Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek van olyanok rokonotok,...

Nektek van olyanok rokonotok, családtagotok, aki mindent túlzsúfol a lakásban?

Figyelt kérdés

Édesapám sajnos is.

Ha újra festetjük a lakást,szészögeli,mindennel,egy falon 10 kép,totál szimmetria hiánya nélkül,csak úgy random.


Ide még egy fotel,oda még egy asztal.

Aztán a szekrényeken 25 ezer csecsebecse,úgy állnak ott,mintha éppen beköltöztünk volna és csak letettük volna őket.

Az udvaron nem kamuzok legalább 50 db virág,lógnak mindenhol,úgy hogy bevered a fejedet,ha a kertbe akarsz menni.

Mire meglocsolod az egészet,több,mint fél óra.


Az udvarra is oda nem illő dolgokat rak,pl kiszögeli a sörösdobozokat,vagy a hátvakarót,légycsapót...


2017. aug. 8. 18:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A 10-es válaszadóval félig értek egyet. A kép, amit ő küldött, szerintem nem tartozik a túlzsúfolt dolgok közé.

Én tudok egy-két példát mondani erre. A környéken, ahol lakom, van egy lakó, aki az egész (!) erkélyét telepakolta cserepes növényekkel. Szerintem ki se tud lépni tőlük, mert egy székecskét vagy asztalkát se látok ott. El se tudom képzelni, hogy télen mennyi helyet foglalnak el a házában, mert ugye, nem lehet kint hagyni ezeket.

Anyukámra is jellemző ez, mert ő is sok virágot meg üres cserepeket tart (nem többet, mint a fent említett lakó). Meg a probléma is az, hogy ha pl. egy palacsinta sütő nyele letörik, nem dobja ki, hanem tálnak használja valamelyik cserepes növény alá. Elég ocsmányul néz ki. Mintha nyomornegyedben élnénk

Ha valaki nagyon szereti a növényeket, rossz ember nem lehet, de nagyon betegesnek tartom, ha túl sokat tart. Ugyanezt mondhatom egy állattartóra is, ha nem megfelelő körülmények között tartja őket

2017. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem csak a túlzsúfolással van baj.

Láttam már túlzsúfolt,de viszonylag összeillő környezetet.

Apával az is a baj,hogy nem tudja mi passzol egymáshoz,még csak a legegyszerűbb dolgokat sem,mint pl,hogy színek.

Én nem szeretem pl,ha 2-3 színnél több is van egy szobában.


Pl nem teszek ki 3 különböző színű terítőt egy szobába,ahol mondjuk a szőnyeg és a függöny sem olyan színű.


Akkor különböző kultúrákból származó dísztárgyakat tesz ki,pl sörös korsók mellé,távol keleti színbólumokat,illetve olyan arabos beütése lámpát.

2017. aug. 9. 13:05
 13/16 A kérdező kommentje:

Pl a konyhánkban kék konyhabútor van,narancssárgára lett kifeste,de ha rajta múlik,akkor barnával körbecsempézte volna,és piros ebédlőasztalt választott volna hozzá.


Természetesen a konyhában is elengedhetetlenek a csecsebecsék,még a páraelszívóra is köcsögöket tesz ki,egymást mellé 3-at.

Fakanál kiaggatva a falra..

Szörnyű egyszerűen..

2017. aug. 9. 13:07
 14/16 A kérdező kommentje:

Akkor ilyen régi rossz rádiót rakott be a szobába,arra egy festékes vödör,és azon egy virág,amitől mozdulni sem lehet!


A szoba pedig elkezdett penészedni a túlzsúfolástól.

2017. aug. 9. 13:08
 15/16 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm is ilyen. Új lakásba költözött 7 éve, ami elég kicsi és a nappalit telepakolta mindenfélékkel. Mikor nála voltam legutóbb, a szekrény rogyadozott a rengeteg könyvtől. Óvatosan megkérdeztem tőle, hogy nem fog leszakadni a szekrény a könyvek súlyától? (mert én úgy látom) Ő csak legyintett.

A kicsi szobájába képes volt franciaágyat elhelyezni, csak oldalazva lehet megközelíteni az ablakot, hogy kinyissa.

2017. aug. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
25%

"Akkor különböző kultúrákból származó dísztárgyakat tesz ki"


Nálam is rengeteg ilyen "dísztárgy" van a lakásban különböző kultúrákból, ami más szemében könnyen lehet, hogy "ízléstelen vacak". Sőt tovább megyek, mert az én szememben is az (lenne), ha nem lenne személyes történetem mindegyikhez, hiszen ezeket én hoztam haza emlékként különböző országokból.

A lényeg, hogy tiszteljük egymás "bekattanásait", és a saját lakásában mindenki had éljen úgy, ahogyan nekik tetszik.

Kérdező! Te sem szeretnéd, hogy valaki rád kényszerítse a saját ízlésvilágát -ha van neki, ha nincsen-, és pl. kidobálja a szobádból a neki nem tetsző tárgyakat.

2017. aug. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!