tehát a számlát ki kell fizetni, a vacsorát meg kell főzni, takarítani, mosni stb kell. Akár egy ember végzi, akár megosztják, mindenki élvezője a végeredménynek. Nem szép ha a másik szemére vetjük, hogy az én főztöm eszed, vagy nekem köszönd h van tiszta ruha, de a másik munkáját megbecsüljük, sőt megköszönjük!

Gyerekes családokban normálisan úgy működik, hogy nyilván a pénzt nem igénylő feladatokban segítenek a keresőképtelenek, míg ha keresetük van és a szülők igénylik, beleadnak a számlákba, ételbe stb.

A kiadások arányaiban a keresetek arányát követik, akinek több a fizuja az többet ad be a családi kasszába, akinek kevés, az kevesebbet. Van olyan család, ahol a gyerek megtarthatja minden pénzét, mert a szülők keresete mindent fedez, így a gyerek gyűjthet pl saját lakásra. (Vagy pofátlan a gyerek és ingyen igénybe veszi a mama hotelt) Van akik közös kasszán vannak, és van akik "feladatkörüknek" megfelelően költenek.

Pl az én szüleim külön kasszán vannak, apukám fizeti a közüzemi számlákat, az autóval, házzal kapcsolatos dolgokat és a kert az ő dolga. Ha ő megy bevásárolni akkor saját pénzből költ. Anyukám a háztartást viszi, ételt és tisztító szereket vesz, főz, takarít. Szerintem ez nem igazán működik jól, mert egyikük végülis csak pénzt ad be jóformán, másikuk meg fizikai munkát is végez.

A párommal együtt élünk és közös kasszán vagyunk, a fizetésünk közös bankszámlára érkezik amiről belátásunk szerint költünk amire akarunk. Mindketten egyformán végzünk házimunkát, vásárolunk, a számlákat én intézem mert szeretem tudni mi mennyibe kerül és a páromat nem érdekli az ilyesmi. Szerintem ez a közös kassza jobb egy családnak.

2017. júl. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
52%

Húha, utolsó! Azért egy kis empátia neked sem ártana. Olyanokat írsz így tök ismeretlenül a kérdezőnek, hogy csak pislogok.


Kérdező:

A pénzkeresés és a házimunka két különböző dolog. Akik egy háztartásban laknak, azok kötelesek kivenni a részüket a házi teendőkből, teljesen mindegy, hogy mennyit keresnek. Ha 1 millát keres valaki, akkor is el kell mosogatni, ha munkanélküli, akkor is.


Nálunk a szülők közös kasszán vannak, a fősuli alatt én nem dolgoztam, utána igen, és beszállok a költségekbe most már, időnként veszek ezt-azt, de nincs szigorú leosztás, ahogy alakul.

2017. júl. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
41%
Bocs, utolsó előttinek szólt az eleje.
2017. júl. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
18%
Hiába is pontoztál le, pedig igazam van.
2017. júl. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
96%
Ne haragudj kérdező, nekem az az érzésem, hogy neked az nem tetszik, hogy amíg te egyedül mindenért megdolgozol, addig a testvéreid a házimunkáért cserébe jutnak hozzá pl. a nethez.
2017. júl. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Carragher_x ***** válasza:
20%

"Egy normális családban a szülők közös kasszán vannak"

Normális családban a szülők külön kasszán vannak és a család közös költségeit együtt, vmilyen előre megbeszélt leosztásban/arányban viselik, a maradékról pedig önállóan döntenek. Ugyanis attól, hogy egy ember családos, még individuum is.

A többivel természetesen egyetértek.

2017. júl. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te tényleg robot vagy alien vagy. "Megveszi a gázt."
2017. júl. 3. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
95%

nővérem 26-27 év körül van


Egy család úgy működik, hogy a testvérek tudják egymás korát.

2017. júl. 3. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Andizsuzsi ***** válasza:
79%

"Egy normális családban a szülők közös kasszán vannak"

Normális családban a szülők külön kasszán vannak"


Normális családban a szülők vagy közös vagy külön kasszán vannak, ahogy mindkettejüknek megfelelő. Egyik sem zárja ki vagy garantálja az önállóságot.


Kérdező pedig nyilván szórakozik.

2017. júl. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
79%

A házasság vagyonközösség, csak közös kassza létezik benne (ellenkező szerződés hiányában - ~s ha a szerződés igazságtalan, semmis). Akkor is ha a felek külön kasszásat játszanak benne.


De ezt a kérdező is tudhatná, ha nem az iskola mellé járna, hisz kötelező anyag közgázon és a bevezető jog órák egyikén veszik is.


Ahogy a cserekereskedelem is a bevezető órák anyaga.


Ezekkel akkor is tisztában kellene lennue, ha vadak nevelték fel.


A kérdező vagy troll vagy tényleg hagyja ott az iskolát, csak szégyent hoz mindenkire.

2017. júl. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!