Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Parom huga el akar jonni...

Parom huga el akar jonni latogatoba 2 hetre, de en ezt tul hosszu idonek talalom. Hogyan beszeljem meg a parommal hogy zavar a huga?

Figyelt kérdés

A billentyuzetem nem magyar, nem tudok ekezeteket irni, bocsi.

Eddig egyutt eltunk 3-an a hugaval, 2 honapja koltoztunk kulon parommal. Babat varunk, orulok hogy megvan a sajat kis feszkunk. Nem szerettem a hugaval egyutt elni, nagyon idegesitett, mert soha nem vett semmit, etelt, furdoszobaba akarmit, mosoport, szoval semmit az eg vilagon. Neha maganak vett 1-2 kajat, de ennyi. Sok penzunk elment, nem tudtunk sporolni. Minden cuccat szethagyta, a konyhaban mindennek ugy kellett lennie, ahogy o akarta, mert mindenert morog.

Felnottek vagyunk, kulonbozo eletstilusban szeretnenk elni, mashogy szeretunk fozni, stb, ez ertheto, es pont ezert orultem hogy elkoltoztunk. Nem is jart dolgozni az utobbi honapokban. Amikor elkoltoztunk, mindent maganak akart pl konyhai cuccokat, kb 3/4-et neki adtuk, csak ne morogjon mar... Nekunk alig maradt valamink, vennunk is kellett sok mindent. Amiota elkoltoztunk, kerdezgetjuk hogy megy a sora, hova koltozott, de allandoan titkolozik, ossze vissza beszel, mindig mast mond hol lakik.

Most kitalalta, hogy el akar jonni meglatogatni, mert a parja elmegy nyaralni 2 hetre, es nem akar egyedul lenni. Megkerte a paromat hogy vegye meg neki a jegyet ide. Kb 400km-re lakik tolunk.

Nagyon ideges lettem amikor megtudtam, hogy jon, mert semmi kedvem a morgasat hallgatni, es hogy rendezkedni akar a lakasban. Es amitol a legjobban felek, nehogy "itt ragadjon" valami hulye indokkal, es megint mi tartsuk el.

De megsem mondhatom a paromnak hogy ne jojjon a huga latogatni, es az utcara sem rakhatom.

A parom nem tudja hogy igy erzek.


Mit tegyek, hogyan tegyem szova, vita es megbantas nelkul?


24/N



2017. aug. 14. 22:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
92%
Miért nem tudja a párod? Miért nem beszélsz neki erről? Komolyan, ha ezek ekkora problémát jelentenek, és ennyire nem megy a kommunikáció, minek nektek gyerek?
2017. aug. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Nem ertem miert kell mas temat beleszoni. Nem beszeltem neki errol mert kenyes tema, mert megiscsak a huga. Es nem szeretnem ha pl az en batyamnak lesz szuksege segitsegre, akkor o is ugy alljon hozza hogy huzza a szajat. Pont ebben kerek segitseget, hogyan beszeljem meg vele hogy ne bantsam meg, es ne erezze, hogy nem szeretem a hugat, nem akarok feszultseget.
2017. aug. 14. 22:55
 3/35 anonim ***** válasza:
98%
Mondd meg neki te, hogyha jössz, leszel, ha hozol eszel! Semmibe beleszólásod nincs, külön család vagyunk! Terhes vagyok, nem foglak körbe ugrálni, és szépen megkérlek pakolj el magad után. Így nem lesz vita közöttünk.
2017. aug. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Párod nem kérdezte meg, hogy hugi jönne, szabad-e? Szerintem ez alapvető lett volna, ketten éltek ott, neked is bele kell egyezned. Ha kérdez, ekkor mondhattad volna, hogy nem szeretnéd/vagy nem szívesen, mert.../vagy esetleg rövidebb időre, mert...

Mondhatod az anyagi ráfordítást, a morgást, amit nem szeretnél hallgatni, stb.

Bocsánat, nem akarlak bántani, nem te vagy az első, akinél feltűnik, de olyan fura, hogy ezt vagy hasonló ügyet egy pár között nehéz megbeszélni.

Ne haragudj, jöjjön, de kevesebb időre, mert...

Itt pedig felsorolod, mi bántott, mi zavart.

2017. aug. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
63%
Menj el te is otthonról 2 hete. Szerintem nem fognak hiányolbi :-)
2017. aug. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
82%
* hétre
2017. aug. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
97%

Még annyit, hogy megbántás nélkül, tárgyilagosan is lehet közölni, ha vmi nem tetszik.

Egyébként miért ti fizessétek a vonatjegyét, ha ő akar jönni?

2017. aug. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Vagy kinyitod a szádat, vagy nyelsz és tűrsz, más lehetőség nincs. Állj a sarkadra és mond meg, hogy nem vagytok szálloda. Jöhet a húga maximum 1 hétre, az bőven több mint elég, a látogatáshoz. Épp ezért, ha egy bőröndnél többel érkezik én nem engedném be, azért ne nézzen már teljesen hülyének. Ha meg nekiáll rendezkedni, akkor higgadtan és nyugodtan, nem felháborodva, közlöd vele, hogy ez a ti lakásotok, minden úgy van, ahogy nektek kényelmes és úgyis fog maradni.
2017. aug. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

A parom sem tudta, a huga csak bejelentette hogy jon. O meg kerdezte hogy oke-e. Most erre mit mondjak, nem mondhatom hogy nem latom vendegul a hugat. Amikor egyutt eltunk, mondtam neki hogy ez nem tetszik hogy sok penz elmegy ra stb, o is veszekedett a hugaval parszor ez miatt, de semmi nem valtozott. Majd megprobalom neki valahogy szepen felhozni, de ez annyira kenyes tema.

Koszi szepen.

2017. aug. 14. 23:18
 10/35 anonim ***** válasza:
98%

Miert ne mondhatnád meg, hogy nem szereted a húgát?

Te őt választottad párosul, akkor az egész pereputtyot imádnod kell??? Hát nem.

Férjemnek 1 húga van, egyikünk sincs jóvan vele. Amikor anyós kitalálta a nagy"össznépi" strandolást a gyerekeivel meg unokáival, közöltem, hogy a sógornőmmel nem vagyok hajlandó egy levegőt szívni...


Nekem 3 tesóm van, ebből 1-et kimondottan utál a Férjem (kanál vízben megfojtaná), másik kettővel elvan, ha "kötelező találkozás van".

12 éve vagyunk együtt boldogan, 4 éves a fiunk.


Szóval gondolom azt tudja a férjed, miért költöztetek külön. Akkor miért ne mondhatnád meg, hogy nem látod szívesen a húgát, de a kedvéért elviseled valameddig. Viszont nem 2 hétig.

A huginak meg megmondod amikor megérkezik, hogy az én házam az én váram, az én szabályaim. És ha nem tettszik a rendszer, akkor kívül tágasabb!

2017. aug. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!