Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! A Ti gyereketek mivel...

Szülők! A Ti gyereketek mivel tudna rávenni hogy fogadjátok el a tényt ha valamit rosszul csináltok a nevelésével és változtatnatok kéne?

Figyelt kérdés

Nagyon fontos lenne mert már nem tudom mit csináljak és ez a helyzet tönkretesz!

Akiknek kedvenc válasza hogy költözzek el mert már 18 vagyok, az inkább spórolja meg magának az időt és ne válaszoljon! Köszi! :(


2010. máj. 23. 15:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
15:48 vagyok, most olvasom a kommented, így az enyém is változik!! Ha szerény, csendesnek neveltek, akkor mi lehet veled a gond? Vannak olyan szülők, akik nem igazán szeretik maguk körül tudni a gyermekeiket, minél távolabb,a nnál jobb. (Remélem, nálatok nem ez van.) Én ismerek távolabbi rokoni körben olyat, aki tiszta ideg, ha közelében van a gyereke, de ha távol, akkor mindenkinek áradozik róla, ő a mintaanya. Ez viszont szerintem egy olyan alapvető felfogás, amit nem fogsz tudni megváltoztatni.
2010. máj. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

De velük nem az a baj hogy megmondják mit csináljak... Hanem pl egy barátomnak azt mondom: te figyu nekem fáj ha ezt meg azt mondod/csinálod. És akkor ő megérti és abbahagyja. De a szüleim ennyit nem értenek meg.

Különben is mi szúrja a szemüket? Nem iszom, nem bulizom, nem pasizom, nem drogozom, enni szendvicset eszek, fűteni csak akkor fűtök ha itthon vagyok és nem alszom, 5 percig fürdök, a közlekedésért nem kell fizetnem, jól tanulok, alig van pár ruhám, 10 éves sminkeket használok, lámpát nem égetek csak a gép megy, soha nem mentem egy kirándulásra sem ami sokba került főzök, mosok, takarítok, gazolok, porszívózok, mindent megcsinálok. Egyetlen egy! hobbim van amire kicsit kell költeni, de még azt is próbálom minimalizálni, ezáltal a hobbim (ami élőlény) sokszor nélkülözik, állandóan csak rájuk gondolok, hogy nekik hogy lenne jó, nehogy szomorúak legyenek, nehogy pénzszűkébe kerüljenek miattam! Mit teszek rosszul?

Van még 3 tesóm, egyik sem jár ide, alig látják egymást, menekülnek előlük de közben itt laktak huszon évig, mert direkt mind ilyen önállótlanra nevelték hogy legyen kin uralkodni. De nem ismerik be a szüleim, hogy ezért nem akarják őket nagyon látni.

2010. máj. 23. 15:56
 13/26 A kérdező kommentje:

Én nagyon szivesen elmennék de sajnos nem tehetem meg :( Sok konfliktus van de nem is tudom mind megfogalmazni.

Én meg tudom védeni magam és megmondom amit gondolok inkább a világban vagyok ilyen kis félős a gyakorlati dolgokkal, nem az emberekkel.

Szerintem egyszerűen az a bajuk hogy nem olyan vagyok amilyennek ők akarják.

2010. máj. 23. 16:00
 14/26 anonim ***** válasza:

Szia

Én gyermekként megtapasztaltam, hogy most nincs kedvem foglalkozni veled old meg és ha nem tetszik elmehetsz szitut. Úgyhogy együtt érzek veled. Most már én is szülő vagyok bár még igen csak az elején 1.5éves a kislányom, de igyekszem olyan kapcsolatot kialakítani hogy érezze számíthat rám és ha gondja van elmondhatja ha véleménye van megoszthatja és átbeszéljük ki mit hogyan lát. Hisz attól még hogy gyerek és én tudom mi a jó meg kell hallgatni mit szeretne és megbeszélni a dolgokat és nem az hogy én adok enni ezért én uralkodom és ha nem tetszik húzz el...

