Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim elég komolyan összeves...

Szüleim elég komolyan összevesztek és a váláson gondolkoznak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Édesanyám és édesapám elég komolyan összevesztek úgy két napja és azóta nem igazán beszélnek egymással, ha beszélnek akkor is csak vitatkoznak. :-/ Több mint 30 éves házasok már és eddig nem volt ilyen komoly vitájuk.

A probléma az, hogy édesapám elég komoly stressznek van kitéve és elkezdett inni, majdnem minden nap iszik 1-2 sört, de van mikor többet is. :-/ ezért édesanyám összeveszett vele és alkoholistának nevezte, ezért édesapám nagyon ideges lett és akkor elő jött az, hogy "Akkor most váljunk el?" stb.

Édesanyám le van százalékolva, mivel több komoly betegsége volt, ezért egyedül nem lenne képes megfelelően ellátni magát, illetve anyagilag is komolyan érintetné őt, mivel havi 40e Ft-ból nem tudna megélni. :-/

Én 20 éven felüli vagyok, de még otthon élek, dolgozom, de mellette tanulok még, ezért engem is komolyan érintene, ha elválnának és ezért bármelyikünknek el kellene költözni. :-/


Hogyan lehetne ezt békésen megbeszélni?


Mint írtam is, eddig még nem volt ilyen jellegű összeszólalkozásuk, viszont édesanyám elég sokat sír ez miatt, édesapám pedig nem nagyon akar békülni. :-/


2017. júl. 16. 12:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%
Kellene egy közvetítő kettejük között, de nem biztos, hogy te vagy erre a legmegfelelőbb személy.
2017. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
91%

Nem leszek nepszeru, de ne tegyel semmit. Ket felnott ember, akik maguk intezik a maganugyeiket, es nem kertek

segitseget. Gondolom te sem ertekelned, ha epp vita kozben lennetek a paroddal, ok meg tiszta joszandekbol beavatkoznanak...

2017. júl. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Beszéljek esetleg édesapám anyukájával és/vagy testvérével?


Édesapám apja egyébként egy alkoholista volt aki verte is apámat kiskorában, illetve a mamámat is, ezért már kiskorukban elváltak.Most ugye szintén az a probléma, hogy édesapám sokat iszik, talán ez a szembesítés hatna rá? Tehát ha a mamám azt mondaná apámnak, hogy nem hagyja abba az ivást, mert így csak arra fog hasonlítani, akire pont nem kellene?

2017. júl. 16. 12:36
 4/33 anonim ***** válasza:
41%

Az igen barátom..... szép kis pereputty vagytok...

Sehol nem latom leírva, hogy azért nem szeretned hogy elvállaljanak, mert szereted őket, helyette inkább csak az anyagi részét sorolod, hogy mit buktok....

Meg is ertem apukadat... lehet elege lett abból, hogy folyamatosan nyúzzátok.... és meg az is problema ha a stressz miatt 1-2 sörrel sem lazíthat....

En is berágnek, és én is elmennék, de ugy hogy vissza sem néznék....

Szurkolok az apukanak... Ti meg ássátok el magatokat.....

2017. júl. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem meg egy ilyen helyzetben, egy kívülálló jobban látja át a helyzetet, és hát még, ha a gyerekük is vagy, akkor is csak kívülálló ebben a kapcsolatban. Én nem hiszem, hogyha eddig nem voltak viták, gondjaik, akkor a válás komolyan szóba kerülhet. Esetleg anyukadat próbáld megvigasztalni, amikor sir, hogy te is tudod, hogy neki van igaza az ivással kapcsolatban, nem helyes. De én úgy gondolom, aki 40 50 évig nem ivott, most meg iszik 3-4 sört, mert nincs jobb ötlete, az még messzi van az alkoholizmustol. Gondolom te se nézed ki apádból, hogy egy kis stressz miatt masszív alkesz lesz. Anyukadat nyugtasd meg.
2017. júl. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
18%

Nagynéném egyedül él,ő is kb ennyi rokkant nyugdíjat kap.

Apukádnak el kell magyarázni,hogy kicsit fogja vissza az italozást,mert ennek nem lesz jó vége.


Igen,egyedül nagyon nehéz lesz megélnie,ha elválnak.


Mekkora az ingatlan,amiben éltek?Lehetne venni belőle 2 lakást?

Mert,ha tudnak venni apukád magának egy 1,5 szobás lakást,akkor már tudna a másik szobában albérlőt keresni,így valahogy megtudna élni.


De,nyilván ez a legrosszabb eset.


Gondolom anyukád nem szívesen hagyná magára,csak hát érthetően zavarja a sok italozás.

2017. júl. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Szerintem ha nem teszek semmit, az nem fog jól elsülni, mivel egy kis noszogatásra talán meggondolják magukat. Most alig állnak szóba egymással, ha meg igen, akkor csak vitáznak. :(


Mivel eddig csak dühből mondták egymásnak azt, hogy elválnak, meg vagyonmegosztás, stb. de ha talán értelmesen, felnőttek módjára leülnének, akkor meg lehetne beszélni. :-/

2017. júl. 16. 12:40
 8/33 anonim ***** válasza:
30%
Ha már ennyire az alkoholizmusra hegyezed a dolgot, napi 1-2 sör még nem az. Mint írtad, komoly stressznak van kitéve, lényegében ő tartja el anyukádat, és talán téged is. Segíteni kellene neki, hogy többet tudjon lazítani. A szülők között egy pártatlan közvetítő lenne a legjobb, lehet érdeklődni családsegítő egyesületeknél, vagy egyszerűen keress rá a párterápia szóra.
2017. júl. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
44%

Hat ha igy van, akkor meg kell tartani az "alkoholista" apat/ferjet, mert nelkule senki nem menne semmire.

Egyutt maradnak, es oldoklik egymast, vagy kulon es nyugodtan.

Anyukad meg keres valami mas anyagi bevetelt.

Es ha apad azert kezdett inni, mert nem boldog es latja, hogy igy kell lelenie az eletet?

Szerintem beragott, mert eppen latja merre fele halad, de lepni nem tud, ugye? Ott a csalad akit el kell tartani.

2017. júl. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
58%
A stresszoldásra az alkohol nem jó megoldás, pláne, ha az apa alkoholista volt. Szerintem nem rossz ötlet, hogy beszélj a nagyiddal, jó lenne azon is elgondolkodni, hogy hogyan lehetne kilépni a stresszes helyzetből. Gondolom, munkahellyel kapcsolatos, a vitázás helyett inkább azon kéne közösen gondolkodniuk, hogy mi lehet a megoldás, munkahelyváltás, esetleg anyukád is kereshet valami munkát, ami az állapotának megfelel, át kéne tekinteni a családi költségvetést, min lehet spórolni, ha úgy alakul, esetleg másik, olcsón fenntartható lakást/házat nézni stb. Apádnak is segíthet, ha azt látja, hogy nem dől össze a világ akkor se, ha bekövetkezik, amitől esetleg tart, van megoldási terv, cél maga előtt.
2017. júl. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!