Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha szülő lennél, rosszul...

Ha szülő lennél, rosszul esne, ha a névnapodon nem köszöntene fel a 20 éves fiad, pedig tudja, hogy mikor van, anyák napjára azt se mondaná, hogy "bikmakk"? Mit rontottam el a nevelésével kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A kérdés első részét fiataloknak tettem fel,mert tudom, ők vannak itt többségben.A másik felét pedig szülőknek, akiknek már van tapasztalatuk a gyereknevelésben.Nagyon elvagyok keseredve,és mielőtt a tinik beszólogatnának,hogy az ő anyjuk nem várja el,stb.közlöm,hogy én se elvárom,csak rosszul esik.....Azt mondják a fiúknak az anyjuk a mindenük, ragaszkodanak hozzá stb.,hát én ezt nem érzékelem...A legjobb tudomásom szerint neveltem, becsületesen dolgozom, nem iszom, csavargom,még ha ilyen lennék is, lehet, hogy más gyerektől nagyobb megbecsülést, tiszteletet kapnék.Hozzáteszem, nem volt "kinyalva a s..e", nem egy elkényeztetett egyke.Hogyan viselkedjek vele ezután, hogy hozzam helyre ,ha még lehet, hogy ilyen szeretetlen ,érzéketlen gyereket neveltem?(nem így akartam pedig). Lehet hogy kérdésem sokaknak nem tetszik majd, mert ezen az oldalon inkább az anyákat szokás szidni,szapulni,de azért írtam, hogy bizony az éremnek 2 oldala van, a gyerekek se tökéletesek.A A cinikus beszólogatók, kérem kíméljenek meg ,inkább más ,nekik tetsző kérdéss re reagáljanak,ha lehet...
2009. dec. 14. 10:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem,h rosszul esik :(

Nem tudom,h vigasztal-e, de a baratom (30) egyszeruen imadja az anyukajat, de mindig elfelejti a szulinapjat, a nevnapjara azert emlekszik,mert karacsonykor van. Azt mondja,h talan azert, mert az anyukaja sosem csapott nagy unnepet szulinapjan es nincs milyen emlekhez kotni, de az apukaja is rendszeresen elfelejti, mi emlekeztetjuk oket :)

24L

2009. dec. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
mi ketten vagyunk testvérek ugyanúgy neveltek minket. én nagyon odafigyelek az ilyesmire a testvérem pedig ilyen, mint amit leírtál. tehát nem nevelés kérdése. már az van, hogy én figyelmeztetem, hogy köszöntse fel anyut. ez így sikerül is, de attól még rólam nem mindig, de gyakran megfeledkezik. egyébként jólelkű. nem értem én sem, hogy ez hogy van.
2009. dec. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
79%

A névnapon nem nagyon agonizálnék, mert 34 éves vagyok és rendszeresen elfelejtem őket.

De az anyák napja biztos szarul esne.:-(

2009. dec. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is csatlakozom az utolsóhoz. Mi hárman vagyunk, én vagyok a legkisebb. Én mindenkinek minden ünnepét figyelemmel kísérem, nem felejtem el, a 2 tesóm meg mindig csak, ha mondom, pár eset kivételével. Ugyan úgy neveltek mindhármunkat, szerintem ez is valami genetikus dolog lehet :) A középső tesóm pl. halálra tud sértődni, ha róla valaki megfeledkezik, vagy nem a megfelelő módon köszönti, de elvárja, hogy azt viszont nézzük el neki, ha ő elfelejt mindent, "mert ő ilyen" nem tud megváltozni. De mástól ezt nem fogadja el. Nála ez olyasmi, mint az a tipikus mondás, hogy: "nagyon kell vigyáznom magamra, mivel én egyedül vagyok, a többiek többen vannak, könnyebben pótolhatók." :) Szóval egyáltalán nem biztos, hogy ez nevelési hiba, vannak akik a későbbi benyomásaik alapján ezeket a dolgokat nem tartják fontosnak.
2009. dec. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
10:59 vagyok, 10:53-hoz akartam csatlakozni :)
2009. dec. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat.Lehet ,hogy nem tartja fontosnak, de ő azért elvárja ,hogy felköszöntsék:( Nem tudom, mit szólna hozzá ,ha januárban én meg a szülinapját " felejteném el",lehet hogy jó lecke lenne neki? Tudom, nem lehet a szeretetet, meg az ajándékot kierőszakolni, ill. kiprovokálni, nem is lenne értelme....Nem fogom szóvátenni sem, de attól még fáj...Még arra gondolok, hogy összevonva kapom majd a karácsonyi ajándékkal(!),de annyit azért akkor is kinyöghetett volna, hogy "boldog névnapot!".Félre ne értsétek, megveszek én mindent ami kell magamnak, nem a pénz, a tárgy számít, hanem a figyelmesség, jó szó, esetleg 1 szál virág...
2009. dec. 14. 11:10
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

nekem csak azért jutott eszembe anyukám névnapja, mert a barátnőm mondta, amikor átjött, h jujj, ma vagy anyum névnapja. erre én: akkor az enyémnek is ma van ! :) mindketten Juditok :)

szóval én már lassan ott tartok, h a saját szülinapomat felejtem el.

de az anyák napja már csak azért is gáz, mert tele van az összes kirakat, meg reklám azzal, hogy ne felejtkezzünk el róla vasárnap.


persze, megértem, hogy rosszul esik, de ha alapvetően becsül és szeret téged, tisztelettudóan viselkedik, és értékeli, amit teszel érte, akkor még nincs nagy baj.


22L

2009. dec. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
74%
mondd el ezt a problémádnak az apjának, vagy a tesójának. kérd meg őket, hogy beszéljenek vele. így tudtára adod, hogy ez nem túl illedelmes és nem kell közvetlenül neked mondanod.
2009. dec. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem tartjuk a névnapokat meg a legtöbb ünnepet, ettől még szeretjük és tiszteljük egymást. Máskor és máshogy is ki lehet fejezni a tiszteletet. Szerintem ettől még nem szeretetlen és érzéketlen a gyerek. Ha pedig ennyire zavar, akkor miért nem mondod neki meg?
2009. dec. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Pont azért,amit írtam,az előző kommentemben is, hogy nem akarok követelőző,vagy kierőszakoló lenni.Te nem vennéd érzéketlenségnek,vagy szeretetlenségnek, hogy jóízűen eszik a tortámból,és látja a virágokat,mégse szól még egy mukkot se, :( Még csak az se áll fenn,hogy nem tudja,elfelejti,mint az előzőekben írják a válaszolók.
2009. dec. 14. 11:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!