Szerintem abból baj nem lesz ha elmondod te hogyan látod a dolgokat és természetesen meghallgatod szüleidet is ők hogyan látják ugyanazt. Persze csak tisztelet tudóan és nyugodt hangnemben mert mégiscsak a szüleid.

2010. máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
65%

Hát 18 évesen korántsem felnőtt egy ember, sztem. Miért kellene elköltözni otthonról, ahogy betölti valaki a 18-at? Amikor más gyerek bulizik meg éli a világát, addig neki gürizni kell, mert kell a pénz albérletre, meg mosóporra? Ez már több topicban is előfordult és egy nagyon nagy baromságnak tartom.

A másik ami egy idióta felfogásra vall, az a "amíg itt laksz, azt csinálod amit én mondok stb...". Mondjátok szülők, ha ilyen gyereketek lenne, mint a fenn írtak (persze ha igaz, de tételezzük fel) nem lehet, hogy egy kicsit TI is alkalmazkodjatok a gyerekhez? Mindig ezzel a mondattal fogjátok elhallgattatni azt a szerencsétlent? Akit mellesleg szerettek?

Olyan nehéz lenne?

2010. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

De ha én mondok valamit az egyszerűen nem úgy van és pont hanem úgy ahogy ő mondja... Pl azt mondom, szerintem keveset foglalkoztok velem, akkor ez nem igaz, és evvel le van rendezve.

Sajnos azt érzem, hogy én vagyok az utolsó gyerek (30 fölötti tesók), többit pátyolták és most 18 lettem, hű felnőtt vagyok, nincs több dolguk, mehetnek amerre látnak. Szóval hogy már belefáradtak és ezt még gyorsan elintézik...

2010. máj. 23. 16:04
 17/26 A kérdező kommentje:
Csak sajna még csak be sem vallják, közben minden tettük ezt mutatja.
2010. máj. 23. 16:05
 18/26 anonim ***** válasza:
57%

"Én meg tudom védeni magam és megmondom amit gondolok inkább a világban vagyok ilyen kis félős a gyakorlati dolgokkal, nem az emberekkel."


Ha otthon meg tudod védeni magad,akkor a világban is menni fog.Intelligens felnött ember vagy,aki rutintalan,de nem elveszett!Kezd kicsiben.Saját ügyeidet intézd el,bankban,hivatalokban,postán,diák munkán a nyáron. Rá fogsz jönni,hogy sehol nem fognak megenni és írtó jó érzés lesz a kezedbe venni a dolgaidat.Ezen mindenki átesik,ezek a kisdolgok.Igaz itt sokan elítélik,de az önállósághoz hozzátartozik a különélés is.Kolit javasoltam,mert az átmenet és lépcső az elszakadáshoz.A tesóid sem véletlenül húztak el otthonról,mert így nem volt jó nekik,mert már felnöttek és saját maguk ura akartak lenni.Az szomorú,ha nem szivesen mennek haza,de ennek is biztosan megvan az oka.Most mindenesetre biztos,hogy boldogabbak,mint mikor otthon laktak.

2010. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Szerintem is menne... De van valamit amit egyszerűen nem hagyhatok itt de magammal vinni sem nagyon tudnám. :S Nem merem elmondani mert úgyis csak kiröhögtök miatta... Nincs tv-m, nincsenek barátaim, volt amikor még egy rádióm sem volt, nem járok sehova csak velük vagyok állandóan.

A tesóim nagyon sokáig laktak itt, szinte 30 éves korukig. Aki legfiatalabban költözött el, még a kicsi gyerekét sem engedi már megnézni hogy nem viselkednek úgy a szüleim ahogy kell. :( A szüleim meg úgy forgatják ahogy nekik jó. Ha én vagyok "rossz" akkor "lűtod bezzeg ők milyen jól és önállóak" Ha meg ők a rosszak akkor "bezzeg a kistesótok milyen jó gyerek"...

2010. máj. 23. 16:17
 20/26 anonim ***** válasza:
34%
Semmivel!a szülőnek van egy nevelési elve,és jó hogy nem már a vitorla fújja a szelet!Majd a saját bőrén mindenki megtapasztalja!
2010. máj. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!