Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan tudnék...

Szerintetek hogyan tudnék saját lábra állni, hogy ne függjek a családomtól?

Figyelt kérdés

A szüleim gyerekként kezelnek, ők azt mondják, hogy azért mert úgy viselkedem. Kb. 10 éve kezdődött egyetemről kibuktam, elég sokáig titkoltam ezt a szüleim előtt, mikor kiderült elvittek pszichiáterhez akihez jártam is elég sokáig, gyógyszert is írt fel szorongásra, depresszióra de nem igazán éreztem magam jobban. Állásom ez idő alatt nem volt csak a családi "vállalkozásba" segítettem be. Ez mint mellékes indult édesapámnál és mivel elég amatőr módon csináljuk kb. egy minimálbér jön össze belőle. A szüleim unszolására beiratkoztam egy új egyetemre amit hasznosítani tudnék a vállalkozásunknál, amiből 5 félévet megcsináltam de most halasztottam egyet amit otthon nem mondtam el. Ha kiderül, márpedig valószínűleg ki fog akkor az egész csinnadratta elölről fog kezdődni, ami abból kiindulva, hogy így is teljesen fogyatékosnak néznek csak még rosszabb helyzetet teremtene.

Állásom azért nincs, mert lusta voltam komolyan tanulni betanított munkának meg a saját "cégünk" mellett nem látom értelmét. Őszintén szólva nem vágyok semmire se csak, hogy hagyjanak békén így nem is igazán motivál, hogy a lelkemet kidolgozzam hogy más gazdagodjon meg belőle.


Szerintetek mit csináljak? Én arra gondoltam, hogy elmegyek egy másik városba/országba dolgozni, mert ha itthon maradok akkor kidolgozom a belem is először egy munkahelyen utána otthon és még hallgathatom is, hogy mekkora szerencsétlen vagyok ha meg lelépek akkor legalább az utóbbitól megszabadulok.


2017. aug. 4. 21:27
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#5 Ha otthon maradok vagy kitagadnak(az ugyanaz mintha más városba mennék) vagy ha nem akkor a napi 8 óra meló mellé még a családi vállalkozásba is besegíthetek (a szüleim is ezt csinálták már a 90-es évek óta és erre nem vágyok, egy helyen dolgozni bőven elég főleg úgy, hogy nem vágyok több pénzre)


#7 hamar feladom, ez tény. De motiváció nélkül elég nehéz célokat kitűzni és el is érni.

A saját magam főnökének lenni jó dolog, csak a családomban erre nincs sok esélyem, legalábbis ha eddig nem ment, nem tudom mi változna amitől majd ki tudnék állni magamért és a szüleim se hurrognának le, hogy ők jobban tudják.


#8 "Csak arra vársz, hogy otthon verd a f_szod, de azért alanyi jogon havi nettó egymilliós fizetés jöjjön a zsebbe. " bőven megelégednék az első résszel is, ezért is nem mentem eddig melózni, mert nem látom sok értelmét, hogy napi 8 órából 3-4-et lakásfenntartásért, 1-et kocsiért és még ki tudja miért gürizzek amikre nincs is szükségem.

A családi vállalkozás árbevétele megduplázódott mióta én is besegítek. Azzal lehet vádolni, hogy beálltam a sorba és ész nélkül csinálom én is de azzal, hogy nem dolgozok nem.

Nem az zavar, hogy más meggazdagszik amíg én is elérem a kitűzött célomat de a baj, hogy nincs ilyen így csak azért elmenni dolgozni, hogy beálljak én is a sorba számomra értelmetlennek tűnik.


#10 lehet hisztizek. Az hogy milyen dolgom van meg relatív, hiába van meg valakinek mindene ha ő ezt nem érzi pont olyan szerencsétlen mint az akinek semmije sincs.

Lehet más szülők már kidobtak volna de a semmit se csinálás az nem igaz. (ha megnézem mennyibe vannak a saját lábra állt, társadalomba beilleszkedett, családos unokatestvéreim a szüleiknek akkor anyagi szempontból talán még mindig velem jártak a legjobban)


Mindenkit felpontoztam. Köszi a válaszokat, igyekszek átgondolni őket.

2017. aug. 5. 14:05
 12/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ezt kell írnom, de neked komoly pszichés problémáid vannak. Ezt nem bántsként írom, hanem egy jótanácsként, hogy rendszeresen járj szakemberhez, mert a 10 évvel ezelőtti problémid (depresszió, szorongás) még mindig megvannak. :-(
2017. aug. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!