Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nyernél a lottón mennyi...

Ha nyernél a lottón mennyi pénzt adnál a családtagjaidnak?

Figyelt kérdés

A szüleidnek, a nagyszüleidnek, a testvéreidnek, a keresztanyádnak és apádnak, a nagynéninek és nagybácsinak, esetleg távolabbi rokonnak.


Hány %-ot? De konkrét összeget is írhattok.


2017. júl. 14. 09:05
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
91%
Csak a szuleimnek es a testvereimnek adnek. Minek adnek olyan rokonoknak akik egy forintot nem adtak sose?
2017. júl. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
51%

Most nyilván szívtelennek fognak tartani és lepontoznak, de én inkább racionálisnak mondanám magam. Én nem kérnék soha, ezért nem is adnék egy forintot sem senkinek. Aki nyeri azé.

Esetlegesen a szüleim banki tartozását fizetném ki, ha van, azt is csak azért, hogy ne örököljem meg utánuk. Viszont onnan kezdve az enyém, amit kifizettem, ők csak használják életük végéig.

Az ember a kisujjat nyújtja és az egész karja kell. Ha nem egyenlő összeget adsz, marakodnak, kérdőre vonnak.

Ez pedig a legjobb családokban is így van, mert a pénz kifordítja önmagából az embert.

2017. júl. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
96%

Általában kettesem van a lottón de nem adok senkinek belőle.

Gondolom arra gondolsz ha ötös lottón ötösöm lenne.


Hat en gondolkoztam mar ezen. En vennek az anyának egy házat. Amilyet szeretne. Ugy csinálnám h ne legyen gondja élete végéig hiszen mar nyugdíjas.


Tesomeknak is vennek. Adnék penzt is. De nem ingyenélésre hanem befektetni vagy vállalkozásra. (Öcsém eleg ügyes.. Bízom benne hogy szepen meglenne igy..főleg h most is szepen megvan)


Van egy szem unokatesom akire mindig szamithattam. Neki is biztos segitenek de ha mondjuk tesómnak 40 millat adnék vallalkozni az unokatesomnak 10et.


Anyosomek dolgos szorgos emberek. Nekik is segitenek. Ok meg nem nyugdíjasok es imádnám tenni-venni. Megkérdeznem mégis mivel tudnám segíteni az életüket. Hazat nekik nem vennek, mert apósom ház ellenes de valami szep újépítésű teraszos tarsashazban vennek nekik egy nagy lakást. Sogornomet elküldenem a világ masik felere mert imád utazni. Egyébként meg vennek egy nagy jachtot vagy egy nyaralót vhol es osszecsoditenem a bandát saját koltsegre nyaranta.


%ot en bocs nem írok. Nem mimndegy h 180 millió v 1.8milliard a nyeremény. Nyilván az egész összeg max 30-40%at jotkonykodnam el a család részére. Ha ebből ezek nem jonnenek ki akkor igy jartak. Adjanak fel ok lottót.

2017. júl. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
83%
Anyáméknak 100millát, bratyómnak 50milla+ van pár barátom akiket rendbetennék, kinulláznám a tartozásaikat erre összesen 60milliót szánok. Már ha lenne miből:)
2017. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
99%

Én nyertem és egy fillért nem adtam senkinek.

Eltudtam költeni azt az 1470 forintot.

2017. júl. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
87%

Anyunak élete végéig eleget meg amit csak szeretne. Anyu fiának(egyik fél tesóm) egy olyan házat és autót amilyet csak akar plusz 30-40 milió költőpénzt

Egyik nagyszüleimnek (Anyu szüleinek) is szintén életük végéig amit csak szeretnének

Keresztanyunak kb 10-15 miliót. Unokatesomnak 20-25 miliót

Apunak és a fiainak(féltesóim) 10-10-10 miliót nem valami jó a kapcsolatunk nem is azért adnék nekik mert megérdemlik csak hogy szégyeljék magukat azért.

Apu anyjának nulla ft-ot mert vén boszorkány.

Párom családjának is adnék 70-80 miliót osszák el maguk között.

Magunknak vennék egy szép házat 2-3 bmw-t meg amit a párom akar többi menne a bankba a gyerekeinknek.

2017. júl. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
97%
Csak a szüleimnek adnék. Nyilván attól is függ, hogy mekkora összegről lenne szó. Egyébként lehet nem is adnék nekik, hanem vennék a két kiskorú tesómnak 1-1 lakást és azokat kiadnám albérletre, az ebből befolyt pénzt pedig külön gyűjteném nekik egy számlán. A szüleimet max befizetném utazásokra.
2017. júl. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
98%

Milliárdos nyeremény esetén, a szűkebb családom (szüleim, testvéreim) életvitelében segítenék anyagilag. Semmi luxus, csak a tisztes polgári létük megkönnyítése jöhetne szóba.

Ez %-os arányban a nyeremény kb. 15-25%-áig terjedne.

2017. júl. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ mennyit nyerek. Ha nagyobb, több száz milliós nyeremény akkor csak a szülőknek meg a testvéreknek adnék, illetve a nagyszülőknek ha elfogadják. A többi rokon meg hagyjon békén, egy évben egyszer ha látom őket.
2017. júl. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
97%
Ez elég erősen család függő, én nem igazán hiszem, hogy adnánk a rokonoknak. Mi nyertük, még nincs saját lakásunk, saját kocsink, stb. Ház, kocsi, nyugdíj megtakarítás feletti részből szerintem világot látnánk, de természetesen aki minket mindig is szeretett és törődött velünk, azoknak bizonyára gyakrabban vennénk dolgokat. Szerintem aki megsértődik azon mert nem adsz/adtok a nyereményetekből, hát hogy is mondjam... Nem érdemel belőle semmit.
2017. júl. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!