Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a nagynéném reakciója...

Normális a nagynéném reakciója a barátomra?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt a párommal. Csak most jutottunk el addig, hogy bemutassuk egymást a 'tágabb' családi körnek. Legalábbis részemről, mert neki csak az édesanyja él. Nálam tudták, hogy kapcsolatban vagyok, és azzal is tisztában voltak, hogy még várni akartunk a bemutatással. Megvártuk, mi sül ki ebből az egészből, mennyire gondoljuk komolyan a dolgot. Részben azért, mert -relatíve- nagy korkülönbség van köztünk (15 év, eddig minden nagyon is jól működik és remélem a későbbiekben is így marad).


Anya már találkozott vele többször is, és én is már korábban találkoztam nem egyszer az édesanyjával.


Eljött a családi ebéd, mely a nagyszüleimnél zajlott. Ott volt nagymamám, nagypapám, anya, nagynéném, a gyereke és a férje.


Nem volt különösképpen semmi gond viszont kimentem rágyújtani, a párom addig az autóba kirohant valamiért. Míg dohányoztam, kihallatszott nagynéném megjegyzése. Valakinek mondta, hogy nem érti, mit keres mellettem egy ilyen helyes, rendes férfi. Nem tudja, hová tette a szemét és az eszét. Úgy tettem, mintha nem hallottam volna. Miután elmentem kidobni a csikket és bementem a párom már bent volt, túlságosan is kimért volt. Nagynéném pedig, mint aki maga alá tett.


Kiderült, hogy a párom is meghallhatott valamit, amit -valahogyan- lereagált. Annyit mondott itthon nekem, nem hagyja, hogy bárki becsméreljen minket illetve a kapcsolatunkat.


A nagyszüleimmel, valamint nagynénémmel még nem beszéltem azóta.


Mennyire van ez így rendjén?


24n



2017. júl. 23. 21:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
nagynénéd egy ótvar
2017. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy óriási nagy bunkó, már bocsánat, akármennyire is rokonod.

Nincs rendjén, de sok mindent nem tehetsz. De tudod, van az a szint, ami alatt levők véleményére nem szabad sokat adni.

2017. júl. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Úgy jöttünk el itthonról, hogy szóltam, készüljön fel a legrosszabbra...
2017. júl. 23. 21:07
 4/18 anonim válasza:
66%
Persze, teljesen normális, hogy egy nő az unokahúgát pocskondiázza. Megértem, hogy ez rossz neked, szörnyű helyzet, viszont a kérdés felesleges és értelmetlen, mivel egyértelmű a válasz. Nem tudom, mit tundánk mi írni, azon kívül, hogy küld el a francba a nagynénédet.
2017. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#4 bocsánat, ha ez egyértelmű :( Csak megszoktam, hogy ebben a családban az esetek 98%-ában én húzom a rövidebet, vagy egy szerettem így ez a 'normális'.
2017. júl. 23. 21:13
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Ott helyben kellett volna rákérdezni, nem utólag magadban füstölögni. Akkor is, ha tönkrement volna a délután hangulata. Ennyit egy tisztázás megér.
2017. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Feleeseleges lett volna, mert csak hebegne-habogna és fülét-farkát behúzná.
2017. júl. 23. 21:22
 8/18 anonim ***** válasza:
12%
Idősebbet nem találtál? Egy kislány vagy hozzá.
2017. júl. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Ha nagyon idegesít és nem tudod ignorálni, akkor mondd meg neki keményen, hogy ne pocskondiázzon titeket a hátatok mögött, de valószínűleg az volt a legjobb reakció, hogy úgy tettél, mintha semmit sem hallottál volna. Vannak emberek, akikre egyszerűen nem érdemes figyelmet fordítani, nagynénéd pont ilyennek tűnik. Én ezek után biztos, hogy a "kötelező" rokoni találkozásokon is csak illemből szólnék hozzá, egyébként magasról tennék rá, az sem érdekelne, hogy a világon van.
2017. júl. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Első körben a pasival beszélnék. Nem tudom, de nálnuk alapvető, hogy mindent meg tudunk beszélni. Akkor is, ha valaki becsmérlő dolgot mond rám esetleg.

A nagynénédet meg iktasd ki az életetekből, semmi szükség ilyen rosszindulatú, gonosz emberekre.

2017. júl. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!