Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok leválni a szüleimről...

Nem tudok leválni a szüleimről. Mit csináljak? Nektek hogy sikerült?

Figyelt kérdés

Az érzelmi leválásra gondolok. Nem tudom, hogy ez normális-e de nagyon sokszor eszembe jut, hogy mennyire rossz, hogy felnőttünk és még egyszer nem lehetünk gyerekek, nem lehet újra megélni azokat a dolgokat. Van egy idősebb testvérem, ő már évek óta külön él, én meg itthon maradtam a szüleimmel és szinte képtelen vagyok elköltözni. Ezt tetőzi az, hogy apukámnak olyan a munkahelye, hogy van amikor hetekig nincs itthon, így anyukámmal ketten vagyunk. Nekem van barátom már több mint 3 éve és mivel van már érettségim, szakmám és úgy néz ki, hogy hamarosan munkahelyem is lesz, lassacskán szeretnék elköltözni. Vagyis összeköltözni a barátommal, ő már nagyon szeretné... és én is szeretném de úgymond nem akarom itt hagyni anyukámat és ő sem szeretne egyedül maradni. Pedig nem költöznék messzire, alig 15 perc busszal, kocsival. Ebben a házban nőttem fel, minden ide köt és olyan rossz megválni tőle. Tudom, hogy bármikor hazajöhetek de az már nem lesz olyan. Azt sem szeretném, hogy erre előbb-utóbb rámenjen a kapcsolatunk... mert ha nem lépek akkor hosszú távon arra vezet és ez teljesen érthető. Nehéz helyzetben vagyok mert szerintem anyukám rosszul fogja viselni azt ha én is elköltözöm, viszont nekem ezzel nem igazán kellene foglalkoznom. A körülöttem élők is azt mondják, hogy anya felnőtt és tudnivaló, hogy nem fogok velük élni örökké. Ez szerintem is így van, de valamiért mégsem tudom megtenni.

Régebben úgy beszéltük a barátommal, hogy ha leérettségizem akkor összeköltözünk. Aztán ha szakmám lesz összeköltözünk. Most meg ha munkám lesz... rájöttem, hogy én valójában csak halogatom ezt az egészet. Nem azért mert nem szeretném, csak mert nem tudom... Egyébként tudnék önállósodni, el tudom intézni magamnak a dolgaimat meg minden csak az ezekkel az érzelmeimmel egyelőre nem tudok megbirkózni és nem tudom, hogy hogyan tudnám megtenni. Emiatt pszichológushoz nem szeretnék menni. És szerintem csak felfújom az egészet, valójában nem lehet ez ennyire vészes. Csak na, olyan nehéz ez nekem. Azt sem tudom hogy közöljem velük ha eljön az ideje...

Tudna valaki tanácsot adni? Nektek mennyire volt nehéz? Vagy csak én reagálom nagyon túl?

20/L


2017. júl. 3. 21:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem, hogy itthon se úgy állnak hozzá, hogy felnőttem hanem inkább gyerekként kezelnek még mindig. Emiatt is nehezebb.
2017. júl. 3. 21:15
 2/5 anonim válasza:
70%
Ne halogasd!!! Minél előbb meg kell lépni. Ha még mindig gyerekként kezelnek ne gondolkozz.
2017. júl. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Te abban a kivételes helyzetben vagy, hogy mindkét szülőddel jó kapcsolatod van, szép emlékek kötnek a szülőházadhoz. Jól sejtem, hogy benned van, hogy ha elköltöznél, úgy éreznéd, mintha ezeket magad mögött hagynád? Ha igen, ne így fogd fel. Minden ugyanis, amit ott megéltél, a részeddé vált, így magaddal viszed. Ezek az élmények formáltak azzá, aki lettél, aki mostanra felnőtt, és képes megállni a saját lábán. Húszévesen éppen ideje kirepülnöd a családi fészekből...


Viszont, ahogy tovább olvaslak, nekem az jön le a soraidból, hogy nem is igazán az elköltözés, saját életed elkezdése miatt vagy bizonytalan, hanem amiatt is, vajon kiállná-e a kapcsolatotok ezt a próbát? Abból, amit írsz, nekem az jön le, hogy szereted a barátod, de valamiért mégis benned van egy bizonytalanság a kapcsolatotokkal szemben.


A szüleimmel nem voltam ennyire szerencsés, abból a szempontból viszont igen, hogy elköltözéskor csak magamra kellett gondolnom. Tizennyolc évesen nulla ismeretséggel az ország legtávolabbi részébe költöztem, nem véletlenül. Abban az évben választhattam, és azt az életet választottam, amiben rengeteget kell küzdenem, de a magam ura lehetek, és bármit is érek el, büszke lehetek rá, mert a saját erőmből fogok oda jutni.

2017. júl. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden változás, költözés stresszhelyzet, ez teljesen normális, semmi okod nincs, hogy emiatt kellemetlenül érezd magad. A munkahelyet azért mindenesetre várd meg, mégse a barátod tartson el, aztán irány a felnőtt élet. Egyébként húszéves korban ezzel nem vagy elkésve, van, aki jóval tovább otthon marad, leginkább az egyetemisták. Az is érthető, ha anyukádat sajnálod egyedül hagyni, de ez a világ rendje, kirepülnek a madarak. Attól leszel felnőtt, hogy a saját lábadra állsz, nem fordítva, hogy előbb felnőtt leszel, aztán mikor ez bekövetkezik, elköltözöl. Amíg otthon laksz, addig mindig a szüleid pici gyereke leszel, nekik is nehéz a váltás. A közlést lehet adagolni, néha egy-egy mondattal megemlíteni, hogy majd ha lesz munkád, elköltözöl. Legyen idejük hozzászoktatni magukat a gondolathoz. Fogod majd élvezni az önálló életet egy más minőségben.
2017. júl. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Miert eletkeptelen es orok csecsemok a mai fiatalok ?

Mi alig vartuk lelephessunk 18 evesen.

2017. júl. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!