Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakit örökbe fogadott...

Ha valakit örökbe fogadott egy meleg pár, azt gyakran szokták csúfolni az iskolában? Ő ezt hatalmas hátránynak tartja? Vagy nem érti a többiek miért csúfolják, mert ez neki a normális?

Figyelt kérdés
2017. júl. 3. 19:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
38%
Tekintve, hogy Magyarországon egynemű pár nem fogadhat örökbe?
2017. júl. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
48%
Aki 0ra pontozott, az linkelné a jogszabályt, ami szerint egynemű pár is örökbefogadhat Mon?
2017. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
48%
Miért pontozták le az első válaszolót?Én is úgy tudtam hogy Magyarországon homoszexuális pár nem fogadhat örökbe.
2017. júl. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
80%

Egyedüálló nö vagy férfi viszont igen, és ha közben van egy azonos nemü - de nem hivatalosan regisztrált - párja, akkor már fennáll a kérdésben lévö helyzet.


A kérdésre: nem csúfolják, a legtöbb gyereknek eszébe sem jut ilyesmi, mert nem ez érdekli öket

2017. júl. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
35%

Hogy érted kérdező?Hogy Magyarországon egy meleg pár gyereke milyen dolgoknak van kitéve?Csakmert igazuk van az előttem szólóknak,itthon a melegek nem fogadhatnak örökbe.



Ha viszont külföldiekre gondolsz,nem hiszem hogy az ilyen gyerekeket csúfolnák.Hiszen ha két apukája/két anyukája van,akkor az azt jelenti hogy az ország ahol él viszonylag elfogadó,így az ott élő emberek is.

2017. júl. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%

1.) Nincs írva a kérdésben, hogy Magyarországon

2.) Ha olyan nagyon örökbe akar fogadni egy homoszexuális gyereket, akkor van rá módja, lásd: Terry Black

3.) Örökbe fogadni az EU-n belül bárhol lehet, ha hazajönnek vele, nem fogják elvenni tőlük

4.) Mióta a föníciaiak feltalálták a pénzt, nincs lehetetlen

2017. júl. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
31%
Idehaza nagyon nagyon ritka az ilyesmi és csak ügyeskedéssel elintézhető. De mivel a gyerekek kb már azért is kikezdik kigúnyolják a másikat mert nem menő a ruhája,nem trendi a mobilja ,vagy csendesebb természetű ,szerinted mi lenne ha kitudódna hogy Pistikének úgymond nincs anyja vagy apja és homoszexuális férfi neveli vagy akár 2 nő? Durván kapná az ívet szegény gyerek.És lenne bőven jóakaró aki rásegítene hogy kitudódjon.
2017. júl. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
28%

#4

Nem egészen értem ezt a logikát és most nem veled vitatkozom.


"Egyedüálló nö vagy férfi viszont igen, és ha közben van egy azonos nemü - de nem hivatalosan regisztrált - párja, akkor már fennáll a kérdésben lévö helyzet."


Szóval, ha van egy "nem hivatalosan regisztrált" homoszexuális pár és az egyikük örökbe fogad egy gyereket, majd egy év múlva regisztráltatni akarják magukat, akkor mi van?

Megtagadják a regisztrációt, mert az egyiküknek van egy gyereke a háztartásában? .... akár saját, akár örökbe fogadott?

2017. júl. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%

#7

Pedig elég sok leszbikus pár nevel Magyarországon is gyereket, én is ismerek kettőt is.

És járnak a gyerekeik iskolába ...

2017. júl. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%
Én is ismerek leszbikus pár aki nevel gyerekeket. Az egyik mondjuk jogász. Egyedülállókét fogadhatsz örökbe és élettársként éltek együtt. Amúgy nem tudtok. Nálunk lehet ez még csúfolás tárgya sajnos, ez az ország ilyen. Külföldön nem téma ez annyira.
2017. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!