Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 7 éve valtam el, gyermekeim...

7 éve valtam el, gyermekeim most 8és 13 évesek. A volt férjem megcsalt, megvert. A gyerekek nálam vannak. Váláskor annyira féltem, h nem kértem a közös vagyon megosztását, közös használatban maradt a ház papíron. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Azóta albérletekben élek gyermekeimmel. Most jutottam el oda,hogy hitelre házat vettem. A felújításhoz szükségem lenne még pénzre. A volt férj kiröhög,h egy fillért sem ad a házrészemért(1/2 tulajdonosa vagyok egy kb 15 milliót érő háznak). Az ügyvéd nem biztat. Az ex ott lakik a 19 éves nőjével,1 éves gyerekkel,és megint lesz ott egy gyerek...

Mit tehetek szerintetek?


2017. aug. 8. 09:50
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
75%
Neveden van a ház fele vagy ténylegesen a tulajdonjog fele a tiéd, mert nem ugyan az a kettő, vagy nem 50%-ban Vagy valójában tulajdonos és többe kerülne a leves, minta hús.Csak így tudom elképzelni, hogy ne lehessen tenni semmit a közös-tulajdon megszüntetésére.
2017. aug. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
4%

7 éve elválltatok akkor felejtsd el azt..

Ráadásul ott a kisgyerek is.

Nem hinném ebből pénzed lesz.

2017. aug. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Tulajdonosa vagyok a háznak. Két ügyvéd is ezeket javasolta,de kifizetni nem fog,árverezésnél pedig gondoljatok bele,hogy ki fog ajánlatot tenni egy fél házrészre,ami lakott is?

7 év után hagyjam,mert ott van kisgyerek? Én pedig egyedül próbálok megteremteni mindent a gyerekeimnek! Tőlem lesz örökségük,az apjuktól mi?

És az anno 2.4000.000 ft szocpol abba házba lett építve. A gyerekek pedig velem vannak. Az államkincstár rájött,h 10 éven belül(amire a szocpol kötelez),elköltöztem az ingatlanból. Most 1.200.000. ft visszafizetésre köteleznek :(

2017. aug. 8. 13:23
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

"árverezésnél pedig gondoljatok bele,hogy ki fog ajánlatot tenni egy fél házrészre,ami lakott is? "


Ha a bíróság árverez, az azt jelenti, hogy az egész el lesz adva, és felezitek a kapott vételárat. Nem a felét adják el. Ezért jár jól az ex, ha kifizet, mert ha a bíróság intézi, akkor az egész el lesz adva.


És gyerektartást fizet?

Amúgy lakáshasználatért is kérhetsz pénzt!

2017. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
bizony, ahogy az utolsó mondja. Ilyenkor az egész el lesz árverezve. A férjed mehet ahova akar maradék pénzből, Te meg már elmentél. Elméletileg lakottan is el lehet adni,d ez csak nagyon elmélet. A férjed nem venné meg Tőled gondolom, vagy a szülei, tesója stb. A szocpol-ra most jelenleg nem tudom milyen törvények vonatkoznak,de gondolom arra számíthattál, hogy azt vissza kell fizetni, hisz mikor aláírtad, tudtad milyen feltételekkel. Sajnos ha még pénzt akarsz belőle látni, és az exed nem veszi meg a részed, akkor szerintem már csak az árverezés marad.
2017. aug. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Igen,30.000 ft gyerektartást fizet a két gyerekre. Gondolom tudjátok,ez mire elég... 7 éve albérletben... Azt gondolom,messzire elér a keze,és félek is harcba szállni vele. Annak idején menekülnöm kellett :(

Valóban aláírtam a szocpolt,és nem olvastam el figyelmesen :(

2017. aug. 8. 15:14
 17/31 anonim ***** válasza:
7%

Szia

Jól írják az elöttem lévők!

Viszont ha tulajdonos vagy ne kérj visszamenöleg semmitse attól aki bent lakik és tulaj ö is.

Az igazság az hogy mivel tulaj vagy nekedis fizetned kellene a rádeső közüzemi álltalány dijjakat,v ami a házzal kapcsolatos kifizetés,ugyanis ezt inkább ö kérheti tőled.

A másik ad be a keresetet birosagilag.

És keres másik ügyvédet.

Én is tulaja vagyok egy háznak amennyi részem van, hiába nem lakom ott mindenbe kell fizetnem a rám eső részt.

Sok sikert

2017. aug. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Milyen ügyvéded van?? Msnnyit fozet neked h foglalkozhasson veled?
2017. aug. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
84%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de rádférne egy nagyon komoly elbeszélgetés. Hét év alatt arra nem voltál képes, hogy legalább a közös vagyon megszüntetésének a mikéntjéről tájékozódj. Hét év alatt addig nem jutottál el, hogy mit JELENT egyáltalán egy ház elárverezése... "dehát kinek kéne egy lakott ház"... úristen.


És eközben, két gyerekkel a nyakadban, hét éven keresztül öntötted ki a pénzt az ablakon albérletre, miközben van egy fél házad, amit a konfrontáció kerülése miatt egyszerűen otthagytál a volt férjednek. Amit gyakorlatilag a nulladik napon letehettél volna az asztalra a lakáshiteledhez, hét évvel ezelőtt. Az "ügyvéd nem biztat", komolyan megáll az eszem. Neked sürgősen és NAGYON össze kell szedned végre magadat.


Én megértem, hogy félsz a volt férjedtől. De felelős vagy a két gyerekedért. Minden, amit a férjed tőled elvesz, tőlük veszi el. Ezt tartsd a fejedben. A gyerekeid megérdemlik, hogy az anyjuk hét év rettegés után végre a sarkára álljon akkor is, ha fél. Rengeteget hibáztál, itt az ideje helyrehozni a dolgokat. Ne légy gyáva.

2017. aug. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
#19 Ez igen! Most megkaptam,és teljesen igazad van! De... Kevés az ilyen ember,aki biztat. Privát írhatunk?
2017. aug. 8. 18:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!