Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy a közelben...

Mit tehetnék, hogy a közelben maradjak? És milyen módokon? Hosszúra sikerült, de muszáj vokt leírnom.

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és már 5. éve, hogy nevelő szülőknél élek két öcsémmel. A lehető legrosszabb körülmények között próbálom kibírni a maradék egy évet. Napi szinten vernek, volt hogy éjszaka kizavartak az udvarra (télen), nem mehetek sehova csak a nyári szünidő alatt dolgozni (persze az ő pénztárcájukba keresek)..egyszóval pokoli életem van! :'(

7 hónapja vagyunk együtt barátommal aki a napokban tudta meg ezeket..egyből beküldött a gyámomhoz aki azt mondta, hogy kiemel ebből a családból.

Mikor hazaértem nagyon kikaptam, és azt mondták a nevelők, hogy ezt nagyon elba...tam, mert Esztergomba fognak vitetni, hogy még véletlenül se legyek egy ismerős közelébe sem. Tegnap este kihívtak a szobából és azt kérték, hogy hivjam fel a gyámot és mondjam azt h meggondoltam magam mert ha nem, megkeservítik az életem. Mondtam h nem hívom fel..-persze megint kikaptam-! Ekkor mondták, hogy elvitetnek Esztergomba távol a barátomtól és hogy onnan vissza már nem jöhetek 18 éves koromig...gondolkodtam és arra jutottam, hogy valahogy ki kell bírnom ezt az egy évet mert csak így lehetek a barátom mellett..mondtam is nekik hogy maradok, erre az vokt a válaszuk hogy csak azzal a feltétellel ha elhagyom a barátom!! :'( :'(

Mégis mit tudok tenni?? Nagyon szépen kérek mindenkit aki tapasztalt ez ügyben, hogy segítsen! ! :'( :'(



2015. ápr. 3. 20:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
NEM a nevelőszülők döntik el, hogy hova kerülj, ha kiemelnek a családból, hanem a Gyámhivatal.
2015. ápr. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudod tenni, hogy ezt elmondod a gyámhatóságon, és megkérdezed, csak fenyegetnek és zsarolnak, vagy tényleg tehetnek ellened ilyesmit? Továbbá azt is meséld el, hogy megvertek a történtek miatt. Valószínűleg csak meg akarnak félemlíteni, és ez a dolog is te ügyedet fogja előrébb mozdítani.
2015. ápr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
17 éves vagy, lassan felnőtt ember, miért nem állsz ki magadért? miért nem értesíted a gyámügyet vagy egy olyan felnőttet, akiben megbízol? miért hagyod magad így kínozni?
2015. ápr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Verésről készíttess látleletet. Tényleg nem ők döntik el, csak meg akarnak félemlíteni. Ja és kérd a gyámügyet hogy az öcséidet is emeljék ki. Gondolom nem akarod őket otthagyni ilyen helyzetben.
2015. ápr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Értem, azt is hallottam, hogy kérhetem hova kerüljek. .ez igaz?
2015. ápr. 3. 20:34
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Mi lett a szüleiddel? Van még családtagod, aki él? Az a baj ezzel, hogy még kiköltözni se fogsz tudni, mert ahogy írtad a pénztárcájukba dolgozol. ...
2015. ápr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Az öcséimet szeretik. Velem nincsenek megelégedve mióta anya meghalt..annak lassan 4 éve.

nincs akinek elmondhatnám.

2015. ápr. 3. 20:37
 8/17 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy csupa kérdést írtam, de amikor idetaláltam, akkor még nem volt annyi válasz.. Bocsi
2015. ápr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
akkor fordulj a gyámügyhöz, ne hagyd magad terrorizálni, muszáj kiállnod magadért és küzdened
2015. ápr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik..

Talán azért mert félek, hogy kikapok és kinn kell töltenem az egész éjszakát..

Tudom, hogy ez elég gáz, de erről nem én tehetek!

2015. ápr. 3. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!