Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csak akkor becsülik,...

Miért csak akkor becsülik, vagy becsülnék meg azt embert a szülei ha már felnőtt és elköltözött?

Figyelt kérdés

És esetleg már szabályokat is hoz a "gyerek" hogy csak akkor találkozzanak ha tudnak normálisan viselkedni? Vagy messzire megy, vagy nem akarja őket nagyon látni?

Kisbaba korban még kincs és csoda az ember a szülők szerint aztán ezt miért felejtik el?

És miért jobb attól a felnőtt hogy ő felnőtt ezért neki van mindig igaza és meg se mukkanjon senki amíg az ő kenyerét eszi? Ez mindenhol így van, vagy ez az ország ebben a kérdésben is el van maradva?


2010. máj. 24. 18:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%

amig gyerek vagy addig nem érted meg a felnőtteket, aztán amikor felnősz belátod, hogy sokszor igazuk volt...

Gondolom kb 16 éves lány lehetsz.

2010. máj. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem vagyok 16 éves lány.
2010. máj. 24. 19:02
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Szülőként írom, bár én nem vagyok ilyen:

A szülők többsége jobb életet szán a gyermekének, mint a saját gyötrelmes élete. Ezért próbál meg mindent megtenni, sokszor persze a legrosszabb eszközökkel. Így aztán, amíg azt csinálod, amit ő helyesnek lát, addig jó vagy, amikor pedig bulizol, rossz jegyet viszel, halasztassz az egyetemen, vagy két napig nem mész haza, akkor a bennük felépített képet döntöd le. Ha felnőtt vagy, elköltözöl, önálló vagy, azzal bizonyítod azt, hogy a saját lábadon is megállsz, vitted valamire, akkor azért vagy már jó nekik!!


A legtöbb szülő szerintem nem bízik a saját gyermekében!

2010. máj. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Érdekes módon akiket ismerek nem látták be hogy igaza volt a szüleiknek és komoly szankciókat hoztak hogy végre kikerüljenek a (lelki) hatásuk alól. Nem egy embernek keserítették meg az életét a szülők. És most az átlagos normális szülőkre gondolok, nem a beteg, verős, agresszívra. Néha a szülőknek is be kéne látni ha hibáznak. Elvileg nem kéne hagyni szenvedni azt akit szeretnek és néha le lehetne győzni a makacsságot. Ha már a felnőtt okosabb akkor erre is jobban képesenk kell lennie.
2010. máj. 24. 19:05
 5/22 A kérdező kommentje:
De még csak nem is arról van szó hogy a gyerek megváltozott rossz irányba növés közbe, sőt inkább mindezek ellenére állandóan mintásan viselkedő emberekről van szó.
2010. máj. 24. 19:06
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

A gyerekek miért csak akkor becsülik meg a szüleiket,ha már nincsenek velük? Miért csak addig jó a szülő,amíg adni tud? Nagyon sok ilyen esetet látok. Többet,mint olyant,ahol a szülők nem becsülik a gyerekeiket.

Szerencsére nálunk semmilyen konfliktus nincs a családtagok között.

2010. máj. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Hát nemtudom, mi akkor is megbecsültük egymást anyámmal mikor még náluk laktam, és most hogy elköltöztem, ugyanúgy, semmit sem változott a viszonyunk, most is sokat találkozunk (bár igaz ez inkább rajta múlik, nem az hogy nem szeretek vele találkozni, csak nem igénylem, eszembe se jut néha..). Mondjuk a mi viszonyunk inkább hasonlít a barátnőkéhez, mint egy anya-lánya kapcsolathoz. Mondjuk nem olyan nagy a korkülönbség köztünk, mint általában. (18 év)

19N

2010. máj. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Amíg mások gondoskodnak rólad, nem fognak felnőttszámba venni. Ez van.
2010. máj. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Hiába költözöl el, ha velük vagy, akkor is ugyanolyanok maradnak. Mások előtt "Az én gyerekem hú de jó...", a szemedbe meg egy jó szavuk sincs. Szokd meg. Vagy ne járj haza.
2010. máj. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Attól függetlenül szeretni és emberként tisztelni, kezelni képesek lehetnének. És most nem rólam van (csak) szó. Sok ilyen embert ismerek és látom hogy ez mivé tette őket... Nővéremnek már saját családja van de még mindig nem tudta kiheverni pedig nem is kell olyan extra dolgokra gondolni (verés vagy ilyesmi)
2010. máj. 24. 19:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!