Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom miért nem tudja...

A családom miért nem tudja elfogadni, hogy depressziós vagyok és nem lusta?

Figyelt kérdés
A családom állandóan piszkál, mert túl sokat alszom. Nem tudják megérteni, hogy azért alszom ennyit, mert nálam ezzel jár a depresszió. A legjobb az, hogy pszichiáter is azt mondta, hogy valóban ezzel járhat. Folyton azt hallgatom mennyire lusta vagyok, mert nem képesek tudomásul venni, hogy nem tehetek róla. Egész nap fáradt vagyok miattuk, mert amikor elalszom rögtön felkeltenék, mert elég a lustálkodásomból. Mit csináljak velük?
2017. júl. 7. 12:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
De. Lusta vagy, ha nem szervi eredetű a baj. Szimplán a mai fiatalok jellemzője a pánik, meg a depi. Találj egy értelmes hobbit, sportolj és jobb lesz. De ezekhez lusták vagytok! Csak a netet lesitek.
2017. júl. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
28%

#1 megragadta a lényeget...

Miért könyveled el magadnak ?? Tudnál ezen változtatni...

2017. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, mi lesz veled, ha felnőtt leszel, és a depressziód ellenére dolgozni kell járnod, mert a gyerekeknek enni kell, nevelni, a lakáshitelt fizetni, a háztartást vezetni?

Hidd el, másnak is vannak gondjai, csak másnak nincs annyi lehetősége az ösajnálatra, int nektek, gyerekeknek.

De ne aggódj, ha elmúlik a tinikor, kinövöd a világfájdalmat is.

2017. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
60%
Én 14 évesen voltam depressziós. Az igazság az, hogy kőkemény önuralom kell, küzdés, kitartás. Én is fáradt voltam, de nem lustálkodtam, hanem csináltam a dolgom, mert NEM AKARTAM depressziós lenni. Szóval tessék felkelni, aktívnak lenni, és tenni, amit tenni kell, a depresszió meg majd elmúlik.
2017. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
56%

A sokáig alvás segít fenntartani a depressziót.

Ha ráveszed magad, hogy felkelj és kimenj az utcára, csinálj valami értelmeset, ami örömet ad és leköt, az segít legjobban elmulasztani a depressziót.

2017. júl. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
18%
Mert a depresszio csak divatbetegseg.
2017. júl. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
21%

A depressziós nem igy ir...

En mar csak tudom.

2017. júl. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Amúgy most mindenki beleköt mindenbe? Most nehogy már az alapján állapítsuk meg, hogy depressziós vagyok, hogy hogyan írok. Igen nyilvánvalóan rám fér az a pofon, mert "divatdepis" vagyok. Emberek könyörgöm. Aki nem volt depressziós és fogalma sincs róla milyen ez, az ne kössön bele. Nem a nagy világfájdalom meg nem a "jajj elhagyott a pasim" a problémám. De aki belém tud kötni, az legyen kedves írni privátban és kifejtem neki, hogy megértse.
2017. júl. 7. 13:19
 9/22 anonim ***** válasza:
25%
Grat ,most mindenki le lett pontozva mert értelmes választ adott.
2017. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

A depresszió betegség és ha a Kérdező pszichiáternél járt, aki ezt megállapította, akkor nyilvánvalóan nem sajnáltatja magát vagy panaszkodik.

Ajánlanék neked egy segítő füzetecskét, nekem hasonló helyzetben segített. Valami olyasmi a célja, hogy Új életritmussal a depresszió ellen. De privátban majd küldöm. Szerintem a legfontosabb, hogy mozgass meg minden követ, hogy jobb legyen. Tartsd be az orvos utasításait. Szerintem a túlzott alvás ront a helyzeten, igyekezz inkább időben lefeküdni este és normális időben felkelni reggel. Érdemes lenne csináltatni egy vérképet, mert nálam súlyos vashiány okozott depresszióhoz hasonló tüneteket is.

2017. júl. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!