Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Kicsit zavar,...

Mit csináljak? Kicsit zavar, hogy mindig drága ajándékokat akar venni. :S

Figyelt kérdés

A barátom szülei elég gazdagok,de mi anyuékkal inkább átlagosak vagyunk (nincs 200 ezres telefonom,nem hordok több tízezres cuccokat,nem megyek hetente fodrászhoz,ajándékokat is csak ünnepnapokkor kapok a szüleimtől),ami engem nem annyira zavar.A barátommal 3 éve ismerjük egymást,de csak másfél éve járunk.Engem zavar,hogy mindig akar nekem venni valami ajándékot,ami rendszerint elég drága...Múltkor néztem egy nyakláncot ,ami nekem nagyon drága volt,de a barátom mondta,hogy Ő megveszi.Mondtam,hogy nem kell,mert nem is tudom hova felvenni,meg nincs szükségem rá,mert már van otthon rengeteg ékszerem.Másnap amikor taliztunk azt mondta,hogy van egy meglepetése...megvette a nyakláncot!Ez azért esik rosszul,mert én nem tudok neki nagyon drága ajándékokat venni,bár tudom,hogy nem várja el.

De most azt szeretné,hogy menjek el velük nyaralni.Én mondtam,hogy nem hiszem,hogy anyuék azt a hatalmas összeget kifizetnék most,de Ő mondta,hogy a szülei fizetnének mindent.Jól esik,hogy ennyi mindent megszeretne adni,meg minden,de azért kicsit kellemetlen is,amikor ott vagyunk náluk,mert az anyja úgy néz rám,mint valami k*rvára,de az apukája meg fej,bár vele még túl sokat nem beszéltem.

15L


2011. márc. 13. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Ha gazdag, neki ezek apróságok, amiket nyugodtan elfogadhatsz.
2011. márc. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Beszélj vele, mondd meg, hogy nem akarod, hogy úgy tűnjön, kihasználod. És ne adjon neked ilyen ajándékokat, mert Te nem tudod viszonozni.

megértem, hogy kínos neked így... biztos sokan írják majd, hogy örülj neki, meg stb, de szerintem sem helyes.

2011. márc. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Mondd meg neki szépen, hogy neked mik az igényeid, és ha ad neked drágát, attól te inkább zavarban vagy, mint hogy hasra ess örömödben. Te attól is szereted, ha nem vesz neked ilyen drága holmikat. Nem a tárgyak miatt szereted őt. Próbáld rávezetni a szeretetet másképp is ki lehet mutatni, mint anyagi dolgokkal, neked az értékesebb valahogy.
2011. márc. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg neki,hogy csak akkor fogadsz el tőle ajándékot,ha már a saját keresetét költi. Amíg a szüleiét,addig ne vegyen neked semmit. Lehet,hogy az anyukája is ezért néz rád görbén.
2011. márc. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem se fogadd el. Egyrészt nagyon fital vagy még, nem tudhatod, kitartasz -e ebben a kapcsolatban, és ha drágas ajándékok által oda leszel láncolva, ez rossz érzés lesz mindkettőtöknek. Ilyen fiatalon ne kötelezd el magad. Én nem mennék el nyaralni sem. Akár kiszolgáltatott helyzetbe is kerülhetsz. Nyílván elvárhatnak "ellenszolgáltatásokat" is cserébe. Én kilépnék egy ilyen helyzetből, a kapcsolatból is.
2011. márc. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!