Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi ütött a kamaszlányomba?

Mi ütött a kamaszlányomba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


14 éves lányom régóta kedveli a Japánból érkező anime sorozatokat. Az osztályában is többen kedvelik, úgy néz ki most ennek a "trendnek" az éveit éljük. Ezzel önmagában nem volna problémám.


Havi szinten hazahoz egy-két mangát (Képregény, szintén Japánból). Ezt szintén túlzásnak érzem, de elfogadtam. Mivel engem nem érdekelnek ezek, és ezt ő is tudja, nem volt számomra furcsa, hogy nem is mutogatja őket. Nem rég jöttem rá, hogy tart nagyon sok igazán "különleges" darabot. Olyan történetek, amik meleg férfiak kapcsolatáról szólnak. Nagyon megijedtem. Próbáltam nem számon kérően kikérdezni erről. Ő mentegetőzött, hogy sok barátnője szintén szereti ezeket és hogy ez teljesen normális. Nem, nem az!

Mielőtt a jogvédők nekem esnének, semmi bajom a melegekkel. Ha egy-két ilyen történetről lenne szó, nem aggódnék, de a lányom és a barátnői túlnyomórészt ezeket kedvelik, és ezt már túlzásnak tartom. Egy 14 éves lány érdeklődési körének 90%-át miért a meleg férfiak kapcsolata teszi ki? És ez miért lett manapság ennyire elfogadott?


2017. júl. 26. 22:06
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

"Furcsának tartom, hogy ennyi kamasz lány van, akiket jobban érdekel két férfi románca, mint egy férfi és egy nő kapcsolata. Viszont sehol nem találtam egy épkézláb felnőtt írást a témában, pedig kéne vele foglalkozni. Ha ez így felütötte a fejét az iskolákban, hogy-hogy nem foglalkozik vele senki?"


A Boys Love Manga and Beyond: History, Culture, and Community in Japan című könyv például pont erről szól. Ha tudsz angolul, megéri elolvasni.

De gyakorlatilag a legtöbb mai Japán popkultúráról szóló könyvben vagy dokumentumfilmben is tesznek rá említést, hogy mennyire elterjedtek a fiatal lányok körében a meleg fiúkról szóló történetek. Még szakdolgozatot is találtam a neten a témában! Szóval van róla írás bőven, csak te nem néztél eléggé utána.

2017. júl. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!